Co se bude dít? (ST01)

Středa 1.1. 2020

Novoroční  výjižďka na kolech – směr penzion Lada, Repechy.  Sraz cyklistů tentokrát už v 11.15 u restaurace Morava Benešov, slíbili jsme, že si nás užijí o trochu déle, bež obvykle! Prosím, kdo  s výletem  na 12.00 do penzionu Lada počítáte, dejte mi vědět do úterý, 31.12. 2019 do slunce západu, zarezervuji včas pro Vás místo u stolu.

Sobota 4.1. 2020

Pátý závod Brněnského běžeckého poháru v Kuřimi – Kuřimský kros. Zde studujte propozice.

AKCE  ZA HORIZONTEM
  • 9.- 16.2. 2020 – zimní soustředění v Jeseníkách – na tradičním místě – chata Návrší. Seznam je v počtu 26 osob uzavřen.
  • 23. 2. 2020 – pátrání po stopách YETTI. Sraz pátračů ve 13.00 hodin u restaurace Morava Benešov
  • 29.2. – 8.3. 2020 – jarní soustředění v Pule (Chorvatsko). Seznam účastníků bude upřesněn po skončení zimního  soustředění v Jeseníkách.

Eliška a Lukáš!

MORAVEC Team završil úspěšnou sezónu 2019 o posledním prosincovém pátku svým tradičním slavnostním výročním ro(c)kováním. Na pomyslný dívčí trůn podle očekávání opět usedla a velmi ceněnou bronzovou  trofej bude mít i po celý příští rok v držení, Eliška Hanáková, plánované „střídání stráží“ se konalo mezi chlapci, kdy druhou vzácnou trofej získal premiérově Lukáš Sedlák!

DSC_0009b
Půvabná trojka z Brna – Modřic / Bohunic právě dorazila!

Kromě hlavních cen Vlastimila MORAVCE byla Radou Starších Bikerů MORAVEC Teamu udělena i další ocenění. Objevy roku 2019 jsou od minulého pátku Lada Bartolšic – MORAVCOVÁ a Matouš Usnul, populárními „skokany“ se stali Lucie Gottwaldová a Jonáš Janovský, z ceny Dravec MORAVEC se můžou premiérově těšit Zita ŽerníčkováDominikem Ptáčníkem. Cenu Evy MORAVCOVÉ patřící dospělým závodníků přebral zcela po zásluze Petr Šich a třemi osobnostmi MTB Superior – Colorprofi Poháru Drahanské vrchoviny 2019 jsou vyhlášeni Mirka Vítková, Maruška Zouharová a Karel Všetula!

DSC_0027
Mirka Vítková byla VIP hostem slavnostního podvečera!

Vyjmenovávat letošní úspěchy Elišky Hanákové je tak trochu nošením dříví do lesa. Přesto: v Českém poháru horských kol vyhrála v kategorii starších žákyň vše, co se vyhrát dalo a je nejen Mistryní ČR ale i suverénní celkovou vítězkou této série. Zlato a bronz „brala“ i na prestižní Olympiádě dětí a mládeže v Liberci (zlato ze závodu MTB, bronz ze silničního závodu s hromadným startem). TOP výsledkem talentované, pracovité a cílevědomé bikerky pak letos bezesporu je 2. místo v MTB závodě na Mistorvství Evropy v italské Pile. Výjimečnou sezónu pak korunovala Eliška – už co by kadetka – ještě teprve nedávno ziskem bronzu na MČR v cyklokrosu v Uničově a v celkovém pořadí Českého poháru v této disciplině skončila na 2. místě! Bravo Eliška, blahopřejeme a děkujeme! Bravo MORAVEC! Bylo nám ctí, že jsme se mohli podílet na jejím výkonnostním růstu a do dalšího cyklistického života jí přejeme jen to NEJ a hlavně – pevné zdraví!

DSC_0121
„Kohoutům“ (zleva, Mirin, Blagin a Vašek) dělá právě „garde“ náš Franta Paděra.

Nenápadný Lukáš Sedlák je tím druhým, který obdržel ceněnou trofej, kterou věnovala našemu oddílu „Velká“ Eva MORAVCOVÁ, a kterou konkrétně vybojoval v době své aktivní závodní kariéry Vlastimil MORAVEC na etapovém závodě Giro d´Italia. I „Lukin“ udělal v průběhu sezóny pozoruhodný výkonnostní skok, čehož je důkazem především umístění v TOP 30 v „naříznutém“ mistrovském MTB závodě v Hlinsku a dvě vítězství na obávaných „Grand Slamových“ tratích letošní MTB „Vrchoviny“ – v Okrouhlé a ve finále v Novém Městě na Moravě. I on  stihnul letos i nějaký ten cyklokros a co by ryzí nováček, navíc  na vypůjčeném kole, odvedl na „mistráku“ v Uničově pozoruhodnou práci! Však také uničovské bahno a chlad způsobilo po závodě jeho nachlazení a následné onemocnění, a proto se předávání Výročních cen nakonec nemohl zúčastnit. I Lukášovi k ocenění blahopřejeme!

DSC_0028
Cyklistická mistryně světa Lada Kozlková se synem Matouškem. Vyroste z něho taky cyklistický šampión?

 „Sliby se maj plnit o Vánocích…“, zpívá Janek Ledecký v jedné ze svých pěkných písniček… Proto jsem byl moc rád, když se na našem slavnostním setkání objevili oba mnou slíbení Mistři světa: skvělá dráhařka a silničářka minulých let, Lada Kozlíková a mnohonásobný Mistr světa v biketrialu, Václav Kolář! Oba se velmi zdatně ujali předávání výročních cen, navíc Lada Kozlíková doprovodila na slavnostní podvečer svého moc šikovného syna, Matouška Usnula, který je čerstvým držitelem oddílové výroční ceny „Objev roku“!

DSC_0097
Při autogramiádě byla na Vaška Koláře, biketrialového světového šampiona, jak-jinak, fronta…!

Pracovněně nechyběl – jako už po léta – ani starosta obce Benešova, p. Antonín Rus, který se tentokrát „nadnormál“ zdržel při vyhlašování mistrů Benešova. Těch se urodilo – oproti loňsku, měřeno okem přesného matematika – o 75% víc! Celkem 7 jmen zaznělo z úst spíkra, fyzicky sice byli přítomni jen tři a jeden v zastoupení, to ale nic nemění na faktu, že se letos „bikersky“ Benešov opět po letech „pochlapil“!

I senátorka, paní Jaromíra Vítková, byla moc milým hostem našeho slavnostního podvečera… Nejen, že se svým manželem a také naším kamarádem, Jardou Vítkem doprovodila na akci svoje šikovné vnučky – mladé bikerky – Adélku s Klárkou Věrných, ale všem oceněným dovezla – dárečky! Mirko moc děkujeme a jsme rádi, že Tě máme, a že jsi s námi!

DSC_0014
Starosta Benešova Tonda Rus měl z nárůstu místních bikerů v r. 2019 určitě radost!

A nebylo by našeho výročního ro(c)kování, aby na něm chyběli nejbližší a nejdražší od našeho Vlastimila MORAVCE„1. Kohoutovický motorizovaný front“ dorazil v sestavě Vašek Kurdík (velitel), Mirek Baksa (střelec) a Jarda Blaha (řidič) a i  „1. Modřický / Bohunický motorizovaný front“ se u restaurace Morava „vylodil“ ve velmi silné sestavě: „Velká“ Eva MORAVCOVÁ (velitel), „Malá“ Eva Bartolšic-MORAVCOVÁ (řidič),  malá Zituška Bartolšicová (střelec)… Pozorní „Kohóti“ nás opět překvapili milými dary ves tylu „Zbrojovka Brno“ a „Hawai“ a hlavně: nápaditý „Mirin“ dovezl i obraz Vlastimila MORAVCE (měl ho s sebou i při MTB závodě na Benešově, Vlastík, který by letos 7. května oslavil 70. narozeniny,  byl tehdy vlastně osobně přítomen všem vyhlašovaným vítězům) a záhy na slavnostním podvečeru geniálně vyřešil umístnění obrazu v interiéru, aby byl Vlasta MORAVEC s námi a měl nás pořád na očích!

DSC_0086
Svistot šavle kolem uší „Malou“ Evu při pasování do jednotky MORAVEC Rangers evidentně nikterak neděsil..!

Trojgenerační sestava MORAVCOVÝCH-Bartolšicovích,  byla pro změnu v průběhu podvečera hodně spíkrem vyzývána v rámci oceňování: Zituška Bartolšicová nejdříve převzala za nemocnou mladší sestřičku Ladušku Bartolšicovou výroční dívčí cenu „Objev roku“, aby pak osobně převzala nominace na Výroční ceny v kategoriích „Skokan roku“ a „Dravec MORAVEC“! Zkrátka, jablíčka nepadla – zdá se – daleko od stromu… „1. Modřický / Bohunický motorizovaný front“ vybojoval ale ještě jedno ocenění… Toho podvečera jediná „pasovačka“ do řad elitních jezdců „MORAVEC Rangers“  se týkala právě „Malé“ Evy Bartolšic – MORAVCOVÉ..! Blahopřejeme! Bravo MORAVEC!

„Malá“ Eva předala cenu i nejlepšímu našemu dospělému „rajdrovi“ – Petru Šichovi, který sklidil letos nejeden úspěch nejen v závodech Českého poháru horských kol v kategorii muži EXPERT (vyhrál například závod v Peci pod Sněžkou), ale dařilo se mu i v kategorii muži ELITE i na letošní MTB „Vrchovině“ (celkové 2. místo, bral vítězství např. v prestižním finálovém závodě v  Novém Městě na Moravě). Na otázku, zda už příští rok nezkusí v Českém poháru kategorii muži ELITE, odpověděl skromný a sympatický Peťa při přebírání ceny: „Ještě ne. S trenérem Jirkou Ošťádalem budeme oba jezdit příští rok v poháru „experty“…“. I Petrovi blahopřejeme, za výkony a výsledky děkujeme a do bikových soubojů v r. 2020 přejeme hodně štěstí! Bravo MORAVEC!

DSC_0095
Malý a Velký muž..! Aneb Jonáš a Vláďa – vítězové „Typovací soutěže ze života Vlastimila MORAVCE“.

Že byli vyhlášeny osobnostmi MTB „Vrchrchoviny“ 2019 Mirka Vítková, Maruška Zouharová a Karel Všetula, byl dozajisté akt zcela legitimní a pro oceněné více než zasloužený! Bez těchto tří jmen si už po léta neumíme závody „Vrchoviny“ představit… Jejich nenápadné, nezištné, ale velmi cenné a soustavné pomoci se dostalo zasloužené odměny formou pohárů pro Osobnosti MTB „Vrchoviny“ 2019! A že dostala Maruška Zouharová pohár největší, to určitě Mirce a ani Karlovi vůbec nevadilo… Jen škoda, že Mirka tolik spěchala… Cenu jsme jí nestihnuli předat… Nevadí… Její soustavnou zaneprázdněnost respektujeme a pohár jí předáme při nejbližší vhodné příležitosti… Ať tak, či tak: velké díky za Vaši práci pro MORAVEC Team Mirko, Maruško, Karle..!

DSC_0092
Cena Vlastimila MORAVCE – Borec MORAVEC si fyzicky na svého držitele musí ještě počkat…

Protože se k nám v průběhu podvečera připojil i soudobý skvělý český biker – junior a náš odchovanec, Tomáš Tlamka „Contador“ (Nutrend Specialized Racing Team) , nemohla být nevyhlášena autogramiáda, když děti „lovily“ podpisy hlavně právě u trojice Kozlíková – Kolář – Tlamka „Contador“… Hostem už ani nejmenujeme našeho nového trenéra, Vláďu Opletela, který je s námi čím dál častěji… Jeho účast byla avizována, jeho přítomnosti jsem si ale všimnul, až když došlo na vyhlašování vítězů „Typovací soutěže ze života Vlastimila MORAVCE“. Byl to právě Vláďa spolu s malým Jonášem Janovským, kteří uhodli, že druhé etapové vítězství na Závodu Míru slavil Vlastík MORAVEC v r. 1977 (toto „trefil“ malý „Džonas“) a byla to etapa z Poznaně do Toruně (to pro změnu zase uhodnul Vláďa Opletal)… Bravo MORAVEC! Suma sumárum: kdo si v ten poslední páteční podvečer r. 2019,  nechal výroční ro(c)kování MORAVEC Teamu ujít, ten jakoby nebyl… Zde mrkněte na tři supr fotogalerie Karla Všetuly (videosekvence včetně):

Galerie oceněných:

Objev roku dívky – Lada Bartolšicová

DSC_0031

 

Objev roku chlapci – Matouš Usnul

DSC_0033

 

Skokan roku dívky – Lucie Gottwaldová

DSC_0041a

 

Skokan roku chlapci – Jonáš Janovský

DSC_0046

 

Dravec MORAVEC dívky – Zita Žerníčková

DSC_0053

 

Dravec MORAVEC chlapci – Dominik Ptáčník

DSC_0057

 

Borec MORAVEC dívky – Eliška Hanáková

DSC_0069a

 

Borec MORAVEC chlapci – Lukáš Sedlák

DSC_0168

 

Cena Evy MORAVCOVÉ – Petr Šich

DSC_0076

 

Osobnost MTB „Vrchoviny“ 2019 – Ing. Jaromíra Vítková

DSC_0027a

 

Osobnost MTB „Vrchoviny“ 2019 – Maruška Zouharová

DSC_0082

 

Osobnost MTB „Vrchoviny“ 2019 – Karel Všetula

DSC_0078a

 

 

Komu ceny letos?

Udílení výročních cen MORAVEC Teamu je za dveřmi. Oddíl má za sebou ve své, bezmála dvacetileté historii, jednu z nejúspěšnějších sezón a to se na slavnostním odpoledni / večeru v pátek 27. prosince od 15.00 hodin v restauraci Morava Benešov určitě odrazí…

IMG_7723
Prestižní tvýroční trofeje jsou po roce opět v sázce. Zatímco v dívčí kategorii je favoritka zcela jasná, mezi chlapci to bude asi hodně napínavé…

Co můžu prozradit o našem slavnostním  ro(c)kování už teď? Snad to, že laureáti výročních cen (objev roku / skokan roku / dravec MORAVEC / borec MORAVEC / cena Evy MORAVCOVÉ / osobnosti MTB „Vrchoviny“) – budou letos odměněni nadstandardně..! Taky Ti, kdo Vám budou ceny předávat, budou skutečné celebrity, včetně cyklistických Mistrů světa, národních šampionů… Víc už ale „nepustím“ a v pátek se s Vámi všemi členy MORAVEC Teamu na „Moravě“ těším..! Níže si můžete ověřit, koho se hlavně slavnostní podvečer bude týkat, pozvání ale míří samozřejmě ke všem MORAVCŮM, v r. 2019 aktivním… Oficiální nominace schválila Rada Starších Bikerů na svém nepravidelném zasedání v pondělí, 23. prosince 2019 v Boskovicích…Výroční ceny – MORAVEC Team – r.2019 – nominace Historická rekapitulace držitelů hlavních cen „Borec MORAVEC“ je zde: Držitelé ceny Vlastimila MORAVCE Tradičně budou vyhlášeni i Mistři Benešova v závodech horských kol, kterých se letos – oproti loňsku – urodilo dvojnásob! Zde si odkontrolujte, seznam nejlepších MTB „benešáků“: za r. 2019: mistri-benesova-2019

IMG_20191224_121815

Že nejsou závěje?                                                                              Že sáňky lenoší?                                                                              Že z deště kropení?                                                                          Přec zde čas naděje…!                                                                      Zvon šeptá do uší                                                                              Ježíška zrození..!