DSC_0034-1

Tonda měl pravdu!

Na Zadov máme dobré vzpomínky z předloňska, kdy zde Eliška Hanáková vybojovala svoji historicky první „velkou“ placku v závodě kategorie mladších žákyň. Medaile tehdy byla bronzová a nasměřovala už tenkrát Elišku ke zlaté metě, kterou se jí podařilo suverénně docílit letos, v kategorii o „level“ vyšší. Velkou radost nám ale na Šumavě udělala i mladší žákyně Amálka Gottwaldová. Ta navázala ziskem cenného zlata pro změnu na loňský rok, kdy zde vybojovala tehdy hodně cenné  stříbro! A jak jsme tušili, že její „první bedna“ brzy přijde, tak se stalo na Zadově! Našim zlatým holkám moc blahopřejeme, stejně  jako našim zadovským „silverúm“: Aničce Hanákové (mladší žákyně) a Petrovi Šichovi (muži EXPERT), kteří náš šumavský výsledek  supr dotvořili!

DSC_0229

Olympijská vítězka Kateřina Neumannová osobně popřála medailistům MORAVEC Teamu!

Již stabilní sestava MORAVEC Teamu se vykrystalizovala pro závody Českého poháru. Čtyřem osvědčeným našim mladým bojovníkům jsme mačkali palce už dopoledne při startech kategorií dětí MINIME. Kvarteto našich elévů potvrdilo stabilní formu, když umístění v TOP 10 dosáhli Justýna Novotná (9-10 let), Jonášek Janovský (5-6 let), v TOP 15 pak Lucie Gottwaldová a na začátku třetí desítky dokončila závod Magdalena Bartošová (s Luckou startující obě také v kategorii dívek 9-10 let).

DSC_0120

Jonášek Janovský potvrdil na Zadově stabilní formu!

V souběžně se jedoucích technických sekcích se z našich tentokrát nejvíce dařilo starším žákům Elišce Hanákové a Lukáši Sedlákovi, kteří si v této disciplíně vyjeli 45 bodů, čtyřicetibodový pak byl Roman Šindelář. Ale ani ostatní naši v technice nepropadli  a předvedli slušné výkony! Novinka letošní sezóny byla ale tentokrát dost terčem kritiky: jednak pro nevhodnost umístění (cca 3km od startu a cíle) a jednak pro chybovost rozhodčích posuzujících jednotlivé závodníky… Nás toto ale nijak zvlášť nerozhodilo… Protože:

DSC_0217

Střábrný „EXPERT“, náš Petr Šich, si už pomalu na pohárové „bedny“ začíná zvykat..!

V sobotním startu mužů EXPERT potvrdil Petr Šich v cíli druhým místem, že je vážným adeptem na letošního celkového vítěze! V dobré paměti jsme měli jeho vykloubený malíček z Pece pod Sněžkou: „Prst bolel, ale ve výkonu mě už nijak nelimitoval“, zhodnotil spokojeně po vydařeném závodě náš „špílmachr“. Blahopřejeme, bravo MORAVEC!

DSC_0132

Fragment ze závodu mladších žáyň, který nám přinesl dvojnásobnou radost!

Následný závod mladších žákyň nás pak hodně vzal za srdíčko! Odjel se totiž  výhradně v režii našich holek, které do cíle finišovali v pořadí 1. Amálka Gottwaldová, 2. Anna Hnáková!!! Zasloužený úspěch pro obě holky a zůročení poctivé a svědomité tréninkové řehole! Blahopřejeme, podruhé bravo MORAVEC! Pro Amálku je to její historicky první „velké“ zlato, pro Aničku zase historicky první „velká“ placka! Aňa tak okopírovala svoji sestru Elišku z před dvou let s tím rozdílem, že její medaile je o stupínek blyštivější… A pravdu má Tonda Hanák, táta obou šikovných bikerek: po ověření v historických záznamech se jedná o skutečně první pohárový „double“ MORAVEC Teamu! Přepište dějiny..! Doplním ještě výsledek Barbory Janovské, která se v cíli objevila na konci první třicítky závodnic této kategorie s poznámkou, že sourozenci Lucie a Matyáš Koudelkovi na Zadově nestartovali (reprezentovali nás výborně na Orlíku, kde se jelo další Kolo pro život).

DSC_0172

Je to radost, vidět „mistra při práci“..!

Pomyslnou třešničku na náš zadovský pohárový dort položila odpoledne již výše pochválená Eliška Hanáková, která svým soupeřkám v kategorii starších žákyň nedala vůbec žádnou šanci, vyhrála „pohár“ po čtvrté v řadě a je jasnou favoritkou nejen do Bedřichova, ale i pro nezadržitelně se blížící MČR, které pohostí o předposledním červencovém víkendu premiérově Hlinsko. Bravo MORAVEC do třetice! Pevně věřím. že si i pro tyto dva závody (především pro ten nejdůležitější, finální) pošetří naše „mladé pušky“ dostatek kvalitní munice…

DSC_0219

Anička a Amálka se postaraly o historický první pohárové „doble“ pro MORAVEC Team!

Mladší  a starší žáci MORAVEC Teamu , kteří i na Zadově čelili cca 90 soupeřům, brali umístění na začátku druhé poloviny hutných výsledkových listin. Výborně měl závod rozjetý Lukáš Sedlák a dlouho se zdálo, že by se mohl cílově prosadit do elitní třicítky. Technický problém na jeho biku ale bohužel všechno  zhatil…

DSC_0267

Víťa Suchánek odvedl na Zadově poctivou práci…

V neděli jsme mačkali palce dvou našim strším reprezentantům. Junior Víťa Suchánek i kadetka Klára Odehnalová odvedli výkony „na doraz“. Klára zajela letos svůj nejlepší bodový výsledek a Víťa „Suchoš“ si na Zadově svoje nejlepší letošní bodové maximum vyrovnal. Naše šumavské výsledkové suma sumárum je totok:

Zadov – výsledky MORAVEC Teamu

  • Kluci 5-6 let: 8. Jonáš Janovský / (celkové 7. místo po čtyřech závodech)
  • Holky 9-10 let: 5. Justýna Novotná / (4.), 14. Lucie Gottwaldová / (14.), 24. Magdalena Bartošová (26.), nestartovala Marie Bartošová (zranění) / (celkově je 41.)
  • Mladší žákyně: 1. Amálie Gottwaldová / (1.), 2. Anna Hanáková / (6.),  28. Barbora Janovská / 20.), nestartovala Barbora Tlamková (zranění) / (30.) a Lucie Koudelková (Kolo pro život) / (celkově je 38.)
  • Mladší žáci: 51. Matouš Lipenský / (34.)
  • Starší žákyně: 1. Eliška Hanáková / (1.)
  • Starší žáci: 53. Roman Šindelář / (39.), 58. Lukáš Sedlák / (45.), 62. Vít Lipenský / (51.), nestartoval  Matyáš Koudelka (Kolo pro život) / (celkově je 79.)
  • Kadetky: 28. Klára Odehnalová / (32.)
  • Junioři: 39. Vít Suchánek  / (celkově je 50.)
  • Muži EXPERT: 2. Petr Šich / (1.-2.)
DSC_0323

Kadetka Klára Odehnalová si na Šumavě vylepšila svoje letošní bodové maximum!

Komplexně vzato – díky všem z vzorné repre oddílu, podpůrné rodinné týmy nevyjímaje se speciální děkovačkou pro Karla Všetuly, který nejen, že se na Šumavě postaral o týmové zázemí, ale stihnul „nahvízdat“ i čtyři kvalitní fotogalerie..! Mrkněte…

DSC_0226

Hvězdička letošního MTB Českého poháru, Eliška hanáková, vyhrála na Zadově po čtvrté v řadě!

No a zde si můžete požitkářsky ověřit naše zadovské okulibé výsledky…

DSC_0199

Lukáš Sedlák měl závod dobře rozjetý. Bohužel technický problém ho zdržel…

Napsat komentář