0B79429D-015B-45EA-B919-02A1A15B779D

Šampiónky v akci!

Čtyři naši úspěšní bikeři z nedávného MTB Mistrovství ČR v Hlinsku se předvedli ve výborném světle i na šesté „vrchovině“ minulou sobotu v Bukové. Na zlaté vlně se nadále vezou sestry Anna a Eliška Hanákovy, stříbro vybojovala Amálka Gottwdová, bronz pak v nejprestižnější kategorii mužů ELITE Petr Šich. Cenná jsou ale i další medailová umístění našich borců a borek a  pochválit je třeba i ty naše reprezentanty, stojící aktuálně sice mimo hru o medaile, nicméně bojující za každých okolností „na doraz“. Konkurence se sešla v Bukové vskutku kvalitní: vždyť kromě dvou našich šampionek zde startovali  ještě další tři čerství bikoví Mistři České republiky!

7DD99F19-D5A1-4ABB-A1FD-1693702004B9

Prezident Českého svazu cyklistiky na závodě MTB „Vrchoviny“! Tak to zde ještě nebylo…

A všechno to zajímavé bukovské dění, včetně poctivých výkonů našich rajdrů sledoval i úřadující prezident Českého svazu cyklistiky, Petr Marek! Vskutku nečekaná, o to milejší návštěva dokladuje, že MTB „Vrchovina“ je podnikem uznávaným v nejvyšších tuzemských cyklistických sférách…!

1E1D23E1-4BB5-499D-A4AD-9F9A1F036C36

Věčně usměvavá Leonka Eclerová na startu… V Bukové „vyválčila“ cenné stříbro!

Kulminující doba dovolených  a Kolo pro Život v Novém Městě na Moravě - to  byly dva hlavní důvody, proč náš úderný šik nebyl v Bukové kompletní. I přes to se podařilo vyválčit v pořadí OPEN celkem osm medailí! Projděme tedy chronologicky bikovým dnem v Bukové s akcentem na výkony borců a borek MORAVEC Teamu.

79CA0D75-13D8-4490-BD34-BB316BDF99EF

Dalším naším „stříbrňákem“ z Bukové je Jonášek Janovský!

Na první medailový úspěch jsme nemuseli čekat dlouho. Hned ve třetím startu dne vybojoval po kvalitním výkonu v kategorii chlapců do 6-ti let stříbro Jonášek Janovský. Na těžkém, takřka kilometr dlouhém okruhu v souboji s více jak tuctem soupeřů prokázal svoji sílu! Výborně zajel v tomto startu i v cíli nakonec šestý, náš druhý reprezentant, Toník Hanák. V závodě stejné kategorie dívek nám udělala také stříbrnou radost Leonka Eclerová, kterou od zlaté pozice zlínské Sofie Drongové dělilo 8 vteřinek… V závodě děvčat 7-8 let držela dlouho medailové pozice Adélka Věrná, v cíli jí bronz ale nakonec uniknul o 3 vteřinky… V tomto startu jsme zatleskali naší tréninkové parťačce, Veronice Šafářové. V napínavém závodě dlouho vedla, v závěru však podlehla tlaku výborně finišující Terky Hrazdilové (Aspire SCM Brno).

00EB9F83-31DF-40FA-BE98-435963EC6A60

Soustředěné na startu a spokojené v cíli. Justýna Novotná a Lucka Gottwaldová: dvě nnaše medailistky v kategorii dívek 9-10 let.

Naši dopolední medailisté si užívali předávání cen a medailí od čtyř našich přátel z daleké Indie, kteří si velmi sympaticky našli cestu na regionální závod horských kol. To už ale vyrazili na tratě kategorie dětí 9-10 let a po závodě děvčat jsme se díky Justýnce  Novotné mohli radovat z první zlaté medaile! To, že se o naše letošní medailové profity starají hlavně dívky, potvrdila v cíli třetí další naše borka, Lucie Gottwaldová. No a pak už přišly ke slovu naše čerstvé národní šampionky z nedávného „mistráku“ v Hlinsku.  Anna Hanáková s Amálkou Gottwaldovou suverénně ovládli závod mladších žákyň a Eliška Hanáková nemohla nevyhrát závod žákyň starších, když byla na startu samojediná… Do terénu vyrazila společně se svými věkovými vrstevníky – chlapci a svedla s nimi opět souboj jako rovná s rovnými… V cíli pak byla jasně první a znovu potvrdila, že jí to letos „jezdí“! A to je před Mistrovstvím Evropy žáků a kadetů v italské Pile, kde bude Eliška Českou republiku reprezentovat, radostné zjištění!

239B3312-B71A-4C3F-932D-5910A0EE66DC

Petr Marek dekoroval Eliško Hanákovou v Bukové podobně jako v Hlinsku.

V závodě starších žáků, byl nejrychlejší, stejně jako v Protivanově Josef Sýkora (HEAD Pro Team Opava). Na bronz ale mocně útočil náš Matyáš Koudelka! Po celý závod se o pozici přetahoval  spolu s Ondrou Matulou (TUFO Cyklozákldna Otrokovice), v cílové rovině byl nakonec rychlejší přespolní závodník. Byl to ale náš „Mates“, který „udělal“ závod a postral se o jeho zajímavý průběh. „Lokálně“ nám to zacinklo ještě v závodě šesti štafet, který uzavíral druhou třetinu sobotního bikování v Bukové. Po rekonvalescenci je už evidentně fit  Barča Tlamková, jenž vydatně pomohla ke stříbru kombinované štafetě v sestavě: Barbora  Tlamková – Jan Zatloukal – Martin Pospíšil. A obdobně byla nápomocna k zisku bronzu druhá naše Barča – Janovská, jejímiž týmovými parťáky byli „Akademici“ – Lukáš Raška s Vláďou Opletalem.

5C8DF210-B135-458F-9106-12A5F671F11D

Obdra Matula a matyáš Koudelka na startu závodu starších žáků. V tuto chvíli ještě netušili, jak napínavý souboj o medaili mezi sebou svedou…

Druhý slavnostní ceremoniál už byl plně v režii svazového prezidenta Petra Marka, VIP celebrity  v Bukové nade všechny… Moc si ceníme, že vážil čas a cestu z Prahy na závod „MTB“ Vrchoviny a jeho pochvalná slova o úrovni akce nás hřejí… Jedinou z klíčových figur českého bikingu, kterou jsme ještě na „Vrchovině“ neměli možnost přivítat, je tedy po sobotě už jen Jaroslav Kulhavý… Snad si to olympijský vítěz z Londýna 2012 vezme k srdci…

37E0CA2E-249E-478D-A271-3BCCA6507120

Vezmeme-li Martina Pospíšila jako člena MORAVEC Teamu, pak rovná třetina z „lidiček“ na „ne bedně“ je z našeho odílového šiku.

Odpoledne Petr Marek zatleskal i výbornému výkonu Petra Šicha v „našlapaném“ závodě mužů ELITE. Peťův bronz, který uzavřel naše medailové zisky z Bukové, je o to cennější, vezmeme-li v úvahu, že se musel ve druhé polovině závodu potýkat se smeknutým řetězem… A společně jsme pak uznale tleskali výborné jízdě   z Hlinska úřadujícího juniorského Mistra ČR, Jana Zatloukala, který v posledním startovním bloku málem dojel i vítězného „eliťáka“ Míšu Kozla… Skutečně „grády“ měla letošní Buková… A MORAVEC Team na ní nehrál zdaleka „druhé housle“..!

Medailisté MORAVEC Teamu – pořadí OPEN:

  • Zlaté medaile vybojovali: Justýna Novotná (9-10 let), Anna Hnáková  (11-12 let) a Eliška Hanáková (13-14 let).
  • Stříbrné medaile brali: Jonáš Janovský (do 6 let), Leona Eclerová  (do 6 let),  Amálie Gottwaldová (11-12 let), Barbora Tlamková (11-12 let – štafety).
  • Bronz si z Bukové vezou Lucie Gottwaldová (7-8 let) , Petr Šich (muži) a Barbora Janovská (11-12 let – štafety)
Medailisté MORAVEC Teamu – pořadí OBCE:
  • První místa: Jonáš Janovský (do 6 let),  Justýna Novotná (11-12 let), Anna Hnáková (11-12 let), Eliška Hnáková (13-14 let) a Matyáš Koudelka (13-14 let).
  • Druhá místa: Lucie Koudelková (11-12 let).
  • Třetí v pořadí finišovali: Antonín Hanák  (do 6 let), Klára Věrná (do 6 let), Adéla Věrná (7-8 let) a Barbora Tlamková (11 – 12let).

Díky všem za vzorné repre MORAVEC Teamu a výkony „na doraz“! Medailistům blahopřejeme a Elišce Hanákové přejeme na její první „Evropu“ ať jí to tam sedne podle jejích představ! Zde mrkněte na kompletní výsledkový servis, a i čtaři fotogalerie jsou už – díky Lidušce Adámkové a Lence Tlamkové – k omrknutí…

3B71D2DF-D776-4B65-9EC6-CF9B51AF8364

Závod juniorů byl jedním z parádních čísel bukovského bikového koncertu…

Napsat komentář