Co se bude dít? (ST49)

Úterý 1.12. 2015 

V rámci probíhající zimní přípravy – od 18.00 hodin cvičení v tělocvičně pro „mrňata“ MORAVCE (vhodné pro děti do 12-ti let). Atletická tílka Vám (i sobě) protáhne Petr.

Pátek 4.12. 2015
  • Odjezd Dočasné cyklokrosařské roty MORAVCE na předposlední závod Českého poháru do Jabkenic. Organizačně pohlídají Milan Tlamka s Víťou Prudkem.
  • V rámci probíhající zimní přípravy – od 18.00 hodin cvičení v tělocvičně pro zdatnější MORAVCE („Prudkové kapky“ – vhodné pro děti od 12-ti let). Atletická tílka Vám protáhne hlavně Ivana.
Sobota 5.12. 2015
  • Závod Českého poháru v cyklokrosu v Jabkenicích. Týká se naší Dočasné cyklokrosařské roty, organizačně si výpad pohlídají opět Milan s Víťou. Zde omrkněte propozice...
  • Druhý závod Brněnského běžeského poháru na Okrouhlé. Účast MORAVCŮ v rámci zimní přípravy je „dobrovolně-povinná“! Na „osmičce“ Vás vyzývám na souboj! Ale nemějte ze mě vůbec strach: letos budu kořistí víc než snadnou… Zde studujte propozice
Neděle 6.12.2015 

Návštěva hrobu Vlastimila MORAVCE na Ústředním hřbitově v Brně. Hlavní skupina vyrazí vláčkem z Boskovic směr Brno v 10.01 hodin (pro slevu na jízdence – děti ve věku 10-15 let, vezměte si s sebou – pokud možno – nějakou průkazku, která potvrdí Váš věk), sraz s těmi, kteří nepojedou s námi vlakem je na Brněnském Ústředním hřbitově u Krematoria v 11.30 (plus/mínus).Zde okoukněte loňskou fotogalerii z výletu do Brna.

Brno: stříbrná „Džejn“!

Vše se odehrává přeně tak, jak (praděpodobně) v rámci přípravy na podzimní cyklokrosovou ofenzívu nalinkovali a jak si přejí naši „frontoví“ bojoví stratégové – trenéři: Rajdři MORAVCE z dočasné cyklokrosařské roty výkonnostně a výsledkově kulminují přesně tak jak je  důmyslně stanoveno: aby vše „vybuchlo“ 12.12.2015 v Mladé Boleslavi na národním cyklokrosařském šampionátu mládeže…

IMG_3176K tomuto úsudku mě vede další super cyklokrosový výsledek, který po dnešku registrujeme z takřka domácí trati – z Brna… Vše v desátém závodě naší cyklokrosařské nejvyšší ligy opět bezprecedentně „načal“ výborným, byť opakovaně „bramborovým umístěním“ starší IMG_3165žák Tomáš Tlamka „Contador“, kterého od super vysněného bednového bronzu dělily v Brně směšné, pouhé a nicotné čtyři vteřinky… Ve stejném startu ho obratem výborně výsledkově doplnila a následovala v závodé kategorie kadetek Jana „Džejn“ Tesařová. Ta si u Anthroposu zlepšila svoje osobní maximum, když finišovala na skvělém, druhém místě, se ztrátou na zlato pouhých 13 vteřin! Bravo „Džejn“! Opět jí skvěle jistila Anička Zemánková, která se  tradičně  bez potíž dokázala prosadit  do elitní patnáctky! Vše korunoval výborným výsledkem v závodě juniorů Dominik Prudek. Borec, který po jednoroční tvrdé zkušenosti s GT Opportunity Teamem oblékne v příštím roce opět plnohodnotně dres MORAVCE Teamu, si v pohodě ohlídal čelo vyrovnaného závodu  a v cíli se mohl po statečném  boji těšit z devátého místa!

IMG_3179Brno tedy opět ukázalo, že aktuální kondice našich rajdrů z DCR je dík našim výborným trenérům na vysoké úrovni! Poděkování letí  rajdrům za vzorné repre MORAVCE, díky i podpůrnému týmu, za bezva tradičně dobře odvedenou práci! V této souvislosti si myslím, že ke IMG_3184zbývajícím finálním dvěma závodům ČP (Jabkenice – Mladá Boleslav, přičemž ten druhý, v Mladé Boleslav,  bude mít status národního šampionátu v mládežnických kategoriích)   můžeme vyhlížet – jak už jsem si bez uzardění troufnul maznačit – s opatrným optimismem… A moje prognózy, nikoho jiného, než „cyklistického diletanta“, paradoxně – Bůh ví proč – zpravidla většinou vyšly… Liborovy fotky z Brna jsou zde, včetně kompletního výsledkového servisu...

Poprvé v tělocvičně!

Tak jsme se tedy na podzim konečně dočkali. Po čtyřech „prostydlých sokolovnách“ jsme páteční cvičení poprvé letos na podzim odmakali v nově zateplené benešovské tělocvičně. A věru, že jsme se zapotili! Těžko říct, co k tomu přispělo víc: zda bezva Ivanino cvičko a nebo precizně nově zateplený objekt… Asi k tomu přispělo obojí zároveň svým dílem… Každopádně  pot se z nás jen lil… A každopádně: díky Benešove, díky pane starosto!

V objektu jsme se i v hodinu „H“ překvapivě potkali se třemi řemeslníky, kteří v rámci kontraktu (Obec Benešov – STAVKOM Boskovice) řešili nějaké dokončovací drobné stavební práce, které – jak jistě znáte z vlastní zkušenosti – zpravidla neberou v takových případech konce… Sál pro cvičení je už ale OK, hlavně větry exponovaná severní prosklená strana doznala významné stavební konstrukční změny, především v podobě výměny už netěsných průhledných  polykarbonátových kopilitů za klasická plastová okna.

DSCN4942
Jedině tudy vede cesta MORAVCE vpřed, ukazuje Ivana Prudková, která nás v pátek letos podruhé supr protáhla…

Ivča Prudková se do nás v rámci cvičení pustila, blížící se Advent-neAdvent… Měl jsem čest zažít obávané „Prudkové kapky“, ve zkrácené podobě a můžu říct, že Ivana od jara ze své pověsti veskrze erudované trenérky nic neztratila, opak je spíše pravdou… Ani nevím, kolik se nás přesně při premiéře na benešovské tělocvičnové palubce „mrskalo“… Každopádně, cvičení pod Ivaninou kuratelou bylo, jak jsme ho znali z minula bezprecedentně  intenzivní, vydatné, veskrze prospěšné…  A na poprvně v tělocvičně – citlivě sestavené… Pevně věřím, že se na mém názoru shodnou i všechny cvičící hvězdy a hvězdičky pátečního podvečera. Soudobými cyklokrosařskými „Džejn“ Tesařovou, Tomem „Contadorem“ a Aničkou Zemánkovou počínaje, Ráďou „Nino  Schurterem“ Kovářem s „Jolandou“, Adamem „Jánem Svoradou“ Sekaninou či Martinem Gottwaldem konče… Statečně se s Ivanou srovnala i Magdalénka Bartošová, kterou od její sestsry Marušky oddělila  pouze nemoc  (zaplať pán Bůh, v tomto případě jde o jedinou oběť z řad MORAVCE, která „odnesla“ komplikované teplotní podmínky v ůvodních čtyřech tréninkových cyklech – což je z hlediska odolnosti našich rajdrů „dost dobrý“…). Věřím, že příští úterý a pátek přitáhnou  v pravdě luxusní teplotní podmínky do tělocvičny z řad MORAVCEi i další cvičence… Zde omrkněte, jak z nás v první T.C. kapal pot: