Co se bude dít? (ST39)-2

Středa 27.9. 2017
 • Další  terénní trénink MORAVEC Junior Teamu. Sraz mladých bikerů je v 16.30 hodin na fotbalovém hřišti ve Valchově. Trénink povede František Paděra, v případě dotazů ho včas kontaktujte na jeho mobil 605 838 404.
 • Odjezd cyklokrosové roty MORAVEC Teamu na první závod Českého poháru do Slaného. Velitel akce – Honza Šindelář st., v případě potřeby kontaktujte přímo jeho. Operace má volací znak: BARTOLOMĚJ
Čtvrtek 28.9.2017

První závod Českého poháru v cyklokrosu ve Slaném. Zde mrkněte na propozice

Sobota 30.9.2017

Závod  série MTB maratonů Kolo pro život – Nové Město na Moravě – Vysočina aréna. Účast a dopravu si každý zajišťuje sám. Zde jsou podrobnosti…

Neděle 1.10.2017

Odjezd a účast na druhém závodě Českého poháru v cyklokrosu ve Veselí nad Lužnicí. Zde mrkněte na propozice… Velitel akce – Honza Šindelář st., v případě potřeby se ód něj dozvíte upřesňující info. Operace má volací znak: RICHMOND

 

Boskovická zlatá tečka!

Druhá námi letos nejostřeji sledovaná MTB série (po závodech v rámci Českého poháru horských kol), kterou je MTB Pohár Drahanské vrchoviny, uzavřela svůj 16. ročník minulou neděli finálovým závodem v Boskovicích. Pro MORAVEC Team se jednalo v pravdě o zlatou tečku za další, pro nás velmi úspěšnou sezónou! Z osmnácti  vypsaných kategorií jsme jich v pořadí OPEN na MTB „Vrchovině“ letos ovládli rovnou polovinu! Přičteme-li k tomu šest stříbrných a čtyři vybojované bronzové poháry, je celkový součet devatenácti cenných trofejí skutečně úctyhodný… Bravo MORAVEC!!! 

DSC_9356
Jedna z dětských hvězdiček letošní „Vrchoviny“ – Justýna Novotná. Po celý seriál sváděla dechberoucí souboje se Žanetou Kupskou…

Bylo by asi ale tou největší naší chybou podlehnout pocitu sebeuspokojení nebo dokonce usnout na vavřínech! Zároveň si musíme objektivně přiznat, že v loňském roce vybojovaali naši rajdři o dva poháry víc! Zlepšovat je tedy stále co, a každý z našich závodníků dobře ví, kde má slabé stránky a kde je třeba na onu pověstnou „pilu“ přitlačit. Znakem letošní „Vrchoviny“ byl nejen pokračující, docela razantní nárůst jejich aktivních účastníků, ale nás ještě víc těšila i vyšší závodnická kvalita, která se ve startovních polích jednotlivých kategorií letos také jednoznačně projevila. Občas to vypadalo, jako by se tu a tam jel v rámci „Vrchoviny“ „malý“ Český pohár. Tento fakt je pro nás velice cenný. Nemusíme se za kvalitními soupeři nikam daleko trmácet, Ti začali houfně jezdit za námi a každá naše porážka od nich je vždy motivem zlepšit se na tolik, aby měl dříve nebo pozděni „na vrch“ znovu MORVEC! A těch „nakládaček“, které jsme letos občas na „Vrchovině“ zažili, taky nebylo málo…

DSC_9277
Leonka Eclerová, primus letošní „Vrchoviny“ v kategorii odrážedel – dívek. Na fotce je Leonka zachycena krátce po startu boskovického závodu.

Vraťme se ale k finálovému závodu v Boskovicích. Traťová náročnost v rámci letošní MTB „Vrchoviny“ postupně gradovala a vyvrcholila v Boskovicích, když vlhké počasí minulého víkendu obtížnost místních okruhů ještě vystupňovalo. Na druhou stranu na závěr seriálu měli povětšinou (nejen) naši mladí rajdři naladěnou formu do optima, takže to, co by leckterý elév (ať už v jakémkoli dresu) v dubnu ještě  nazajel, v září už jezdil, jako by nic…  Nedělní medailové ambice začali naplňovat hned po ránu  podle předpokladů už Tonda Hanák s Leonkou Eclerovou na odrážedlech. I když nakonec „bednová“ byla jenom Leonka (Toník skončil těsně čtvrtý), splnili naši nejmladší očekávání.

DSC_9307
Jeden z objevů letošní MTB „Vrchoviny“, protivanovská Zita Žerníčková, Svoje kvality potvrdila i vítězstvím v Boskovicích v kategorii dívek do 6 let.

Zlato nám zacinkalo hned záhy při startu dívek do 6 let díky Zitušce Žerníčkové. Její vítězství po výborné jízdě nijak nesnižuje fakt, že již jistá vítězka v celkovém pořadí, Terezka Hrazdilová z Brna, v neděli nestartovala. Zita svedla o prvenství zajímavý souboj se svými kamarádkami, domácí Verunkou Šafářovou (Nutrend Specialized Racing) a Adélkou Věrnou. K naší radosti jsme pak všechny vyjmenované viděli i na „velkém pódiu“ při vyhlašování celkových vítězek.

DSC_9316
Jirka Zavřel (v pravo) odstartoval boskovický závod výborně, v celkovém hodnocení bral v kategorii chlapců 7-8 let zasloužené stříbro!

Závěr sezóny zastihnul ve výborné formě Justýnu Novotnou, která s jistotou zvládla bitvu o celkové prvenství v kategorii dívek 7-8 let, když své celosezónní soupeřce, Žanetě Kupské uštědřila porážku po Kořenci, Bořitově, Velenově a Knínicích i na domácí Boskovické trati! Titul šampionky Justýnce moc sluší! Pouze pět rajdrů letos na „Vrchovině“ dokázalo vyhrát 10 a více závodů. A „Jusťa“ je jedním z nich! Blahopřejeme! I kategorie děvčat 9-10 let byla v Boskovicích středobodem našeho zájmu. Výborně ji letos jezdil hned sextet našich děvčat, z nichž dvě z nich – Amálka Gottwaldová s Aničkou Hanákovou –  měla v Doubravách ještě reálnou šanci vybojovat titul „Vrchovinové“ šampionky ve  vůbec nejvyrovnanější kategorii letošního seriálu… A byla to hlavně Amálka Gottwldová, která se o prvenství poprala velmi statečně! Souboj o zlato prohrála v Boskovicích s výborně v závěru sezóny jezdící Annou Hudečkovou (TUFO CZ Otrokovice) o jednu vteřinku, a i v celkovém pořadí brala stříbrný pohár s minimálním bodovým odstupem na vítězku.

DSC_9410
Hrdinka závodu dívek 9-10 let, Amálka Gottwaldová. Po skvělém finiši ji v cíli dělila od zlata pohá vteřinka…

V kategoriích mladších žáků a žákyň jsme si museli tentokrát na medailové ambice nechat zajít chuť. Nemocná mladší žákyně Eliška Hanáková sledovala souboje v Boskovicích jen jako divačka. O primát  rekordmanky v počtu letošních vítězství (vyhrála 14 z patnácti závodů) ji ale už nikdo nemohl připravit a Eliška je další z pětice TOP osobností v neděli skončené MTB „Vrchoviny“. I naši mladší žáci vyšli medailově naprázdno. Jakmile se na startu objevili silnější soupeři (v Boskovicích to byli tři kvalitní rajdři VRV Teamu Zonyga, Woller a Urban), rázem byla pro naše borce „bedna“ hodně vzdálená… Navíc měl ´Víťa Lipenský v nohách z předešlého dne závod v duatlonu… V celkovém pořadí se ale díky Romanu Šindelářovi (v Boskovicích dojel na 7. místě) můžeme radovat i v této kategorii ze zlatého poháru.

DSC_9526
Na svém novém „supu“ zrychlovala Kristýna Kolářová v závěru seriálu závod od závodu… Boskovice nebyly výjimkou.

Veselejší  to bylo pro nás ale v kategorii děvčat 13-14 let. Pravda, na rychlou Sabinu Sobkovou (VRV Team)  naše Kristýna Kolářová nestačila, ale přímý souboj o celkové prvenství s Annou Smutnou (Drahanský Sporttým) zvládla a po zásluze se i ona může těšit v celkovém pořadí ze zisku zlata! Náš medailový profit z Boskovic pak podtrhli v odpoledním bloku startů junior Petr Šich, kadetka Anna Zemánková, juniorka Jana Tesařová a naši osvědčení veteráni: Martin Gottwald, Honza Šindelář a Vlastík Odehnal. Peťa Šich odvedl v Boskovicích poctivou rachotu. V našláplé konkurenci devíti rychlých borců nestačil pouze na duo TUFA CZ Otorkovice Skyba – Neradil a i celkový bronz v letošní „Vrchovině“ mu moc sluší.

DSC_9592
Dominik Prudek je po zranění zpět! Na snímku drží na trati „v šachu“ svého „skoro“ jmenovce, Matěje Průdka.

Zklamáním a překvapením zároveň pak pro nás byla určitě porážka dvou našich favoritek – Jany Tesařové  a Anny Zemánkové od Anety Fritzové (Drahanský Sporttým). Je pravda, že Jana Tesřová překonávala v posledních dnech nachlazení, je pravda, že Aneta Fritzová  se neustále výkonnostně zlepšuje… Ale přes to… Myslím ale, že není třeba truchlit. Už tento čtvrtek na prvním cyklokrosu ve Slaném budou mít obě naše zkušené reprezentantky možnost složit za Boskovice „opravnou zkoušku“. A já pevně věřím, že to zvládnou!

DSC_9606
Naše naděje v kategorii juniorů / kadetů splnili jak celkový vítěz „Vrchoviny“ Karel Vinický (s číslem 106), tak i nakonec bronzový – Petr Šich.

To naši veteráni, to bylo v Boskovicích „jiný kafe“! Martin Gottwald, další z pětice premiantů letošní „Vrchoviny“, co se počtu vítězství týče, po trati doslova létal,  a o nic pozadu za ním nezůstal ani v cíli druhý Honza Šindelář! Že si oba toto pořadí zopakovali i na „velkém pódiu“ (zde je ještě doplnil celkově bronzový Franta Paděra), je po letošních předváděných kvalitních výkonech v celku logické… A Vlastík Odehnal? Letošní primus mezi „mastry trojkaři“ odjel závod v souladu s oním okřídleným: „Jaký si ti uděláš, takový to máš…“! A Vlastík si to (myslím tím tratě) udělal opět na výbornou!  Však pro nově konfigurované boskovické okruhy nešetřili chválou ani takové cyklistické veličiny jako Emil Hekele či Matěj Průdek…

DSC_9369
Maruška Bartošová. Sotva jí doktoři sundali z ruky sádru, už byla v Boskovicích závodně ostře v akci! Klobouk dolů před její bojovností a statečností zároveň…

Na závěr ještě jedna, vlastně dvě pochvaly: že po zlomenině ruky stihne zajet Boskovice naše reprezentantka v kategorii 7-8 let, Maruška Bartošová, to čekal asi málo kdo… Skutečně příkladný přístup k reprezentaci oddílu předvedla naše talentovaná bikerka! Rádi jsme pak viděli opět na startu po obdobném zranění i Dominika Prudka, který – byť nakonec závod nedokončil, aby ještě čerstvě doléčenou ruku šetřil – také zalouží určitě „palec nahoru“. Pojďte omrknout náš výsledkový boskovický souhrn:

 • Zlaté placky zdobí hrudníčky a hrudníky: Zitušky Žerníčkové (do 6 let ) / 2. místo v celkovém pořadí,  Justýnky Novotné (7-8 let) / 1.,  Martina Gottwalda (Masters II) / 1., Vlastimila Odehnala (Masters III) / 1.
 • Ze stříbra se těší:  / 1., Amálka Gottwaldová (9-10 let) / 2.,  Kristýna Kolářová (13-14 let) / 1. Honza  Šindelář (Masters II) / 3. a Jana „Džejn“ Tesařová /juniorky/ kdetky) / 1.
 • Bronz patří: Adélce Věrné  (do 6 let) / 3., Petru Šichovu (junioři / kadet) / 3.,  a Anně Zemánkové (juniorky / kadetky) / 2.
DSC_9265
Jonášek Janovský (vlevo) s Toníkem Hanákem tvrdili v Boskovicích muziku v závodě odrážedel.

Připomenu, že kromě Toníka Hanáka ctili „bramborové období“ i Anička Hanáková (9-10 let) a Klára Odehnalová (13-14 let), která skvělým zrychlením v závěru závodu dokázala porazit i vicemisrtryni letošní MTB „Vrchoviny´“ v této kategorii – Annu Smutnou. Jak se nám letos dařilo v celkovém hodnocení MTB „Vrchoviny“ v pořadí OPEN si pojďme připomenout v tomto pódiovém souhrnu:

 • Zlaté poháry letos vybojovali: Leona Eclerová (odrážedla), Justýna Novotná (7-8 let), Roman Šindelář (11-12 let), Eliška Hanáková (11-12 let), Kristýna Kolářová (13-14 let), Jana „Džejn“ Tesařová (juniorky / kadetky), Karel Vinický (junioři / kadeti), Martin Gottwald (Masters II) a Vlastimil Odehnal (Masters III).
 • Stříbrné má poháry s zasloužili: Zita Žerníčková (do 6 let), Jirka Zavřel (7-8 let), Lucie Gottwaldová (7-8 let), Amálie Gottwaldová (9-10 let), Anna Zemánková (juniorky / kadetky), a Jan Šindelář (Masters II)
 • Bronzové trofeje jsou letos kořistí: Adély Věrné (do 6 let), Petra Šicha (junioři / kadeti), Františka Paděry (Masters II) a Víti Prudka (Masters III).
 • Čtvrté pódiové místo patří: Anně Hanákové (9-10 let), Víťovi Lipenskému (11-12 let), Jakubu Tesařovi (13-14 let), Kláře Odehnalové (13-14 let), Víťovi Suchánkovi (junioři / kadeti) a Monice Konečné (juniorky / kadetky).
 • Páté pódiové místo si letos užili: Antonín Hanák (odrážedla), Veronika Šafářová (do 6 let), Maruška Bartošová (7-8 let), Barbora Tlamková (9-10 let), Matyáš Koudelka (11-12 let), Honza „Džony“ Šindelář (junioři / kadeti), Jirka Štěpaník (Master III) a Markéta Šafářová (ženy).
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Mezi pěti nejlepšími mladšími žáky v celkovém pořadí jsme napočítali hned tři naše borce! Vlastně už čtyři..!

Ano, napočítali jste dobře: 33 jmen z MORAVEC Teamu obsadilo letos v pořadí OPEN místa v TOP 5! Je to včetně Veroniky Šafářové, která sice jezdí v dresu Nutrend Specialized Racing, která se ale připravuje v tréninkové skupině Milana Tlamky, a která – stejně jako většina dětí z této Milanovy grupy – udělala letos v průběhu sezóny velký výkonnostní skok kupředu! Pojďme sečítat dál: z těch 33 jmen je jich 26 do věku junior včetně, 7 pódiových umístění patří dospělým. Procentně vyjádřeno je to 79% ku 21%… Zdá se tedy z tohoto poměru, že si stále zachováváme status „dětského“ cyklistického oddílu…

DSC_9391
Spolu s Barčou Tlamkovou, Annou Hanákovou a Amálkou Gottwaldovou tvořili na snímku zachycené Barča Janovská, Adélka Zavřelová a Lucka Koudelková náš silný úderný sextet v kategorii děvčat 9-10 let.

V mimořádně tvrdé letošní „Vrchovinové“ konkurenci jsme tedy obstáli se ctí a bude třeba, aby naši rajdři účasti v tomto kvalitním seriálu věnovali náležitou pozornost i v příštích letech, protože jenom pravidelné výsledky v jednotlivých závodech této série do 3. místa v pořadí OPEN jim zjistí šanci reprezentovat MORAVEC Team v rámci závodů českého poháru! Bude to jedno z kritérií jejich nominace. Na závody nejvyšší kategorie (např. Český pohár) se nebude jezdit jako na zajmavý výlet, ale za tvrdou, poctivou, odpovědnou prací pro oddíl, kdy šanci reprezentovat budou mít jen Ti se 100% profesionálním přístupem k plnění svých povinností… Změn podobného typu bude pro sezónu 2018 víc ve smyslu podstatně vyšších nároků na naše TOP rajdry bude ještě podstatně víc, to je ale už jiná kapitola a  vše se budete průběžně včas dozvídat…

DSC_9393
Letošní trofeje z dílny oddílového designéra Libora Bartoše opět sklidily obdiv!

Za poctivé výkony a výsledky v letošním 16. ročníku MTB Superior Poháru Drahanské vrchoviny patři všem velký dík! Těm co vybojovali poháry či pódiová umístění, samozřejmě –  blahopřejeme! Jen tak dál! Velký dík také všem z MORAVCE, kteří svědomitě přiložili ruku ke zdařilému dílu při přípravě závodu: od  vysoce erudovaného „traťového“ Vlastíka Odehnala, přes nezištné Vinických až po svědomitou Marušku Zouharovou! Moc Vám všem děkuji! Kde jinde než zde najdete kompletní výsledkový servis, no  tuť jsou z finálových Boskovic čtyři supr fotogalerie s více jak tisícovkou obrázků…

Mimo jiné je i zde další supr fotogalerie...

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Emil Hekele s Pavlem Holcem ovládli v Boskovicích závod mužů ELITE. Třetí místo bral David Hladiš.

A úplně na konec, pro pořádek připomenu, že pořadí OBCE letošní MTB „Vrchoviny“ bude vyhlášeno na cyklistickém plese 27. ledna 2018, kdy „kolčit“ budeme pravděpodobně opět ve Velenově. Podrobnosti k plesu cyklistů + další informace z cyklistického dění v regionu, se budete průběžně dozvídat na www.pohardrahanskevrchoviny.cz. Takže nezapomeňte i na tyto stránky čas od času mrknout! Pro jistotu si pojďme ještě připomenout, koho se večer v poslední lednovou sobotu bude pravděpodobně  týkat z MORAVEC Teamu:

 • První místa vybojovali: Adéla Věrná (do 6 let), Justýna Novotná (7-8 let), Amálka Gottwaldová (9-10 let), Eliška Hanáková (11-12 let), Jakub Tesař )13-14 let), Kristýna Kolářová (13-14 let) a Jana „Džejn“ Tesařová (jubiorky / kadetky).
 • Druhá místa vybojovali: Zita Žerníčková (do 6 let), Lucie Gottwaldová (7-8 let), Anna Hanáková (9-10 let), Matyáš Koudelka (11-12 let), Klára Odehnalová (13-14 let), Vít Suchánek (junioři / kadeti), Anna Zemánková (juniorky / kadetky) .
 • Třetí místa vybojovali: Antonín Hanák (odrážedla), Klára Věrná (odrážedla), Jonáš Janovský (do 6 let), Veronika Šafářová (do 6 let), Barbora Tlamková (9-10 let), Adéla Kubinová (13-14 let), Monika Konečná (juniorky / kadetky).

V pořadí OBCE jsme na stejných pohárových číslech, jako loni v pořadí OPEN: „voko bere“… 7 zlatých, 7 stříbrných a 7 bronzových… Taže Ti, co jsou výše napsaní – už si připravujte saka a sáčka (chlapci a skoro chlapi) a šatky a róby (dívky a skoro ženy)…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Králové nikoli Šuavy, ale MTB Drahanské Vrchoviny: zleva Holec, Koblížek, Ošťádal, Hovanec a Zatloukal.

 

Co se bude dít? (ST38)-3

Úterý 19.9. 2017

Trénink MORAVEC Junior Team na silničních kolech pod vedením Františka Paděry. Sraz mladých cyklistů bude v 17.00 hod u tělovičny ZŠ v Benešově. V případě dotazů kontaktujte Františka na 605 838 404. 

Středa 20.9. 2017

Další  terénní trénink MORAVEC Junior Teamu. Sraz mladých bikerů je v 17.00 hodin ve Sportparku Boskovice – Doubravy. Trénink povede Milan Tlamka, v případě dotazů ho včas kontaktujte na jeho mobil 776 108 046.

Čtvrtek 21.9.2017

Příprava tratí finálového závodu v Boskovicích. Sraz v 16.00 ve Sportparku Boskovice – Doubravy. Budou se vyžínat travnaté úseky tratí a čistit lesní úseky závodních okruhů. Příslušný „vercajk“ (křovinořezy, hrábě…) si vezměte s sebou! Čekám Vás v hojném počtu!

Pátek 22.8.2017

Příprava tratí finálového závodu v Boskovicích. Sraz v 16.00 ve Sportparku Boskovice – Doubravy. Budou se značit („mlíkovat“) tratě. Čekám Vás v hojném počtu!

Sobota  23.9. 2017
 • MTB XCO Krajský přebor mládeže Olomouckého kraje. Mrkněte na základní data dobře utajeného závodu: Pořadatel – MG Bike ve spolupráci se Short Bike Academy Opletal, Datum konání – sobota 23.9.2017 od 8.00 hodin, Místo konání – Fort II Radíkov, za Sv. Kopečkem u OlomouceHlavní rozhodčí – Vladimír Opletal, Kategorie – od ročníků 2010 až po ročníky 1999, Kancelář závodu – Fort Radíkov, registrace od 8.00 hodin, První start – v 10.00 (přípravka 1), poslední ve 14.00 (junioři), Startovné – 40 Kč žáci, 60 Kč kadeti, 80 Kč junioři

 • Od 17.00 hodin – ficiální prohlídka tratí posledního, patnáctého závodu MTB Superior Poháru Drahanské vrchoviny  Účast a dopravu si každý zajišťuje sám. POZOR! Prohlídka a najíždění tratí je individuální a není  oficiálním týmovým tréninkem!!!
Neděle 24.9. 2017

Patnáctý závod MTB Superior Poháru Drahanské vchoviny – MTB XCO – Velká cena Boskovic – finále. Účast a dopravu si každý zajišťuje sám. Zde jsou ke studiu propozice.