Zlatá i derniéra!

Tak, jako byla pro MORAVEC Team ve zlatém lesku oficiální premiéra letošní sezóny o posledním březnovém víkendu v rakouském Langenlois ( v našich barvách zde medailově zazářili Eliška Hanáková, Víťa Suchánek, Zita Žerníčková a Petr Šich), tak i oficiálně poslední letošní bikový závod, kterého se v Brně – Lesné v rámci regionální bikové klasiky – Soběšické muldy – závodníci MORAVEC Teamu zúčastnili,  se vyznačoval leskem nejcennějšího kovu… 

P1430195
Nejlepších chlapec na „Muldičce“ v kategorii do 5-ti let: Jonáš Janovský!

V Brně – Lesné na závodě, který  svou tradicí patří ke kultovním bikovým závodům v jihomoravském regionu, a kde je lídrem akce náš kamarád, pan Zdeněk Bartoš, jsme, jako tým, prostě nemohli chybět… Znalí věci ví, že se paralelně v jednom prostoru schází závody dětí do  devíti let („Muldička“) a závody ostatních starších kategorií (Soběšická mulda), přičemž ona legendární „Mulda“, rokle, kterou bych přirovnal k valchovskému „Písečáku“ – cca sotva polovičnímu,  se nachází v lesích mezi Lesnou a Soběšicemi.

DSC_4436
Barunka Janovská uhání pro cenné stříbro!

Na „Muldičce“ zasáhli do bojů tři naši „reproši“ a skutečnost, že vybojovali zlato, stříbro a jedno umístění v TOP5, hovoří za vše… Famózní závodní závěr sezóny zažívá Jonáš Janovský, suverénní vítěz chlapecké kategorie 0-5 let. V konkurenci 60-ti(!) soupeřů je tomuto výkonu potřeba – zatleskat! Úspěšný vstup do MORAVEC Teamu zažívá náš čerstvý nováček, letovický Matěj Kalina. Ten, pro změnu, vybojoval v Brně cenné stříbro v konkurenci 40-ti soupeřů v rámci kategorie chlapců 6-7 let! Protože starty v téhle kategorii stíhal i Jonáš Janovský, i on změřil velmi zdatně síly se staršími soupeři, přičemž 6. místo je toho důkazem!  Na trati „Muldičky“ se neztartila po bojovném výkonu  ani v cíli 5. v kategorii dívek 8-9 let, Zita Žerníčková, která čelila pro změnu konkurenci 21 závodnic. Bravo kluci a dívko! Bravo MORAVEC!

DSC_4377
„Hbitý panter“ – Justýna Novotná brala na „Muldě“ také cenný bronz!

Na hlavních tratích „Muldy“ jsme v kategorii dívek 10-12 let zatleskali hned třem našim borkám. Barbora Janovská, byť den před „Muldou“ startovala na těžké cyklokrosové pohárové trati na Holých Vrších, brala po výborném výkonu v Brně stříbro, o moc za ní nezaostala ani v cíli bronzová Justýna Novotná. Po kvalitní jízdě brala „bramboru“ v cíli čtvrtá další naše výborná závodnice, Barbora Tlamková! Bravo MORAVEC – podruhé!

DSC_4413
Po vítězství na „Vrchovině“ v NMnM si Lukáš Sedlák připsal další cenný výsledek!

Medailovým profitům MORAVEC Teamu ale ještě nebylo ten den zdakeka konce…Vv kategorii chlapců 13-14 let  zajel výborně v cíli druhý Lukáš Sedlák a pro pěkné 6. místo si pak dospurtoval v konkurenci 15 borců Roman Šindelář. Ve startu chlapců 15-17 let znovu potvrdil cenným 5. místem vysoký standard závodníků MORAVEC Teamu další z nováčků pro sezónu 2020, jevíčský Matěj Štindl. Bravo MORAVEC – do třetice!

P1430234
Nepsaný Král letošní „Muldy“ – Petr Šich!

Ani po finále „Muldy“, kterým jsou jednoznačně starty mužů ELITE na tratích 15 a 30 km jsme nezústali s prázdnou. Petr Šich jasným vítězstvím na „patnáctce“ potvrdil, že má za sebou TOP sezónu, která si zasloužila i tuto TOP zlatou tečku. A to se mu beze zbytku podařilo! I Petr (podobně jako Jonáš Janovský) stihnul navíc v Brně -Lesné v tu prosluněnou neděli 13. října, startovat ještě v hlavním závodě mužů ELITE na 30 km… A co víc: i v tomto závodě se dokázal prosadit na „bednu“, když dojel na výborném, 3. místě! Komu čest, tomu čest… Petra na startu „patnáctky“ velmi zdatně zdvojil i Víťa Suchánek, který si poprvé „prubnul“ to, co ho čeká příští rok – tj. starty s dospělými borci. Víťovo 9. místo v konkurenci 78 závodníků určitě svou cenu má… Takže znovu, už  po čtvrté voláme: Bravo MORAVEC!

DSC_4440 (1)
Barča Tlamková se po zranění dostává do té pravé závodní fazóny. „Brambora“ z „Muldy“ to potvrzuje!

Tak, jak to supr v Langenlois zjara začalo, tak to v průběhu sezóny supr pokračovalo a tak to i v Brně – Lesné supr skončilo. Sezóna 2019 se tedy nedá označit jinak než? SUPR..! A díky všem, kdo se o tyto výjimečné výsledky zasloužili..! Zde studute kompletní výsledky a zde je ze závěrečného  brněnského bikového  tažení průkazná fotogalerie

P1430433
Vítězný Pavel Žák oplatil v Brně Petrovi Šichovi porážku z NMnM. Petra to ale asi moc nemrrzelo, bronzová placka je – za dané situace – taky super! Zcela vlevo šéf Soběšické muldy  p. Zdeněk Bartoš.

Napsat komentář