imgl9227

Super start do TOI TOI!

Bývalá bašta odbojných Husitů, jihočeské město Tábor, je v poslední době už více baštou cyklokrosařů a boje, které se zde odehrávají, jsou veskrze sportovní a jsou-li rytířské, tak výhradně ve smyslu sportovní čestnosti, pro kterou se z angličtiny vžil název „fair play“. Tratě, které v minulosti hostliliy nejednou výkvět světového cyklokrosu v rámci Mistrovství světa či světových pohárů, a na kterých si příští rok dají dostaveníčko nejlepší kontinentální cyklokrosaři, „prubli“ v rámci úvodního závodu TOI TOI Cupu – Českého poháru v cyklokrosu, nejlepší vyznavači této podzimní a zimí cyklistické discipliny (nejen) z Česka. No a celkem sedm MORAVCŮ bylo premiérově zde, o sváteční středě, též ostře v akci!

img_4569img_4565

Z šesti vypsaných kategorií národního poháru nás letos budou zajímat – kromě té juniorské – všechny! Náš cyklokrosový tým se totiž letos početně téměř zdvojnásobil a posílil do stavu sedmi rajdrů! Hned první start žáků byl křestem ohněm pro dva naše mladé debutanty: Jakub Tesař se v konkurenci padesáti soupeřů dokázal hned na poprvé prosadit na body, a statečný, bojovný , pochvalu zasloužící výkon předvedl při své premiéře i Roman Šindelář.

img_4559

Anička Zemánková zdolává výběh po nepříjemně prudkých schodech.

O výsledky v TOP 10 se následně postarali ve startu kadetek a kadetů Anna Zemánková a Tomáš Tlamka „Contador“. Aňa jela v konkurenci 39 soupeřek výborně a její šesté místo v cíli je výborným startem do sezóny! Vřdyť od „brambory“ ji dělilo pouze 9 vteřin a od bronzu půlminutka… Podobně výborně si vedl při své premiéře v kategorii o „levl“ výše i v cíli osmý, Tomáš Tlamka „Contador“. Ten sice prohrál o vteřinku cílový spurt s Davidem Šulcem (IVAR CS Author Team), ale oba tradiční soupeři finišovali se ztrátou pouhé minuty na bronzový stupínek… Výborný výkon kadetů podtrhl  17. místem Honza „Džony“ Šindelář a i zde je třeba připomenout, že i on jel nejvyšší „cyklokrosovou ligu“ po prvé.

img_4586

Tomáš Tlamka „Contador“ si vyjel hned při své premiéře mezi kadety umístění v TOP 10!

I start žen nás tentokrát hodně zajímal. Palce při něm jsme drželi – stejně jako loni – naší odchovankyni, Adéla Šafárové (Nutrend Speialized), ale i Janě „Džejn“ Tesařové, která se do tohoto startu posunula svým již juniorským věkem. Zatím co Jana pro potíže z dýcháním ve druhém kole odstoupila, Adéla závod odjela a jak je u ní zvykem, odjela ho v konkurenci 30 soupeřek výborně! I jí patřilo v cíli místo v TOP 10 a pyšnit se po dnešku může skalpy takových es, jakými například Martina Mikulášková s Barčou Průdkovou beze sporu jsou!

img_4585

Do elitní dvacítky mezi kadety se dokázal po bojovném výkonu prosadit i Honza „Džony“ Šindelář.

Starty mužů elite nás budou po nějakém tom roku (naposled nás v této kategorii reprezentoval Petr Bořil) také letos moc, moc interesovat. Do kategorie U23 se posunul Dominik Prudek a v Táboře se prvně postavil na start po boku Michala Boroše, Tomáše Paprsku, Radomíra Šimůnka, Matěje Lasáka a dalších skvělých českých cyklokrosařů… A při své premiéře mezi elitou si vedl náš mladý snajpr nad očekávání! 35. místo v cíli v konkurenci 65 soupeřů je výborné! Je třeba brát v potaz, že před Domčou dojelo 14 zahraničních borců a i přes to, že konkurence byla v Táboře mezinárodně hutná, chybělo Dominikovi pouhých cca 10 vteřin, aby závod zvládl s plným počtem kol!

img_4596      img_4597  

Bravo MORAVEC Team v Táboře! Díky všem za bojovné výkony na doraz, vzorné repre oddílu a podpůrnému týmu velký dík za skvěle odvedenou týlovou práci! Výsledky z Jižních Čech jsou o to cennější, uvážíme-li, že všichni naši mají v nohách docela těžkou „kládu“ z nedělních bikových Boskovic… Zde hledejte kompletní výsledky a zde najdete táborskou fotogalerii.

img_4603

Dominik Prudek di vedl v Táboře vskutku výborně a nechybělo mnoho, aby závod v těžké mezinárodní konkurenci dokončil s plným počtem kol!

Napsat komentář