Matěj první!

Ne nebojte se. Česko nemá po Karlu IV. dalšího vladaře, jak by se mohlo z nadpisu aktuality zdát… Protože se koronavirus v současnosti daří tlačit do defenzívy a ruku v ruce s tím se uvolňují nařízená opatření, sporadicky se tu a tam začínají objevovat první cyklistické závody. Jako jeden z prvních seriálů se rozběhl dětmi oblíbený „Jesenický Šneček“, jehož první závod se uskutečnil 16. května v obci s ryze německým názvem Mnichov a dresy MORAVEC Teamu na startu samozřejmě nechyběly!

P1060727a
Matěj Kalina v plné rychlosti na trati závodu.

Přesněji řečeno dres, který měla na sobě naše letošní nová – a jak se zdá vydatná – posila, osmiletý Matěj Kalina z Letovic. A právě on se po výborném výkonu v závodě kategorie chlapců K3 (ročníky 2010 – 2012) dokázal prosadit na druhé místo, když nestačil pouze na o 2 roky staršího, taky nám dobře známého, Filipa Eclera (Elite sport Boskovice).

P1060738
První cyklistická „placka“ v r. 2020 pro MORAVEC Team je díky Matějovi „na světě“!

A tak se Matěj stal letos prvním medailistou MORAVEC Teamu v  naší tradiční disciplině – v závodech horských kol. Blahopřejeme a díky za vzorné repre MORAVCE! Jinak jsme se už ale z medailí letos těšit mohli. Vzpomínáte: ještě než začal řádit COVID-19, vybojovala je (bronzovou a stříbrnou) na tratích Brněnského běžeckého poháru v kategorii žen na 10 km Eva Bartolšic – MORAVCOVÁ. Její „placky“ jsou  atletické, Matějova je naší letošní první cyklistickou..! Zde mrkněte na – pro nás – supr výsledek!

Napsat komentář