Medaile i z Radíkova!

I když žně, mám na mysli ty ve spojení s obilninami, jsou už několik měsíců vyřízenou záležitostí, ty medailové, alespoň pro MORAVEC, nadále pokračují! V Radíkově u Olomouce se odjel poslední říjnovou sobotu jeden z posledních MTB závodů ve formě MTB sprintu. Čtyři naši reprezentanti potvrdili přetrvávající excelentní formu a z Hané vezou tři zlata, jedno stříbro, jeden bronz a jednu „bramboru“! Že Vám  nevychází, jak mohly čtyři bikeři vybojovat šest medailí? Přečtěte si pozorně celý příspěvek a poznáte, že u MORAVCŮ je i toto možné…

new041
Barča Janovská, zasloužená vítězka sprintu mladších žákyň v Radíkově. „Garde“ na „bedně“ jí dělala další naše borka, stříbrná Justýnka Novotná.

Především ze zlata Barborky Janovské máme radost! Pracovitá, usměvavá dívenka, která v barvách MORAVCE udělala letos pod taktovkou svého trenéra Milana Tlamky velký výkonnostní skok, zakončila sezónu skutečně jak se patří: vybojovala zlato! Po dílčích úspěších na letošní „Vrchovině“ (ve své kategorii vybojovala bronz v Bořitově a celkově vybojovala v konkurenci 23 dívek výborné 6.místo), tedy i v Radíkově potvrdila, že má výkonnostně našlápnuto správným směrem! Stejně jako čerstvá posila Junior Teamu MORAVCE – boskovická Justýnka Novotná, která nás v Rudíkově reprezentovala vůbec poprvé. A byla to právě tato dvě naše děvčata, která udávala tón sprinterskému závodu mladších žákyň. V semifinále Justýnka Novotná Barču Janovskou dokázala porazit, ve finále si pak holky cílové pořadí vyměnily, přičemž zbytek startovního pole porazily o pověstný „parník“… Bravo „girls“!

new056
„Bombeři“ ze Svaté Kateřiny! Aneb vítěz starších žáků Honza „Džony“ Šindelář a v cíli bronzový jeho mladší brácha, Roman Šindelář.

Barunku s Justýnkou výborně doplnili Honza „Džony“ Šindelář se svým mladším bráchou Romanem. Honza je na sklonku – pro něho výborné sezóny – k neutahání a byť si naložil letos na bedra ještě „cyklokrosovou“ kládu, v Radíkově nedal soupeřům šanci a vybojoval v kategorii starších žáků pro MORAVEC druhé zlato! I další člen naší DPCR (Dočasné Podzimní Cyklokrosové Roty) Roman Šindelář se představil na eliminátoru ve výborné formě, když co by ještě věkem mladší žák startoval v kategorii o „level“ vyšší a přesto vybojoval  bronz!  Radíkov si hoši Šindelářovi užívali do sytosti i na dále, když doplnili z pilnosti i poněkud „řidší“ startovní listinu závodu juniorů. A opět oba bratři předvedli excelentní výkony! „Džony“ své starší soupeře v pravdě „převálcoval“ a moc nechybělo, aby i Romča opět stíhal ve finiši bronzovou pozici! Ale i „bramborové“ pódiové umístění mu moc slušelo! A odpověď na otázku, jak můžou čtyři bikeři vybojovat šest „placek“ je „na světě“…

new083
Nejúspěšnějším borcem v Rudíkově byl určitě dvojnásobně zlatý – „Džony“ Šindelář, který suverénně ovládl i kategorii juniorů. S „bramborou“ do rodinné sbírky přispěchal i Romča! A že mu to mezi juniory docela sluší?

Co říct na závěr? Při výjezdech „přes pole“ výsledky našich dokazují, jak kvalitní rajdry náš region – především díky vysoce hodnocené úrovni MTB Poháru Drahanské vrchoviny – emituje! Ve spojení s barvami MORAVEC Teamu nás tato skutečnost těší samozřejmě dvojnásobně! Díky Barče, Justýnce, „Džonymu“ a Romčovi za vzorné repre MORAVCE a blahopřání pro ně k získaným „plackám“! Díky i bezvadně fungujícím rodinným týmům! Zde mrkněte na fotogalerii Honzy Šindeláře st. a Vládi Janovského.

Napsat komentář