Langenlois: slibné…

IMG_1992První letošní skutečně těžký závodní test mají naši bikeři úspěšně za sebou. U našich jižních sousedů se jelo o posledním březnovém víkendu tradiční MTB Kamptal Trophy za účasti celkem pěti členů z našich řad. A vzhledem ke skutečnosti, že do akce šli naši z plného tréninku, jsou jejich dosažené výsledky víc než slibné… Posuďte sami: 

Úspěšná sobota v Langenlois!

Výbornými výsledky se blýskly naše „mladé pušky“ na prvním letošním evropském prestižním klání ve vinicích v okolí rakouského městečka Langenlois. V kategorii žáků do 13 let atakoval v konkurenci více jak čtyřiceti mladých bikerů Jakub Tesař elitní desítku, když do cíle nakonec finišoval na výborném 11. místě! O kategorii výš potvrdil svoje kvality Tomáš Tlamka „Contador“, kterému se ve stejně hutném, taky více jak čtyřicetihlavém mezinárodním startovním poli, podařilo do elitní desítky prosadit, když dokončil na dokonce 9. místě! Úspěch našich tří mušketýrů podtrhla v kategorii dívek do 17 let osmým místem Jana Tesařová! K výborným výsledkům našim blahopřejeme a díky za vzorné repre MORAVCE, podpůrný tým nevyjímaje! Sluší se dodat, že v těžké mezinárodní konkurenci se prosadili všichni tři naši mladí šikovní bikeři mezi čechy vždy na druhé místa! Věru slibný začátek sezóny!

I v neděli v Langenlois výborný výsledek!

Především naše odchovankyně Adéla Šafářová (NUTREND Spezialized) potvrdila třetím místem mezi juniorkami, že bude v této kategorii letos asi víc než černým koněm! Kvalitní výsledek zajel v „našlapané“ kategorii juniorů ještě v našem dresu i Dominik  Prudek, který finišoval 17., Jirka Štěpaník (Jaroslav Kulhavý Cycling Team), kterému jsme byli připraveni taky držet palce, nakonec nestartoval. Kompletní výsledkový servis najdte zde: http://www.urc-langenlois.at/kamptal-klassik-trophy/en/, obsáhlou reportáž z prvního letošního špičkového bikového podniku pak zde: http://mtbs.cz/clanek/langenlois-ovladli-wloszczowska-vogel-a-cesti-mladici/kategorie/popis-xc

Fotky od rakouských vinohradů omrkněte zde: http://moravecteam.rajce.idnes.cz/2015.03.28-9_Langenlois_Kamptal-Klassic-Trophy/

 

YETTI vystopováni!

Je až k nevíře, jak ten čas letí… Příběh, jehož autorství patří jednoznačně našemu oddílu (vypráví o dvou sněžných přeludech, narozených v Nepálu, kteří se kvůli sílícímu počtu horolezců v himalájských velehorách  rozhodli odejít jinam a jako svůj nový klidný domov si vybrali lesy jihovýchodně od Benešova u Boskovic) se datuje už jedenáctým rokem…

yetti1
Hrdinové dne: naturalizovaní Nepálci z rodu YETTI.

Stop na sněhu letos – vzhledem k tomu, že tradiční kontaktní akce se uskutečnila na druhý jarní den  – sice mnoho nebylo, přesto pozorní pátrači, kterými byly především děti, je nepřehlédli a kontakt se vším všudy se opět vydařil na 100%. Již v podstatě naturalizovaní přistěhovalci si nám úspornou češtinou (stále ještě podbarvenou ryze napálským temným mručením) postěžovali, jak jim  neznámí vandalové zničili jejich zdejší, po léta tradiční lesní příbytek a jedním dechem přidali otázku, zda by nemohli nově bydlet v bývalé partyzánské chatě, která s jejich demolovaným bydlištěm bezprostředně sousedí? To je pro nás výzva a pokusíme se co nejdříve jejich požadavek splnit.

Že o zábavu s himalájskými chlapáky nebylo nouze, nemusím zdůrazňovat, takže nikoho ani moc nepřekvapilo, že nás oba YETTI opět rádi doprovodili na zakončení akce, které jsme si vychtnali na naší „mateřské základně“, kterou restaurace Morava v Benešově bezesporu je.

YETTI story napsalo druhý jarní den další povedenou kapitolu, a je víc než jasné, že se nejednalo o pokračování zdaleka poslední… Na rozsáhlý, kvalitní a bohatý fotomateriál mrkněte zatím sem: http://moravecteam.rajce.idnes.cz/2015.03.22._Po_stopach_YETTI/

Kde je YETTI?

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAV neděli 22. března 2015 pořádáme pro všechny dětské i dospělé příznivce turistiky a cykloturistiky tradiční pátrání po stopách tajemných tvorů YETTI.

Sraz pátračů je ve 13.30 u restaurace Morava, po stopě sněžných přeludů můžou zájemci vyrazit na kolech či pěšky, v případě, že nasněží, i na lyžích. Součástí akce je svačina s YETTI – opékání buřtů u lesní partyzánské chaty Hanačka. Párky a dobrou náladu si vezměte s sebou, teplý čaj je pro všechny účastníky zajištěn.

Loňské pátrání najdete ve fotogalerii http://moravecteam.rajce.idnes.cz/2014.03.16._Pochod_za_Yettim/