Mezi vinice!

Jak mají lyžaři – sjezdaři zpravidla první „štaci“ v sezóně na tradičním místě (francouzské Val d´Isere), tak i bikeři už po léta startují sezónu též v místě obvyklém. A tím je rakouské příhraniční, vinicemi objímané městečko Langenlois. O prvním dubnovém víkendu letošního roku se sem sjede světová špička závodníků cross country a když říkám světová špička, je jasné, že MORAVEC Team nemůže chybět…

Do Langenlois jezdíme už léta, do závodu vždy „vlítnem“ z plné zimní přípravy s vědomím, že výsledky zpravidla nejsou logicky takové, jako v dalším průběhu sezóny. Zdejší tratě sice nejsou nijak zvlášť technické, ale vyznačují se fyzickou náročností a tento fakt je pro všechny startující vždy objektivním měřítkem stavu trénovanosti po zimním přípravném období. Základní pokyny pro všechny účastníky letošního druhého ostrého výsadku (volací znak TATRMAN), jsou tyto:

  • Startovací základnou je Benešov, sraz je v sobotu 2.4.2016 v 7.00 hodin u restaurace Morava. dalším postupným nástupištěm bude Blansko. Pojede se dvěma dodávkovými vozidly jejímiž řidiči-veliteli budou Milan Tlamka (776 108 046) a Honza Šindelář st.(731 076 981).
  • Všichni, kdo jedou do Langenlois, přivezou svoje kola na závod při příležitosti slavnostního zahájení sezóny MORAVEC Teamu už v pátek 1.4.2016 v 17.00 hodin, a tato budou již naložena s denním předstihem do jednoho z dodávkových vozidel tak, aby v sobotu ráno nebylo s jejich nakládkou již žádné zdržování.
  • Všichni účastníci závodu v Langenlois si sebou vezmou platné pojištění a platný cestovní pas! Úhrada startovného je v plně v režii závodníků (měna v Rakousku – EURO). Další podrobnosti k této akci si řekneme v pátek 1.4.2016, jak budeme startovat sezónu. Zde hledejte k závodu další podrobnosti. Good Luck MORAVEC Team!

 

Poslední březnová…

…tělocvična byla v rámci vrcholící zimní přípravy odmakána minulé úterý. Je dost možné, že byla už úplně letos na jaře poslední, protože již plynule nasedáme do sedel a výhled počasí tuto skutečnost asi potvrdí… Věřte – nevěřte, ale od začátku roku  r.2016 to byl už v pořadí 21. podvečerní trénink v letité sportovní hale při ZŠ Benešov. Kvantitativně tedy splněno a překročeno, věřme, že je splněno i kvalitativně…

DSCN7423
Kapitáni obou úterních dočasných fotbalových týmů, Lucinka s Matouškem při vzorové pozápasové gratulovačce.

Statečných nebylo sedm, ale o jednoho („pistolníka“) víc. Po rozběhání přišla na řadu rozcvička, která byla sice o něco zkrácená, zato jsme si při strečinkových prvcích ověřili naši aktuální ohebnost i rozhýbanost zároveň. Po relaxační vybišce a rybářích přišel na řadu – letos prvně – fotbálek! Nabízelo se to. Poskládali jsme dva čtyřčlenné týmy (Skřípov -Benešov) a započali lítý mač, který přítomné na tolik zaujal, že jsme fotbalovému sálovému míči nedali pokoj až do konce cvičení! Jaký byl výsledek je v celku vedlejší, potěšilo havně vzorné nasazení všech hráčů. Přesto: první mač vyhrála Skřípovská parta 4:2 a v zápase „kdo dá gól, ten vyhrá“ se štěstí opět přiklonilo ke Skřípovským. Po skončení jsme neopoměli zopakovat lekci z fair-play a protože jsme si nebyli jistí, zda se ještě v nejblížší době v tělocvičně potkáme, dali jsme si záležet na závěrečných společných fotkách… Zde je s příslušným komentářem posuďte a omrkněte

Co se bude dít? (ST13)

Úterý 29.3. 2016

V rámci přetrvávající finišující zimní přípravy od 18.00 hodin cvičení v tělocvičně pro  MORAVCE – hlavně děti ve věku do 18 let (mrňata)… Atletická tílka Vám (i sobě)   protáhne Petr. Přijďte v hojném počtu!

Pátek 1.4. 2016

Od 17.00 hodin v restauraci Morava Benešov – slavnostní zahájení sezóny. Kromě důležitých informací pro závodní rok 2016 Vám budou slavnostně předány dresy, členům „A“ týmu licence a pro všechny, co budou za MORAVEC letos na závodch prolévat pot a někdy možná i krev, je připraveno malé překvapení… Oficiálního představení se dočkají i nováčci v našich řadách pro sezónu 2016… Doufám tedy, že nebude chybět nikdo, koho se tento odstavec týká….

Sobota 2.4.02016

Účast MORAVEC Teamu na MTB závodech v rakouském Langenlois do kategorie junior včetně. Všichni MORAVCI, kterých se start na tomto závodě  v tento den týká, potvrďte svoji účast našim trenérům (Víťa Prudek – 731 180 096, Milan Tlamka – 776 108 046) do středy 30.3.2016 do 18.00 hodiny, aby se dala včas stanovit logistka přepravy na závod.

Neděle 3.4.02016

Účast MORAVEC Teamu na MTB závodech v rakouském Langenlois – kategorie junior.