Zlatý Pálavský krpál!

Poslední zářiový víkend byl nejen ve znamení vyvrcholení jubilejního ročníku MTB Poháru Drahanské vrchoviny, ale v sobotu se jelo v Mikulově cross country – Mercedes – Benz Nova Cup. Hlavním závodem bylo pod Pálavskými vrchy klání bikerů na maratonské trati, součástí podniku byly ale samozřejmě doprovodné závody dětí a v kategorii 10-12 let nás velmi zdatně reprezentoval šikovný Roman Šindelář.

img_20160924_132547
Malý postavou, velký výkonem! Vítěz kategorie 10-12 let z Mikulova se jmenuje Roman Šindelář (MORAVEC Team).

Rafinovaně zamaskoval ve startovní listině svoji týmovou příslušnost, čímž soupeře dokonale zmátl a přijel si v hutné konkurenci 21 bikerů (a bikerek – start byl vypsán v této věkové kategorii – trošku netradičně – jak pro kluky, tak pro holky) pro zasloužené prvenství!  Tvrdý boj o ně svedl v cílové rovince s Pavlem Šumpíkem (tým FA RENE), ale šest desetin(!) vteřinky k dobru hovořilo pro našeho mladého borce! Výborně zajel ve své kategorii Masters maratonskou trať 50km i Romčův táta – Honza Šindelář (i on rafinovaně zmátl konkurenci zapsáním jiného týmu ve startovní listině), když v cíli jeho 12. místo má v konkurenci 70 bikerů jistě vysokou cenu! Blahopřejeme Romanovi k vítězství, a oběma díky za vzorné repre MORAVCE! Díky zároveň i podpůrnému rodinnému týmu, za vzorně vytvořené zázemí. Romanovi i Honzovi mikulovská „rozplavba“ posloužila o den později, kdy ve finále MTB PDV, v  těžké konkurenci, vybojovali cenná umístění, které jim oběma zajistilo z letošní regionální série celkový bronzový „šutr“! Zde si můžete oba kvalitní sobotní výsledky našich rajdrů z Mikulova, ověřit!

img_20160924_121527
Honza Šindelář na maratonské trati v Mikulově prokázal na závěr sezóny velmi dobrou formu!

Super start do TOI TOI!

Bývalá bašta odbojných Husitů, jihočeské město Tábor, je v poslední době už více baštou cyklokrosařů a boje, které se zde odehrávají, jsou veskrze sportovní a jsou-li rytířské, tak výhradně ve smyslu sportovní čestnosti, pro kterou se z angličtiny vžil název „fair play“. Tratě, které v minulosti hostliliy nejednou výkvět světového cyklokrosu v rámci Mistrovství světa či světových pohárů, a na kterých si příští rok dají dostaveníčko nejlepší kontinentální cyklokrosaři, „prubli“ v rámci úvodního závodu TOI TOI Cupu – Českého poháru v cyklokrosu, nejlepší vyznavači této podzimní a zimí cyklistické discipliny (nejen) z Česka. No a celkem sedm MORAVCŮ bylo premiérově zde, o sváteční středě, též ostře v akci!

img_4569img_4565

Z šesti vypsaných kategorií národního poháru nás letos budou zajímat – kromě té juniorské – všechny! Náš cyklokrosový tým se totiž letos početně téměř zdvojnásobil a posílil do stavu sedmi rajdrů! Hned první start žáků byl křestem ohněm pro dva naše mladé debutanty: Jakub Tesař se v konkurenci padesáti soupeřů dokázal hned na poprvé prosadit na body, a statečný, bojovný , pochvalu zasloužící výkon předvedl při své premiéře i Roman Šindelář.

img_4559
Anička Zemánková zdolává výběh po nepříjemně prudkých schodech.

O výsledky v TOP 10 se následně postarali ve startu kadetek a kadetů Anna Zemánková a Tomáš Tlamka „Contador“. Aňa jela v konkurenci 39 soupeřek výborně a její šesté místo v cíli je výborným startem do sezóny! Vřdyť od „brambory“ ji dělilo pouze 9 vteřin a od bronzu půlminutka… Podobně výborně si vedl při své premiéře v kategorii o „levl“ výše i v cíli osmý, Tomáš Tlamka „Contador“. Ten sice prohrál o vteřinku cílový spurt s Davidem Šulcem (IVAR CS Author Team), ale oba tradiční soupeři finišovali se ztrátou pouhé minuty na bronzový stupínek… Výborný výkon kadetů podtrhl  17. místem Honza „Džony“ Šindelář a i zde je třeba připomenout, že i on jel nejvyšší „cyklokrosovou ligu“ po prvé.

img_4586
Tomáš Tlamka „Contador“ si vyjel hned při své premiéře mezi kadety umístění v TOP 10!

I start žen nás tentokrát hodně zajímal. Palce při něm jsme drželi – stejně jako loni – naší odchovankyni, Adéla Šafárové (Nutrend Speialized), ale i Janě „Džejn“ Tesařové, která se do tohoto startu posunula svým již juniorským věkem. Zatím co Jana pro potíže z dýcháním ve druhém kole odstoupila, Adéla závod odjela a jak je u ní zvykem, odjela ho v konkurenci 30 soupeřek výborně! I jí patřilo v cíli místo v TOP 10 a pyšnit se po dnešku může skalpy takových es, jakými například Martina Mikulášková s Barčou Průdkovou beze sporu jsou!

img_4585
Do elitní dvacítky mezi kadety se dokázal po bojovném výkonu prosadit i Honza „Džony“ Šindelář.

Starty mužů elite nás budou po nějakém tom roku (naposled nás v této kategorii reprezentoval Petr Bořil) také letos moc, moc interesovat. Do kategorie U23 se posunul Dominik Prudek a v Táboře se prvně postavil na start po boku Michala Boroše, Tomáše Paprsku, Radomíra Šimůnka, Matěje Lasáka a dalších skvělých českých cyklokrosařů… A při své premiéře mezi elitou si vedl náš mladý snajpr nad očekávání! 35. místo v cíli v konkurenci 65 soupeřů je výborné! Je třeba brát v potaz, že před Domčou dojelo 14 zahraničních borců a i přes to, že konkurence byla v Táboře mezinárodně hutná, chybělo Dominikovi pouhých cca 10 vteřin, aby závod zvládl s plným počtem kol!

img_4596      img_4597  

Bravo MORAVEC Team v Táboře! Díky všem za bojovné výkony na doraz, vzorné repre oddílu a podpůrnému týmu velký dík za skvěle odvedenou týlovou práci! Výsledky z Jižních Čech jsou o to cennější, uvážíme-li, že všichni naši mají v nohách docela těžkou „kládu“ z nedělních bikových Boskovic… Zde hledejte kompletní výsledky a zde najdete táborskou fotogalerii.

img_4603
Dominik Prudek di vedl v Táboře vskutku výborně a nechybělo mnoho, aby závod v těžké mezinárodní konkurenci dokončil s plným počtem kol!

Duatlon: stříbrní bratři!

Je velmi potěšující, že naši mladí členové využívají svých nesporných cyklistických kvalit i při souěžení v disciplíně poněkud náročnější. Duatlon takovou disciplínou určitě je, vždyť kombinace jízdy na kole s během vyžaduje už skutečné atletické shopnosti mladých sportovců. K sourozencům Zavřelovým, Koudelkovým či Barunce Janovské se s duatlonovými zkušenostmi řadí i bratři Matouš a Vítek Lipenští, kteří se o sváteční středě blýskli výbornými medailovými výsledky na závodech ve Svitavách.

022
Čerstvý vítez MTB „Vrchoviny“ v kategorii 7-8 let, Matouš Lipenský, se ve Svitavách předvedl i jako výborný duatlonista!

Matouš ve své kategorii zdolal na kole 1,6 km a uběhl 1,2 km. v čase tak výborném, kteý mu vynesl stříbrnou „bednu“! A po zadu nezústal ani starší z bráchů, Vítek. Ten jel v rámci své kategorie na kole distanc dvakrát tak dlouhou, jako Matouš (3,2 km), aby pak v atletických tertrách dokázal uběhnout 1,6 km v čase, který mu v součtu s časem v z cyklistické části závodu vynesl také stříbrnou medaili! Bravo hoši! Blahopřejeme a díky za vorné repre MORAVCE! Díky též podpůrnému – v tomto případě rodinnému týmu!

026
I přes to, že měl Víťa Lipenský v nohách těžký nedělní závod v Boskovicích, ve Svitavech to na jeho výborném výkonu nebylo nijak znát.