Devět statečných!

Devět statečných MORAVCŮ reprezentovalo oddíl na poslední MTB „Vrchovině“, kterou vzorně pohostil městys Knínice. A hned šest z nich dosáhlo na medailové pozice! Když k tomu připočteme ještě dvě umístění v TOP 10, je zřejmé, že se finálvý závod našim rajdrům hodně vydařil! A obdobně úspěšnou bilanci mají naši reprezentanti i v celkovém hodnocení letošního redukovaného ročníku. Dva zlaté, dva stříbrné a dva bronzové poháry v pořadí OPEN jsou toho důkazem. A v pořadí OBCE máme ještě o dva poháry více! Takže – spokojenost! Bravo MORAVEC!

Janovský
Stíhací jízda Jonáška Janovského.

Již před náročnými Knínicemi měli poháry v kapse čtyři MORAVCI: Zlaté za první místa mladší žákyně Justýna Novotná, a „eliťák“ Petr Šich, stříbrné pak sourozenci Janovští – Jonáš (do 6 let) a Barbora (mladší žákyně). Že budou trofeje ve správných rukou, to potvrdili všichni čtyři výbornými výkony na tratích „Val di Sole“. Petr Šich si udělal ze startu mužů ELITE svůj závod, když vyhrál s luxusním náskokem tři a půl minuty a udělal zlatou tečku za svojí zatím nejvydařenější sezónou. Obdobně vítězně zvládla závod mladších žákyň Justýna Novotná, které znovu „stříbrně“ sekundovala Barbora Janovská. Dvě hodně sledované a prestižní kategorie byly tedy letos výhradně v režii rajdrů MORAVEC Teamu!

Kalina
Matěj Kalina uhání vstříc cennému bronzu.

Jonáši Janovskému jsme moc přáli, aby na domácích tratích přerušil vítěznou sérii boskovického Petra Hrudy (Drahanský Sporttým), ale ten byl i tentokrát nad jeho síly. Stříbrná „placka“ však našemu mladému šampionovi hodně slušela a určitě mu to podobně „sekne“ i v listopadu na „celkové bedně“ s pohárem za druhé místo. Další dva naši rajdři, Matěj Kalina (7-8 let) a Barbora Tlamková (starší žákyně) museli o poháry v Knínicích ještě tvrdě bojovat. A k naší velké radosti to oba zvládli. Oba dokončili závod po kvalitních výkonech na bronzových pozicích  a zajistili si ve svých kategoriích definitivně celková 3. místa! Pravda, Barunce Tlamkové nahrála neúčast její největší soupeřky v boji o třetí místo, Nikoly Bradáčkové (ACT Lerak), to nikterak nesnižuje její dosažený výsledek! A historie se na to ptát nebude…

justýna-barbora
Radost nám po celou sezónu dělaly Justýna Novotná z Barborou Janovskou! Ne jinak tomu bylo i v Knínicích.

Devítku bojujících MORAVCŮ doplnily v Knínicích i sestry Barbora  a Jolana Tesařovy a Dominik Ptáčník. Obě dívky zajely náročné tratě na hranici svých možností a odměnou jim bylo  umístění v elitní desítce výsledkových listin. Podobně se můžou těšit i z celkového výsledku, ba co víc: „Jolandě“ Tesařové jí její celkový bodový zisk zajistil dokonce pódiové, 5. místo! Dominik Ptáčník dokončoval závod statečně se sebezapřením, se ztrátou kola, když ho na trati postihl nepříjemný pád…

tlamkova
„Sones River“ v brilantním podání Barbory Tlamkové!

Ještě doplním, že naše  mladší žákyně byly na „Val di Sole“ úspěšné hned dvakrát, když spolu svedly  navíc ještě souboj v závodě štafet. Tentokrát  byla úspěšnější Barča, která byla oporou vítězného tria a radovala se z vítězství spolu s Lukášem Raškou a Nikolou Jarošem (oba Short Bike Academy Opletal). Ani Justýna neodcházela po závodě ale s prázdnou: doplnila děvčata CP Teamu Annu Hanákovou a Lucii Gottwaldovou a společně si tato ryze dívčí sestava dojela pro bronz!

tesarova
Barborka Tesařová v 1. kole závodu dívek 7-8 let.

Tak tedy i na letošní „Vrchovině“ zanechal – oproti loňsku hodně oslabený MORAVEC Team, – výraznou, pozitivní stopu! A nezbývá si přát, aby nastoupený trend pokračoval i napřesrok, v r.2021, který bude pro oddíl rokem tak trochu jubilejním..!

šich
Starý král nezemřel, ať žije nový král – Petr Šich!

Zde je výsledkový souhrn našich z Knínic včetně umístění v celkovém pořadí OPEN:

Odrážedla chlapci: Jan Štefl (Knínice DNS) / celkově 12. místo

Chlapci do 6 let: 2. Jonáš Janovský / 2.

Dívky do 6 let: Klára Šteflová (DNS) / 6., Zita Bartolšicová (DNS) / 12., Lada Bartolšicová (DNS) / 14.

Chlapci 7-8 let: 3. Matěj Kalina / 3., Vojtěch Ullrich (DNS) / 19.

Dívky 7-8 let: 7. Barbora Tesařová / 7.

Chlapci 9-10 let: Ondřej Krajíček (DNS) / 37.

Chlapci 11-12 let: 13. Dominik Ptáčník / 17., Jakub Ullrich (DNS) / 21.

Dívky 11-12 let: 1. Justýna Novotná / 1.2. Barbora Janovská / 2., …7. Jolana Tesařová / 5.

Dívky 13-14 let: 3. Barbora Tlamková / 3.

Junioři / kadeti: Matěj Štindl (DNS) / 11.

Masters II: Vít Bartolšic (DNS) / 11.

Ženy ELITE: Eva Bartolšic-MORAVCOVÁ (DNS) / 7.

Muži ELITE: 1. Petr Šich / 1., Vít Suchánek (DNS) / 9.

Zde je výsledkový souhrn  v celkovém pořadí OBCE:

Chlapci do 6 let: 2. Jonáš Janovský 

Dívky do 6 let: 3. Klára Šteflová 

Dívky 7-8 let: 3. Barbora Tesařová

Chlapci 11-12 let: 3. Dominik Ptáčník 

Dívky 11-12 let: 1. Justýna Novotná2. Barbora Janovská, 3. Jolana Tesařová 

Dívky 13-14 let: 3. Barbora Tlamková 

Díky všem rajdrům za vzorné repre oddílu po celou sezónu a dík též podpůrným rodinným týmům! Zde studujte z Knínic kompletní výsledkový servis, tuť je oficiální reportáž ze závodu a níže najdete  supr fotogalerie Karla Všetuly a jednu neméně kvalitní od Františka Čefelína. Hoši děkujeme!

 

Vydatná posila!

Ani na předposlední MTB „Vrchovině“ nebyl závodní šik MORAVEC Teamu zdaleka kompletní, a tak bylo super, že se na závodech letos poprvé objevil kvartet MORAVCŮ a dá se říci, že těch nejpovolanějších: reprezentovala ná s totiřžkompletní rodina Vítka Bartolšice, s manželkou Evou Bartolšic – MORAVCOVOU a dcerkami Zitou a Ladou Bartolšicovými. A předvedli se vskutku jako vydatné posily! Na rekordním medailovém profitu MORAVEC Teamu se podíleli hned dvěma „plackami“! Bravo MORAVEC!

DSC_0608
Vydatné posily našeho velenovského výběru: Eva a Vítek. Ataky Zituška s Laduškou!

Celkem sedm cenných kovů (2x zlato, 2x stříbro s 3x bronz) vybojovalo 11  našich reprezentantů ve velenovských lesních hvozdech a na velenovských loukách a pastvinách! A to je kvalitní výsledek, když vezmeme v úvahu, že hned sedm  závodníků ze „základní sestavy“ nám vesměs pro nemoc či zranění, na startu chybělo…

lada
Nejmladší borka na startu závodu dívek do 6 let, Laduška Bartolšicová finišuje!

Stříbrnou „bednu“ jako by si na letošní „Vrchovině“ předem zarezervovala naše tradiční opora – šestiletý Jonáš Janovský z Knínic. Alespoň Velenov letos jeho „stříbrnou vlnu“ potvrdil. Ale protože se blíží finálový závod v Knínicích, dovoluji si předpovídat, že doma bude chtít „Jonda“ tuto tradici přerušit a zaútočit na zlato! Budeme držet palce… Po pro nás stříbrném závodě chlapců do 6-ti let, jsme následně ve stejné kategorii dívek fandili hned třem našim reprezentantkám. Vedle pravidelně závodící Kláry Šteflové šly letos poprvé „ostře na to“ sestry Lada a Zita Bartolšicovy. Na náročné trati děvčata bojovala jako o život a odměnou v cíli  jim bylo umístění v TOP 10, když nejlépe dokončila závod na 6. místě Zituška Bartolšicová. Jen připomenu, že teprve tříletá Laduška Bartolšicová byla ve startovním poli této kategorie suverénně nejmladší závodnicí… V dopoledních startech jsme ještě mačkali palečky Matěji Kalinovi z Letovic, který se na „bednu“ dokázal prosadit už v Boskovicích. A vyšlo mu to i ve Velenově! Bronz z Velenova má ale nádech stříbra, protože Matěj prohrál bitvu o druhé místo na cílové čáře jen velmi, velmi těsně..!

zita
Zita Bartolšicová se blýskla 6. místem!

Už jsme si letos na „Vrchovinách“ zvykli že polední medailové „meníčko“ nám svědomitě a hlavně pravidelně předkládají naše mladší žákyně Justýna NovotnáBarborou Janovskou. Tradice nebyla porušena ani ve Velenově a „k obědu“ se tedy i zde servírovalo zároveň zlato (Justýna Novotná) i stříbro (Barbora Janovská). A to vše bylo s „bramborou“, kterou brala v dramatickém závodě starších žákyň další naše zkušená reprezentantka, Barbora Tlamková. Protože i velenovští pořadatelé zařadili do programu závod štafet, došlo i na další medailové přilepšení pro dvě naše „borky“. Členkou vítězné formace byla Justýna Novotná (jela spolu s Amálií Gottwaldovou a Annou Hanákovou), a na druhém úseku třetí štafety v cíli závodila Barbora Janovská (spolu s Lukášem Raškou a Nikolou Jarošem).

barča-jusťa
Souboj o prvenství Novotná – Janovská se k naší velké radosti opakoval i ve Velenově.

Start mužů ELITE byl prakticky od začátku do konce v režii našeho Petra Šicha, který velmi jistě obhájil ve Velenově zlato z Boskovic! Zajímavostí závodu bylo, že se na start postavil i náš odchovanec Adam Sekanina (Pell´s Factory Team), toho času specialista silničář. A že z bikového kumštu nic nezapomněl, o tom svědčí slušné 5. místo v cíli! Kromě mužské elity jsme bedlivě sledovali i vývoj závodu elity žen s naší Evou Bartolšic-MORAVCOVOU na startovní čáře. Eva si vedla výborně a po vyváženém výkonu vybojovala  zcela zaslouženě  bronzovou medaili! A k naší velké radosti ji výsledkově „okopíroval“ i její manžel, Vítek Bartolšic, bojující se soupeři v kategorii Masters II. Bravo MORAVEC ještě jednou!

šich
Petr Šich „za to vzal“ hned po startu.
Zde je výsledkový souhrn našich z Velenova:

Chlapci do 6 let: 2. Jonáš Janovský

Dívky do 6 let: 6. Zita Bartolšicová, 7. Klára Šteflová,… 9. Lada Bartolšicová

Chlapci 7-8 let: 3. Matěj Kalina

Dívky 11-12 let: 1. Justýna Novotná2. Barbora Janovská

Dívky 13-14 let: 4. Barbora Tlamková

Masters II: 3. Vít Bartolšic

Ženy ELITE: 3. Eva Bartolšic-MORAVCOVÁ

Muži ELITE: 1. Petr Šich

Díky všem rajdrům za vzorné repre oddílu a dík též podpůrným rodinným týmům! Čtvrtý závod „Vrchoviny“ rozhodl ve většině kategoriích o celkových vítězích za r.2020. A mezi patnácti, kteří už mají „své jisté“ jsou i dva MORAVCI: Justýna Novotná (mladší žákyně) a Petr Šich (muži ELITE). Jisté poháry za druhá místa mají i sourozenci Janovští: Jonáš Janovský (do 6 let) a Barbora Janovská (mladší žákyně). Bronzovému poháru je blizoučko i Matěj Kalina (7-8 let) a šanci ho vybojovat má i Barbora Tlamková (starší žákyně).  Budeme v Knínicích držet palce…

kalina
Poslední metry… Matěji Kalinovi chybělo ke stříbrné medaili skutečně málo…

Zde studujte z Velenova kompletní výsledkový servis, tuť je oficiální reportáž ze závodu a tady najdete 6 supr fotogalerií Karla Všetuly a jednu neméně kvalitní od Františka Čefelína. Hoši děkujem!

jonáš
Sběratel cenného stříbra – Jonáš Janovský.

 

Bitvy na Moravském poli!

Čtvrtý a letos už poslední díl Českého poháru horských kol pohostilo o posledním srpnovém víkendu Brno. Jako jsme loňskou pohárovou sezónu jsme označili za „zlatou“, můžeme hovořit takto směle i o té letošní. A to především díky Petrovi Šichovi, který projel letos vítězně kategorií muži EXPERT a stal se zcela po zásluze dalším z licencovaných MORAVCŮ (po Radimu Kovářovi, Adéle Šafářové, Amálii Gottwaldové a Elišce Hanákové), který se může pyšnit ziskem MTB Českého poháru! Blahopřejeme! Bravo MORAVEC!

suchoš
Víťa Suchánek měl výborný start!

Rekodních 8 rajdrů nás reprezentovalo v Brně u Anthroposu a tato kvantita přinesla i rekordní počet bodů v porovnání s předchozími třemi závody. Sobota už tradičně patřila kategoriím od kadetů „výš“ a z našich tedy zasáhli do bojů „experti“ Petr Šich a Víťa Suchánek a taky junior Matěj Štindl. Ten měl pozici ze všech našich reprezentantů asi nejtěžší, protože závod juniorů byl v Brně zároveň závodem Světového poháru v této kategorii. Matěj se těžké konkurence ale nezalekl a byť se ztrátou dvou kol, zajel na hranicí svých možností! Odměnou mu pak bylo 63. místo v cíli. S Matějem jsme zatleskali i našemu odchovanci Tomáši Tlamkovi „Contadorovi“ (Nutrend Specialized Racing), který si svoje juniorské „svěťákové“ maximum hodně vylepšil. Po loňském 50. místě v Novém Městě na Moravě bral letos v Brně 24. místo a byl pátým nejrychlejším Čechem!

petr šich
Obrázek, který se neokouká! Bravo Peťa! Bravo MORAVEC!

Petr Šich neměl sice do závodu mužů EXPERT nejlepší start (na rozdíl od Víti Suchánka, který odstartoval výborně), ale už během úvodního ze čtyř kol se probojoval do čela a od té doby svůj náskok už jen neustále zvyšoval. V cíli byl před druhým v  pořadí, Michalem Volfem (COPR TJ Přeštice), dříve s luxusním náskokem  dvě a půl minuty! Ale i „Suchoš“ se držel výborně a 11. místem zopakoval svoje letošní nejlepší umístění . Oba „Experti“ nám  v r.2020 dělali jen radost!

štindl
Matěj Štindl zažil v Brně zatím nejtěžší konkurenci…

Nedělní program odstartoval v našich barvách tradičně závodem kategorie chlapců do 6 let Jonášek Janovský, který se z předchozích tří startů v ČP mohl pochlubit třemi cennými bronzovými medailemi. Nechybělo mnoho a „Jony“ byl bronzový i po čtvrté. Přesněji řečeno, chyběly mu k tomu nicotné 3 desetiny vteřiny… Tak vzácně vyrovnaný byl tentokrát souboj o bronzovou „bednu“ po němž na našeho šikovného bikera zbyla nepopulární, „bramborová“ medaile. I toto umístění však Jonáškovi zajistilo celkový pohárový bronz! I jemu blahopřejeme! Bravo MORAVEC!

DSC_0801
Jonáškovi chybělo k bronzu pár centimetrů…

V dopoledních startech kategorií MINIME nezůstal tentokrát „Jonda“  samotný. Na startu závodu chlapců 7-8 let se objevil i jeho týmový kolega, bronzový z „Vrchovinových“ Boskovic – Matěj Kalina. A vedl si výborně! Byť startoval z poslední řady (jel letos svůj první Český pohár a tudíž neměl vyjeté žádné body), brzy se prosadil v konkurenci více jak třiceti soupeřů do elitní desítky! Ani ve druhé polovině závodu Matěj nezpomalil, naopak se posouval stále kupředu a v cíli z toho bylo nakonec parádní 6. místo! Bravo MORAVEC do třetice!

jusťa
Justýna Novotná: útok!

Naši úspěšní hoši svojí bojovností jakoby inspirovali děvčata MORAVEC Teamu, na které čekaly jejich závody odpoledne. Mladší žákyně Justýna NovotnáBarborou Janovskou znovu potvrdili 8. místem (Novotná) a 11. místem (Janovská) svoji příslušnost k užší české bikové špičce v této kategorii! Bravo MORAVEC po čtvrté! Navíc se Barbora Janovská prosadila i v celkovém hodnocení, čehož je důkazem její cenné 5.místo. A kdo ví, na jakém stupínku by  skončila Justýna Novotná, kdyby ji z prvních dvou závodů nevyřadilo zranění…

DSC_0944
Barča Janovská se může letos těšit zatím z nejúspěšnější sezóny!

Poslední z osmičky našich reprezentantů se postavila na start starší žákyně Barbora Tlamková a i ona nás hodně potěšila! Zajela životní závod a odměnou jí bylo v cíli 26. místo, které je letos jejím výsledkovým maximem. Bravo MORAVEC ještě jednou…!

matěj
Matěj Kalina byl „černým koněm“ závodu. Šesté místo mu bylo odměnou.

Díky všem reprezentantům za vzorné repre oddílu! Díky též podpůrnému týmu, rodinným podpůrným týmům, trenérům a všem ostatním, kteří se na zajištění důstojné reprezentace MORAVEC Teamu  v letošním MTB Českém poháru podíleli! Naše celkové 12. místo v neoficiální týmové soutěži, je asi lepší výsledek, než jaký jsme před sezónou mohli čekat. V neposlední radě taky dík  našim  čtyřem dobrovolníkům (Jirka Tesař, Vláďa Štindl, Lenka Janovská a Petr Koudelka), kteří na žádost pořadatelů v čele s Lubomírem Vidlákem a Lukášem Vlachem  obětavě a hlavně operativně vypomohli se zajištěním  závodů jak v sobotu (všichni čtyři), tak i v neděli (už jen Lenka Janovská). Věru, kvalitní stopu obtiskl MORAVEC Team letos nejen v Brně, ale i na ostatních letošních závodech 1. tuzemské MTB ligy! Jen tak dál!

barča2
Výborně zajela Brno i Barča Tlamková.
Výsledkový souhrn našich z finálového Brna:
  • kategorie chlapci od 6 let – 4. Jonáš Janovský / celkově v ČP 3. místo
  • kategorie chlapci 7-8 let: 6. Matěj Kalina / 24. místo
  • mladší žákyně – 8. Justýna Novotná / 25. místo, … 11. Barbora Janovská / 5. místo
  • starší žákyně – 26. Barbora Tlamková / 32. místo
  • junioři – 63. Matěj Štindl / 62. místo
  • muži EXPERT – 1. Petr Šich / 1. místo,… 11. Vít Suchánek / 7. místo
  • neoficiální týmové bodování V Českém poháru 2020: MORAVEC Team  – 12. místo – 3311 bodů

Zde studujte kompletní výsledkový servis a tuť najdete 6(!) parádních fotogalerií Karla Všetuly. Ta sedmá je od Františka Čefelína a i na ní jsou MORAVCI hodně vidět!

DSC_0551
Tomáš Tlamka „Contador“ v přímém souboji se zahraničními soupeři.