05

Adios, sezóno 2018..!

Pomyslné poslední zvonění zacinklo cyklistické sezóně 2018 minulou sobotu na kopci Malý Chlum u Bořitova. Počasí přálo a bezmála třicítka MORAVCŮ + jeden pes si zde dali společně tradiční dostaveníčko,  při kterém se jen tak „klábosilo“ a zdaleka ne jen o letošní cyklistické sezóně. Poklid sobotního odpoledne dokreslil jak praskající ohníček, tak i lahoda  tekutých nápojů či chuť nezištnými hodnými kuchařkami dodaných sladkých pochutin, které všem móóóc „šmakovaly“. Ve druhé části společného odpoledne jsme dokonce byli svědky skutečnosti, že děti MORAVEC Teamu jsou nejen  výtečnými cyklisty, ale „uživili“ by se i jako zdatní horolezci, horolezkyně  a i horolezčata..!

04

Chlumecký táborák…

Jen škoda, že regionální cyklistiku zastupoval na Chlumu, čert ví proč,  prakticky výhradně jen náš oddíl..? Jako první vystoupali na 483 metrů nad mořem vysokou kótu Petr s Frantou,  skupina se ale brzy rozrostla do výše uvedeného počtu, když dorazivší byli jak z kategorie turistů, tak z kategorie cyklistů. Potěšila účast kompletního kunštátského „qarteta“ Doskočilů, včetně nejmladší Mariánky, která používá k přesunům zatím „bojové cyklistické vozidlo ne/pěchoty“, vyznačující se výkonnou pohonnou jednotkou typu JD1. Potěšila i účast už vyzdravěné Marušky Bartošovic, jejiž červené tváře, po zdolání obávaného kopce  jasně potvrzují, že forma se „Majce“ vrací do původního „levelu“.

02

Maruška za námi dorazila pod kopec.

No a potěšila i přítomnost dvou domácích „Oboráků“ – Jirky  a Jarky, když to byl právě Jirka, který inicioval dopravu naší Marušky Zouharové alespoň na odpočívadlo pod Malým Chlumem (výjezd vozem Citroen, který Maruška používá, až na horu, k patě rozhledny , se zdál být přece jen poněkud riskantním) kde na počest Marušky zplápolal  také, ten den už druhý ohníček. A právě tady děti MORAVCE potvrdily pověst čiperných veverek a odvážných horolezců zároveň, když se prudkým  svahem bývalého pískového lomu dokázaly vyšplhat do pozoruhodných výšek! Až z to bylo některým rodičům možná úzko! „Mladé pušky“ ale zvládly bravurně i tuto disciplínu! Bravo MORAVEC! Výlet na Malý Chlum byl stylově zakončen v restauračním zařízení Záložna Boskovice, kde došlo k tolik potřebné regeneraci sil, klesajícím po sportovním chlumovém výkonu k nule – u někoho více / u někoho méně..! Zde mrkněte na fotogalerii, na výsledky se tentokrát nehrálo…

03

Druhá společná u druhého táboráku s Maruškou.

Napsat komentář