Co se bude dít? (ST26)-3

Úterý 27.6. 2017
  • Trénink MORAVEC Junior Team pod vedením Míši Hanouskové a Františka Paděry. Sraz mladých cyklistů bude v 17.00 hod u tělovičny ZŠ v Benešově. V případě dotazů kontaktujte Míšu na 776 456 427. POZOR! Trénující, vezměte s  sebou vezmou i jiné boty než cyklistické tretry, abyste si mohli zahrát hry i mimo bicykl (např. vybišku nebo fotbal.)…
  • Trénink MORAVEC „A“ Teamu pod vedením Honzy Šindeláře. Sraz je na 17.00 v místě Honzou určeném, v případě dotazů kontaktujte Honzu Šindeláře na jeho mobil 731 076 981.
Středa 28.6. 2017
  • Další  terénní trénink MORAVEC Junior Teamu. Sraz mladých bikerů je v 17.00 hodin na trati dalšího závodu MTB PDV ve Žďárné. Trénink povede Milan Tlamka, v případě dotazů ho včas kontaktujte na jeho mobil 776 108 046.
  • Trénink MORAVEC „A“ Teamu pod vedením Honzy Šindeláře. Sraz je v 17.00 v místě Honzou určeném, úterní trénink bude dle Honzových pokynů. V případě dotazů  kontaktujte Honzu   na jeho mobil 731 076 981.
Pátek 30.6. 2017

Oficiální prohlídka tratí šestého závodu MTB Superior Poháru Drahanské vrchoviny – od 17.00 hodin ve Žďárné – lokalita u místní sportovní haly. Účast a dopravu si každý zajišťuje sám. POZOR! Prohlídku a najíždění tratí si každý řeší individuálně! Toto není oficiálním týmovým tréninkem!!!

Sobota 1.7. 2017

Šestý závod MTB Superior Poháru Drahanské vchoviny – MTB XCO – Velká cena obce Žďárná. Účast a dopravu si každý zajišťuje sám. Zde studujte propozice. POZOR! Kdo jste měli u Hanky Šindelářové objednané dresy, budou k odebrání v sobotu na závodech ve Žďárné. Vezměte si s sebou prosím, příslušnou hotovost.

Neděle 2.7. 2017

MORAVEC Junior tým pod taktovkou trenéra Milana Tlamky (776 108 046)  zahajuje soustředění před MTB MČR v Brně. Rodiče rajdrů, kteří se soustředění účastní –  POZOR! V rámci tohoto přípravného kempu Vám bude v neděli od 18.00 hodin u Tlamků, Okrouhlá 117, předvedena názorná instruktáž, jak mají vaše děti pečovat o velotechniku! Prosíme Vás o 100% účast na této praktické instruktáži!

Akce za horizontem

Oddílový kemp 2017

Kdy: 24.7. – 28.7. 2017. Kde: Jižní Morava, základna v jihomoravských  Osvětimanech, v rekreačním středisku  Ječmínek. Pravděpodobné výlety: hrad Buchlov, Velehrad, Baťův kanál. Přihlášky: do 30.6. 2017 se mi závazně hlaste buď e-mailem nebo na moje 605 0Jágr 0Nagano. Tradičně riskantní oprece bude mít volací znak ORINOKO.

Mše Svatá za MORAVEC Team

Kdy: pravděpodobně ve čtvrtek 20. července 2017 v 17.00 (18.00) hodin – datum a čas – obojí bude ještě upřesněno. Při této Bohoslužbě bude slavnostně vysvěcen i oddílový prapor.

Video z Belgie!

Možná, že jsme skvělý výsledek Dominika Prudka z minulé neděle, kdy dojel třetí v závodě Světového poháru v MTB sprintu v belgickém Waregemu, ještě ani pořádně nedocenili, neuvědomujíce si v plném rozsahu, čeho že se Domčovi vlastně podařilo dosáhnout! 

Glenn-Peeters-Waregem-dag-2-3

Snad nám k tomu napomůže tento – bez mála půlhodinový videosestřih z nedělní sprintérské  race v Belgii, který je skutečně moc pěkný a dobře se na něj  z hlavních rolí.kouká určitě nejen proto, že náš rajdr v něm hraje jednu z hlavních rolí… Fascinující jsou záběry z kamer umístěných (pravděpodobně) na přílbách jednotlivých bikerů… No a když mrknete, jak Dominik zvládnul po  bronzovém dojezdu rozhovor s novinářem v anglickém jazyce, musíme našemu rajdrovi ještě jednou vyseknout hlubokou poklonu! Už dlouho jsem v televizi neviděl tak dobrý, líbivý  pořad… A v České televizi něco podobného ještě asi dlouho, dlouho, neuvidím… Naštěstí odborné servery úspěchu našeho rajdra patřičnou pozornost věnují!

Glenn-Peeters-Waregem-dag-2-22

Vojta Lepka vyhrál STT!

Klidná síla našeho oddílu, svitávský Vojta Lepka  sice na poslední MTB „Vrchovině“ v Okrouhlé nechyběl, ale z důvodu technické poruchy jeho biku, která se, bohužel , projevila až těsně před startem, nakonec startovat nemohl. Nicméně se pochlubil cenným diplomem za 1. místo ve své kategorii ze závodu  Slavata Triatlon Tour , který se uskutečnil 20.6. v Olomouci. No a díky Vojtovi jsme objevili pozoruhodný seriál, který si plně zaslouží lespoń ve stručnosti představení.

IMG_8173
Vítěz olomouckého Slavata Triatlonu Tour – Vojta Lepka. S pohárem a diplomem zachycen fotografem na závodě MTB „Vrchoviny“ v Okrouhlé.

Tomáš Slavata, je vrcholový sportovec v terénním triatlonu. Vyrůstal v nefungující rodině, kdy   v podstatě nikdy nepoznal, co to je láska, rodinná pohoda a klid. To, co v mládí prožil, ho vedlo v dospělosti k položení základu aktivity, která má výrazně charitativní podtext, která není evidentně konána za účelem jakéhokoli obohacování se, která velice záslužně a sympaticky řeší problematiku možnosti sportování dětí z veřejnosti a dětských domovů… Zde je podrobná prezentace Tomovi výjimečné aktivity, mapující její začátky i současnost  a okouknout můžete i oficiální stránky závodů Slavata Triatlon Tour… Protože MORAVEC Team, jako takový, má – jak je všeobecně známo – též hluboké charitativní cítění, je Tomáš Slavata náš člověk a pevně věřím, že v budoucnu dojde nejen ke vzájemnému setkání, ale možná i k navázání těsnější spolupráce…

7a208165f04b856502dbec446e102984
Kola mladým závodníkům Tomáš Slavata většinou půjčuje. Jeho vozík má kapacitu 40 (!) bicyklů!

Ale pojďme zpět k našemu Vojtovi Lepkovi, díky kterému už víme o co se jedná, když uvidíme zkratku STT. V Olomouci při závodě Vojta musel zvládnout 10m disciplíny „kačáky“ (musím s Vojtou upřesnit, o co vlastně šlo, mohla by to být pohybová aktivita, kterou u nás známe spíše pod názvem „kačenky“ – v rámci STT je to náhrada za plavání) , ujet na kole 1200 m (asi pro Vojtu žádný problém) a uběhnout 800 m (i toto Vojtovo atletické tělo zvládlo zcela hladce). V součtu Vojtových časů z těchto tří disciplín to neznamenalo nic jiného, než suverénní prvenství! Bravo Vojto, blahopřejeme k vítězství a díky moc za vzorné repre oddílu! Díky též rodinnému podpůrnému týmu a poděkování Ti patří taky za to, že jsi nám ukázal, kdo že je Tomáš Slavata…