P1420710 (1)

Zkropené medaile…

Nejen potem byly zkropeny medaile, které v sobotu vybojovali bikeři MORAVEC Teamu při deváté MTB „Vrchovině“ ve Velenově… Kromě kapek potu dopadaly  na  cenné „placky“  v nebývale hojné míře  tentokrát i dešťové kapky a tak byl náš úderný šik  velmi důkladně prověřen, jednak jak je „vodotěsný“ a taky jak dokáže zvládnout horské kolo za podmínek, že bys „psa nevyhnal“… S klidným svědomím můžeme konstatovat, že všichni naši „reproši“ to „dávali“ a obstáli v této zatěžkávací zkoušce se ctí!

P1420783

Petr Šich ve Velenově opět nejrychlejším „eliťákem“!

Na medailové přísuny od našich šikulek do 6-ti let – Leonky Eclerové a Jonáše Janovského si  jsme si už letos přivykli a byly jsme moc rádi, že i z těžkých klimatických podmínek zůstala tato tradice i ve Velenově nepřerušena! Statečně bojovali  ve startech s pořadovými čísly 3. a 4. této věkové kategorie  i v cíli nakonec pátý Toník Hanák a  10. Klárka Věrná. Výborně opět zajela v o „level“ vyšší kategorii Zita Žerníčková, které v přímém souboji o stříbro udolala jednu z favoritek závodu – Terezku Hrazdilovou  a na vítěznou Sáru Škubalovou ztratila v cíli 12 vteřin, což není pro zbývající dva závody neřešitelný rozdíl… Čtvrtým místem se blýskla Jana Maruška Lipenská (letos „bramborová“ už počtvrté!) a 6. místo brala Adélka Věrná. Na naše holky je zkrátka spoleh…

054

Dvojnásobnou radost nám přinesl závod dívek kategorie 9-10 let!

Ani ve druhém startovním bloku jsme za stále vytrvalého deště nepřišli zkrátka. A opět to byla děvčata, která nejvíce dala vyniknout našim barvám! Dvojitá vítězství – „double“ – jsme si připsali jak v kategorii 9-10 let (1. Justýna Novotná, 2. Lucie Gottwaldová), tak i v kategorii mladších žákyň (1. Amálka Gottwaldová, 2. Anna Hanáková). Dobrou „race“ korunovanou ziskem bronzu resp. „brambory“ mají za sebou i starší žáci Víťa Lipenský  s Romanem Šindelářem, byť, vzhledem k tomu, jak se pro ně závod vyvíjel,  možná pomýšleli ještě na lepší umístění…

DSC_0075

Úsměvy nejlepších dívek kategorie 7-8 let.

Medailově měl závod rozjetý i Matouš Lipenský (9-10 let), který ale ve druhé polovině závodu za silného deště ztratil, nicméně umístění v TOP10 zaslouženě uhájil. Stejně tak, jako další naši ve svých startech: Filip Ecler, Magdaléna Bartošová (oba kategorie 9-10 let) a Barča Janovská (11-12 let). V posledním bloku startů nám na závěr udělal radost, podobně jako na Kořenci, Petr Šich. Společný start čtyř mužů a deseti juniorů odjel způsobem start-cíl  potvrdil, že je skutečným bikerem – univerzálem, kterému je v podstatě “šuma-fuk“ za jakých podmínek se závod koná…

P1420668

Matouš Lipenský dlouho útočil v závodě mladších žáků na medaili.

Dost dobře  si vedl v závodě juniorů / kadetů i Víťa Suchánek. V úvodu závodu se dokonce pohyboval na medailových pozicích, nakonec mu to sice necinklo, ale každopádně je dobrý předpoklad, že by to Víťovi ve zbývajících dvou závodech „cinknout“ mohlo… Zasloužil by si… Kadetka Klára Odehnalová tentokrát nedokázala zopakovat  stříbro z Kořence. Byť velenovská startovní listina byla takřka zcela identická s tou kořeneckou. Ale smutnit vůbec nemusí: už tuto sobotu je příležitost na medaili zaútočit znovu: další závod MTB „Vrchoviny“ pohostí Městys Knínice! Zde jsou medailové  “řádky slávy“ našich borců a borek z deváté „Vrchoviny“:

Medailisté MORAVEC Teamu – pořadí OPEN:

  • Zlaté medaile vybojovali: Justýna Novotná (9-10 let), Amálie Gottwaldová (11-12 let)  a Petr Šich (muži ELITE)
  • Stříbrné medaile brali:  Leona Eclerová (do 6 let), Zita Žerníčková (7-8 let), Lucie  Gottwaldová (9-10 let) a  Anna Haanáková (11-12 let).
  • Bronz si Velenova vezou Jonáš Janovský (do 6 let)  a Vít Lipenský (13-14 let).
P1420687

K obrázku netřeba nic dodávat… Roman Šindelář v cíli závodu starších žáků.

Medailisté MORAVEC Teamu – pořadí OBCE:
  • První místa: Jonáš Janovský (do 6 let),  Zita Žerníčková (7-8 let), Justýna Novotná (11-12 let),  Anna Hanáková (11-12 let).
  • Druhá místa: Klára Věrná (do 6 let), Adéla Věrná (7-8 let) a Barbora Janovská (11-12 let).
  • Třetí v pořadí finišoval: Antonín Hanák (do 6 let).
P1420703

Bronzový Víťa Lipenský na „bedně“.

Díky všem našim reprezentantům za výkony ve Velenově, které lze bez uzardění označit  - za daných klimatických podmínek – jako heroické… Dík patří i podpůrným rodinným týmům  jakož i  organizační „buňce“ z řad MORAVEC Teamu, která se   s velenovskými pořadateli na zdaru akce spolupodílela. V sobotu to bylo tentokrát díky dešti, vlhku  a chladnu dost  “na morál“… Zde studujte kompletní výsledky,  zde omrkněte fotogalerie:

P1420701

Další „double“ pro MORAVEC Team!

Napsat komentář