start muži

Devět statečných!

Devět statečných MORAVCŮ reprezentovalo oddíl na poslední MTB „Vrchovině“, kterou vzorně pohostil městys Knínice. A hned šest z nich dosáhlo na medailové pozice! Když k tomu připočteme ještě dvě umístění v TOP 10, je zřejmé, že se finálvý závod našim rajdrům hodně vydařil! A obdobně úspěšnou bilanci mají naši reprezentanti i v celkovém hodnocení letošního redukovaného ročníku. Dva zlaté, dva stříbrné a dva bronzové poháry v pořadí OPEN jsou toho důkazem. A v pořadí OBCE máme ještě o dva poháry více! Takže – spokojenost! Bravo MORAVEC!

Janovský

Stíhací jízda Jonáška Janovského.

Již před náročnými Knínicemi měli poháry v kapse čtyři MORAVCI: Zlaté za první místa mladší žákyně Justýna Novotná, a „eliťák“ Petr Šich, stříbrné pak sourozenci Janovští - Jonáš (do 6 let) a Barbora (mladší žákyně). Že budou trofeje ve správných rukou, to potvrdili všichni čtyři výbornými výkony na tratích „Val di Sole“. Petr Šich si udělal ze startu mužů ELITE svůj závod, když vyhrál s luxusním náskokem tři a půl minuty a udělal zlatou tečku za svojí zatím nejvydařenější sezónou. Obdobně vítězně zvládla závod mladších žákyň Justýna Novotná, které znovu „stříbrně“ sekundovala Barbora Janovská. Dvě hodně sledované a prestižní kategorie byly tedy letos výhradně v režii rajdrů MORAVEC Teamu!

Kalina

Matěj Kalina uhání vstříc cennému bronzu.

Jonáši Janovskému jsme moc přáli, aby na domácích tratích přerušil vítěznou sérii boskovického Petra Hrudy (Drahanský Sporttým), ale ten byl i tentokrát nad jeho síly. Stříbrná „placka“ však našemu mladému šampionovi hodně slušela a určitě mu to podobně „sekne“ i v listopadu na „celkové bedně“ s pohárem za druhé místo. Další dva naši rajdři, Matěj Kalina (7-8 let) a Barbora Tlamková (starší žákyně) museli o poháry v Knínicích ještě tvrdě bojovat. A k naší velké radosti to oba zvládli. Oba dokončili závod po kvalitních výkonech na bronzových pozicích  a zajistili si ve svých kategoriích definitivně celková 3. místa! Pravda, Barunce Tlamkové nahrála neúčast její největší soupeřky v boji o třetí místo, Nikoly Bradáčkové (ACT Lerak), to nikterak nesnižuje její dosažený výsledek! A historie se na to ptát nebude…

justýna-barbora

Radost nám po celou sezónu dělaly Justýna Novotná z Barborou Janovskou! Ne jinak tomu bylo i v Knínicích.

Devítku bojujících MORAVCŮ doplnily v Knínicích i sestry Barbora  a Jolana Tesařovy a Dominik Ptáčník. Obě dívky zajely náročné tratě na hranici svých možností a odměnou jim bylo  umístění v elitní desítce výsledkových listin. Podobně se můžou těšit i z celkového výsledku, ba co víc: „Jolandě“ Tesařové jí její celkový bodový zisk zajistil dokonce pódiové, 5. místo! Dominik Ptáčník dokončoval závod statečně se sebezapřením, se ztrátou kola, když ho na trati postihl nepříjemný pád…

tlamkova

„Sones River“ v brilantním podání Barbory Tlamkové!

Ještě doplním, že naše  mladší žákyně byly na „Val di Sole“ úspěšné hned dvakrát, když spolu svedly  navíc ještě souboj v závodě štafet. Tentokrát  byla úspěšnější Barča, která byla oporou vítězného tria a radovala se z vítězství spolu s Lukášem Raškou a Nikolou Jarošem (oba Short Bike Academy Opletal). Ani Justýna neodcházela po závodě ale s prázdnou: doplnila děvčata CP Teamu Annu Hanákovou a Lucii Gottwaldovou a společně si tato ryze dívčí sestava dojela pro bronz!

tesarova

Barborka Tesařová v 1. kole závodu dívek 7-8 let.

Tak tedy i na letošní „Vrchovině“ zanechal – oproti loňsku hodně oslabený MORAVEC Team, – výraznou, pozitivní stopu! A nezbývá si přát, aby nastoupený trend pokračoval i napřesrok, v r.2021, který bude pro oddíl rokem tak trochu jubilejním..!

šich

Starý král nezemřel, ať žije nový král – Petr Šich!

Zde je výsledkový souhrn našich z Knínic včetně umístění v celkovém pořadí OPEN:

Odrážedla chlapci: Jan Štefl (Knínice DNS) / celkově 12. místo

Chlapci do 6 let: 2. Jonáš Janovský / 2.

Dívky do 6 let: Klára Šteflová (DNS) / 6., Zita Bartolšicová (DNS) / 12., Lada Bartolšicová (DNS) / 14.

Chlapci 7-8 let: 3. Matěj Kalina / 3., Vojtěch Ullrich (DNS) / 19.

Dívky 7-8 let: 7. Barbora Tesařová / 7.

Chlapci 9-10 let: Ondřej Krajíček (DNS) / 37.

Chlapci 11-12 let: 13. Dominik Ptáčník / 17., Jakub Ullrich (DNS) / 21.

Dívky 11-12 let: 1. Justýna Novotná / 1.2. Barbora Janovská / 2., …7. Jolana Tesařová / 5.

Dívky 13-14 let: 3. Barbora Tlamková / 3.

Junioři / kadeti: Matěj Štindl (DNS) / 11.

Masters II: Vít Bartolšic (DNS) / 11.

Ženy ELITE: Eva Bartolšic-MORAVCOVÁ (DNS) / 7.

Muži ELITE: 1. Petr Šich / 1., Vít Suchánek (DNS) / 9.

Zde je výsledkový souhrn  v celkovém pořadí OBCE:

Chlapci do 6 let: 2. Jonáš Janovský 

Dívky do 6 let: 3. Klára Šteflová 

Dívky 7-8 let: 3. Barbora Tesařová

Chlapci 11-12 let: 3. Dominik Ptáčník 

Dívky 11-12 let: 1. Justýna Novotná2. Barbora Janovská, 3. Jolana Tesařová 

Dívky 13-14 let: 3. Barbora Tlamková 

Díky všem rajdrům za vzorné repre oddílu po celou sezónu a dík též podpůrným rodinným týmům! Zde studujte z Knínic kompletní výsledkový servis, tuť je oficiální reportáž ze závodu a níže najdete  supr fotogalerie Karla Všetuly a jednu neméně kvalitní od Františka Čefelína. Hoši děkujeme!

 

Napsat komentář