19

Bombarďák Adéla!

V kdysi baště husitského odboje – jihočeském městě Tábor, se jel o svátečním volném dnu  další závod národního cyklokrosového poháru. Trať, která má mezinárodní renomé, přilákala i letos nadprůměrný počet rajdrů, přičemž ani o ty kvalitní ze zahraniční nebyla žádná nouze. A k naší velké radosti se pěti MORAVCŮM opět dařilo v soubojích s těžkou konkurencí nad očekávání. Dokonce jsme si v Táboře  symbolicky přepsali oddílové dějiny, když věkem ještě juniorka Adéla Šafářová se jako první MORAVEC dokázala prosadit  na stupeň vítězů mezi dospělými!

15

Tomáš Tlamka „Contador“ v Táboře opět tvrdě útočil!

Rekapitulace účinkování našich na mistrovské táborské trati je věru radostná. Vše „načal“ v závodě starších žáků Tomáš Tlamka „Contador“. Po skvělém výkonu se přiřítil do cíle jako pátý s necelou půlminutou ztráty na vítěze závodu! Od bronzu dělilo Tomáše – podobně jako v Trutnově – nicotných jedenáct vteřinek. Zdá se, že je otázkou času, kdy se mu atak na „bednu“ podaří a my bychom se vůbec nezlobili, bylo-li by to v posledním, nejdůležitějším  závodě sezóny, 12. prosince na MČR v Mladé Boleslavi. Každopádně náš borec v Táboře opět prokázal svoje kvality a velkou míru cyklistické síly a  univerzálnosti. V souvislosti s Tomášem zbývá ještě dodat, že v průběžném pořadí se v ČP posunul na 7.příčku.

14

Jana Tesařová, letošní jasná stálice mezi kadetkami.

„Contadorem“ nasazenou laťku opět více-méně podržely i naše dvě kadetky. Jana Tesařová opět „míchala karty“ na čelních pozicích a v závěru svedla vítězný spurtérský souboj o 6. místo ze Zuzanou Kadlecovou (Sokol Veltěž). Souboj, který přítomné diváky zvedl ze sedadel..! „Džejn“ zvládá svoji premiérovou cyklokrosovou sezónu nad očekávání v pohodě a i nadále potvrzuje pověst černého koně soutěže. S jistotou pak drží v celkovém hodnocení soutěže průběžné vynikající čtvrté místo. A za dané situace by ani ona nemusela být v Mladé Boleslavi bez šancí na medailové umístění.

16

I Anna Zemánková si letos vede – co by cyklokrosař nováček – víc než zdatně!

Statečně se porvala s těžkou táborskou tratí a s ještě těžší konkurencí i další naše letošní cyklokrosařská novicka, Anička Zemánková. Opět se dokázala vklínit do elitní dvacítky výsledkové listiny kategorie kadetek a tento výsledek ji posunul o příčku výše i v celkovém pořadí (aktuálně Aňa figuruje, přes absenci ve dvou závodech,  na výborném 18. místě).

17

Dominik Prudek i v Táboře bojoval o nominaci na Mistrovství Evropy.

Další závod o „Evropu“ jel v Táboře junior Dominik Prudek. Na trati jako vždy bojoval příkladně na doraz a v cíli finišoval jako devátý se ztrátou něco víc než půldruhé minuty na vítězného Josefa Jelínka (Big Schock Team). Uvidíme, jak trenér Petr Dlask nominaci juniorskou vyřeší, každopádně Domčovi účast na cyklokrosovém Mistrovství Evropy moc přejeme, slušela by mu! Nominaci by si zasloužil tím spíše, když v celkovém hodnocení Českého poháru v cyklokrosu je usazen na elitním 6. místě.

18

Skvělá Adéla Šafářová si jeden pro cenný bronz!

Nejvíce radosti nám pak udělal poslední námi ostře sledovaný start, kterým byl závod žen. V něm zajela životní závod Adéla Šafářová, když si v těžké mezinárodní konkurenci dojela pro bronz! S jedním z našich trenérů – Milanem Tlamkou – jsem byl telefonicky ve spojení v době, kdy ženy kroužily v prvním z pěti více jak tříkilometrových okruhů a Adéla figurovala na 6. pozici. Neznamená to nic jiného, než že se v dalším průběhu závodu se nezadržitelně posouvala vpřed a v cestě k bronzovému pokladu  postupně „skalpovala“ nejen německou šampionku Hanku Kupfernagelovou, ale i Slovenku Janku Štefkovou, a naše borky Karlu Štěpánovou s Janou Czecinkarovou! Bravo Adys, není co dodat, blahopřejeme! Navíc je naše mladá šampionka celkově druhá, za zmíněnou Janou „Číčinou“. Posledním cyklokrosem v jejím podání by měl být závod v Lounech. Bude ale – s ohledem na aktuální výbornou Adélčinu formu a vezmeme-li v potaz blížící se Mistrovství Evropy – tomu skutečně tak?

19

Obrázek, který se neokouká. Adéla nestačila jenom na Pavlu Havlíkovou a Nikolu Noskovou.

Nominační tajenky na „Evropu“ budou určitě co nevidět odtajněny a věřme, že i letos bude na tomto špičkovém cyklokrosovém podniku patrná stopa MORAVCE. Pěti našim hrdinům z Tábora patří dík za vzorné repre oddílu, podpůrný tým ani tentokrát samozřejmě nevyjímaje. V rychlém sledu zmáčkneme našim palečky už tuto sobotu, kdy cyklokrosová smršť pokračuje závodem v Lounech. Zde si odkontrolujte výsledkya okoukněte taky supr fotky Libora Tesaře.