Zlatá žíla v Doubravách!

Za hodně vydařený závod může MORAVEC Team považovat Velkou cenu Boskovic, která se minulou sobotu odjela jako v pořadí už sedmý závod MTB Superior – Colorprofi Poháru Drahanské vrchoviny 2018. Jakoby naši rajdři narazili v lokalitě, která je už po léta díky místnímu Westernovému městečku  nasáklá atmosférou Divokého západu, na tučnou zlatou žílu, čemuž zisk hned sedmi medailí z tohoto nejcennějšího kovu odpovídá! A nezůstalo zdaleka jen u zlatých „placek“… Sympaticky nám to cinkalo minulou  sobotu v Boskovicích i ve stříbrném  a bronzovém tónu!

01
Tonda Hanák svedl o stříbro vítěznou bitvu!

Medailově nás v sobotu po ránu „nahodil“ v chlapeckém závodě  odrážedel Tonda Hanák, který ve svém startu obhájil stříbro z Bukové. Ve stejné disciplíně dívek to pro nás ještě vylepšila Leonka Elerová, která s přehledem zvítězila!  A že měla v Boskovicích vítězný den, potvrdila i následným triumfem v závodě do 6 let, který také vyhrála, samozřejmě už na „velkém“ kole!

02
Spolehlivé opory MORAVEC Teamu, Leonka a Filip Eclerovic.

Naše dopolední radost zůstala nepřerušena i po závodě děvčat kategorie 7-8 let, ve kterém sice Lucka Gottwaldová se Zitou Žerníčkovou na vítěznou Sáru Škubalovou (TUFO Cyklozákladna Otrokovice) sice nestačily, ale i stříbrná a bronzová medaile na krku oběma našim holkám moc slušela! Stříbro bral ve stejné věkové kategorii po zásluze i Filip Ecler, který tak uzavřel  naše „bednové“ zisky v prvním dopoledním bloku startů.

03
Zita Žerníčková útočí na medailovou pozici!

Následně jsme byli napnutí, zda v závodě dívek 9-10 udrží svoji letošní „Vrchovinovou“ neporazitelnost naše Lucie Koudelková. Udržela! I když, podobně jako v Bukové, měla v Agátě Slámkové zdatnou soupeřku, nevelký náskok před ní udržovala s jistotou v průběhu celého závodu. Od celkového prvenství dělí Lucinku pouhé jedno vítězství a vzhledem k tomu, že se pojedou ještě čtyři závody, je na zisk prestižní ceny skutečně horkým kandidátem! Lucku pak doprovodila na „bednu“ v cíli třetí, šikovná domácí závodnice a další z našich spolehlivých reprezentantek –  Justýnka Novotná.

05
Lucie Koudelková a jeji letošní „Vrchovinový stín“, Agáta Slámková.

Forma nikterak neklesá ani „vicešmpionce“ z nedávného MČR v Peci pod Sněžkou, Amálce Gottwaldové, v Doubravách v sobotu nejlepší mladší žákyni. Hattrick v této kategorii nám „pokazila“ sice v cíli druhá Anna Hudečková (TUFO Cyklozákladna Otrokovice), pak už ale další dvě místa braly naše holky, když o bronz svedly divácky nádherný souboj Anička Hanáková s Barborkou Tlamkovou. Páté zlato před „obědem“ pro MORAVEC Team vybojovala zkušeně Eliška Hanáková, suverénka kategorie dívek – starších žákyň.

04
Při traťovém tréninku zleva Eliška Hanáková, Anička Hanáková a Barborka Tlamková. Všechny tři vybojovaly v Doubravách medaile, Barča tu nejmíň populární….

V odpoledním bloku startů byly v cíli první juniorky / kadetky a k naší velké radosti z nich byla nejrychlejší Klára Odehnalová, která jednak potvrdila soustavný výkonnostní růst, jednak na 100% zúročila dokonalou znalost domácí tratě. Ve stejné kategorii chlapců bral stříbro Honza „Džony“ Šindelář, který nestačil pouze na výborného Vojtu Neradila (TUFO Cyklozákladna Otrokovice). Oba jsou i lídry průběžného pořadí a vše nasvědčuje tomu, že mezi nimi se rozhodne o celkovém vítězi této prestižní kategorie.

06
Amálka Gottwaldová se i nadále veze na vítězné vlně!

Hodně příjemně nás rozehřáli naši borci v kategorii Masters II. Vždyť v průběhu prvního kola ovládali v pořadí Šindelář st., Gottwald a Paděra první tři pozice. V cíli to bylo nakonec trochu jinak, ale zlato nám díky Martinu Gottwaldovi neuniklo a bronz si zkušeně ohlídal „Velký Džon“ Honza Šindelář. A naše úspěšné vystoupení v Boskovicích završil ziskem bronzu v kategorii Masters III – Milan Šafář! Skutečně trvale vysokou výkonnostní „fazónu“ drží MORAVCI  i ve druhé polovině sezóny! Zde je souhrn našich medailistů s číselnou informaci o průběžném celkovém pořadí v bodování OPEN:

  • Zlata vybojovali: Leona Eclerová (odrážedla) – 1., Leona Eclerová (do 6 let) – 2. , Lucie Koudelková (9-10 let) – 1., Amálie Gottwaldová (11-12 let) – 2., Eliška Hanáková (13-14 let) – 1., Martin Gottwald (Masters II) – 1. a Klára Odehnalová (juniorky / kadetky) -. 1.
  • Stříbra vybojovali:  Antonín Hanák (odrážedla) – 3., Filip Ecler (7-8 let) – 1., a Lucie Gottwaldová (7-8 let) – 3. a Honza „Džony“ Šindelář (junioři / kadeti) – 2.
  • Bronzy vybojovali: Zita Žerníčková (7-8 let) – 2., Justýna Novotná (9-10 let) – 3.,  Anna Hanáková (11-12 let) – 1.,  Honza Šindelář (Masters II) – 2. a Milan Šafář (Masters III) – 5.
09
„Mastři dvojkaři“ nám v Boskovicích udělali velkou radost!

Rekapitulace medailistů MORAVEC Teamu – pořadí OBCE

  • První místa vybojovali :  Lucie Koudelková (9-10 let), Anna Hanáková (11-12 let), Lukáš Sedlák (13-14 let) a Eliška Hanáková (13-14 let).
  • Druhá místa:  Antonín Hanák (odrážedla),  Klára Věrná (odrážedla), Zita Žerníčková (7-8 let), Dominik Ptáčník (9-10 let), Justýna Novotná (9-10 let),  Matyáš Koudelka (11-12 let)Barbora Tlamková (11-12 let),  a Veronika Ptáčníková (13-14 let).
  • Třetí pozice: Barbora Janovská (9-10 let)
08
Milan Šafář nestačil pouze na dva výborné „severomoravaky“…

Výsledky mohly být možná ještě lepší, vezmeme-li v úvahu, že chyběly některé opory MORAVEC Teamu, jako například Maruška Bartošová, Petr Šich či Tomáš Doušek. V Boskovicích nás potěšil návrat na tratě Víti Suchánka, kterého v posledních měsících pronásledovaly zdravotní problémy, na startu se opět po čase objevil i Karel Vinický. Zdá se tedy, že před závěrečnými čtyřmi závody MTB „Vrchoviny“ bude naše útočná vozba v plné síle! Díky všem rajdrům za vzorné repre oddílu, podpůrné rodinné týmy nevyjímaje.

07
Po čase opět na startu MTB „Vrchoviny“ – Víťa Suchánek s Karlem Vinickým.

Speciální poděkování za poctivou, mravenčí rachotu určitě patří „traťovému“ – Vlastíku Odehnalovi a jeho „pravé a levé ruce“ Milanu Šafářovi a Frantovi Paděrovi.  Dík míří i jejich pomocníkům – traťovým „maršálům“, které zkušeně „podirigoval“ v den „D“ Vláďa Janovský. Úlohu „odměnových referentek (pro vítěze)“ pak bezva zvládly Irena Novotná s Hankou Šindelářovou. Boskovicemi se nám tak  už vytvořila „kostra“ pořadatelského týmu pro finálový závod v Novém Městě na Moravě, který se nezadržitelně přibližuje a pro jehož zdárný průběh už musíme pomalu začít „kout pikle“… Zde studujte kompletní výsledkový servis z Boskovic, zde jsou už i fotogalerie…

 

Napsat komentář