P1060343

Vítězná vlna pokračuje!

Posledním závodem MTB „Vrchoviny“ jsme podle plánu „odzvonili“ závodní cyklistické sezóně 2019. „Klid zbraní“ je ale stále jen zdánlivý… O posledním zářiovém víkendu se vrhlo do dalších bojů hned pět našich neustále závoděníchtivých rajdrů: trojice děvčat zápolila na prvním pohárovém cyklokrosu v Mladé Boleslavi a dva naši borci se blýskli výbornými výkony a výsledky na bikové klasice! A právě těmto dvěma našim reprošům, kteří prodloužili letošní zlatý text v naší oddílové kronice,  je právem věnována tato aktulita. 

P1060360

Premiéra Matěje Kaliny v dresu MORAVEC Teamu jak se patří: vítězná!

25. 9. 2019 je datumem na přihlášce Matěje Kaliny (*2012) z Letovic, který si to k nám odvážně (spou s dalšími sedmi nováčky) v přestupném období namířil. No a už o tři dny později, ve sváteční  sobotu  pro nás vybojoval v závodech horských kol první vítězství! V rámci známých populárních závodů Jesenický šnek, se jezdí i dětská varianta tohoto MTB podniku – Jesenický šneček. A právě v tomto závodu, v kategorii K2 nedal Matěj poslední zářiovou sobotu svým 12-ti soupeřům šanci. Výborný zápis do MORAVEC Teamu! Samozřejmě Matěj závodil už v našem dresu, o který na závod projevil zájem, a který se pro něho během dvou dnů podařilo opatřit. Bravo MORAVEC! Zde si odkontrolujte Matějův výsledek.

FB_IMG_1569782385038

Nejrychlejší EXPERT na „Gočárových schodech“ – Petr Šich.

To ke druhému našemu úspěšnému reprezentantu můžeme přiřadit přívlastek   - zkušený. Petr Šich má za sebou letos zatím TOP sezónu, a že se stále těší výborné závodní formě a pohodě potvrdil na předposledním závodě série MTB maratonů Nova Cup,  – „Gočárovy schody“, který se konal shodou okolností také poslední zářiovou sobotu v Hradci Králové. Petr ovládl závod kategorie mužů – EXPERT (zde mrkněte na výsledky) a když jsem se ho při gratulaci zeptal, zda si nechtěl „střihnout“ závod mužů ELITE a potrápit vítěze této „race“, Ondru Cinka, odpověděl mi jasně a stručně: „V tomto závodě jsem přemýšlel nad elitou, ale potom jsem zjistil, že je to jen na pozvání od pořadatele…“. Dost zajímavý přístup od pořadatelů… Kolik asi „pozvaní“ muži ELITE platili startovné? Doby, kdy si všichni bikeři byly rovni, jsou tedy asi nenávratně pryč… Jak ukázuje Nova Cup v Hradci Králové, někteří jsou si už rovnější…

Ať tak či tak: Zlato Matěje Kaliny z Jesenického šnečka a Petra Šicha z „Gočárových schodů“ – obojí už cinká v pokladnici MORAVEC Tamu a já už jen dodávám: Díky moc za vzorné repre MORAVEC Teamu! Více fotek z obou závodů najdete zde ve fotogalerii.

Napsat komentář