Dvě „dvojky“..!

Po čtvrtém místě v cyklokrosové pohárové premiéře v Mladé Boleslavi se dokázala Eliška Hanáková už v následujících dvou závodech v Hlinsku a na Holých Vrších prosadit na stupně vítězů! Její dvě druhá místa mají velkou cenu a potvrzují univerzálnost mladé, talentované cyklistky. Ve druhém a třetím závodu (podobně jako v premiéře) nestačila naše bikerka pouze na Katku Hladíkovou (Ivar CS – Author Team), a v této souvislosti nutno vyzvednout, že velmi zdatně si v cyklokrosovém poháru vedou i další dvě naše reprezentantky: Anna Hanáková a Barbora Janovská.

DSC_0015
Vyrovnaný soboj o vítězství v kategorii kadtek na Holých Vrších: Hladíková – Hanáková.

Zatím co ve zmoklém Hlinsku ztratila v cíli kadetka Eliška Hanáková na vítěznou Hladíkovou necelých 20 vteřin, na Holých Vrších byl souboj těchto dvou suverének kategorie kadetek již mnohem vyrovnanější a časový rozdíl mezi vítěznou Hladíkovou a druhou Hanákovou čítal pouhé tři  vteřinky… Vše nasvědčujue tomu, že je jen otázkou času, kdy si Eliška Hanáková do sbírky vítězných závodů připíše i ten cyklokrosový… Budeme držet palce a vůbec nám nebude vadit, když s vítězstvím počká až na prosincový „mistrák“ do Uničova. Rádi si počkáme… A budeme držet palce! Jak do dalších pohárových závodů, tak i do Uničova!

DSC_0024
Výběh schodů, které jsou jednou z dominant tratě na Holých Vrších, v podání Aničky Hanákové.

Jak už jsem předeslal, výborně si zatím vedou na pohárových cyklokorových tratích i další dvě naše reprezentantky. V Hlinsku zažila Anička Hanáková smolný závod, když se po startu zdržela v hromadné kolizi a do terénu vyjížděla mezi posledními… Po výborné stíhací jízdě to na extrémě těžkém terénu (zovu připomínám, že závod prakticky propršel) „vytáhla“ do „dvacítky“ (17. místo). Na Holých Vrších už Aničce „padala karta“ lépe, naše starší žákyně si po výborném výkonu dojela pro 8. místo a dosáhla tak  na svůj doposud nejlepší cyklokrosový výsledek!

DSC_0010
Barča Janovská na rozbahněné trati závodu v Hlinsku.

I mladší žačka Barča Janovská, která zažívá první cyklorosy a sbírá zkušenosti, si zatím vede velmi zdatně. Že je „holkou do nepohody“, potvrdila v Hlinském blátě, když se nejen dokázala posunout ve výsledkové listině oproti Mladé Boleslavi o 5 pět míst vpřed, ale hlavně její ztráta na vítězku byla oproti premiéře o minutu nižší! A nezústalo bez povšimnutí, že podobně zrychlovala i na Holých Vrších, kdy ze ztráty na vítěznou dvojici Hanáková – Hladíková ubrala další minutu! Bravo MORAVEC!

DSC_0030
Eliška Hanáková má cyklokrosový pohár rozjetý výborně: po třech závodech jí patří celková 2. příčka!

Tři naše děvčata rozjela cyklokrosový pohár tedy velmi sympaticky a budeme jim samozřejmě do dalších bojů držet palce! Díky holkám za vzorné repre oddíu a Elišce gratulovačka ke dvěma cenným bednám! Jen tak dál, holky! Zde si můžete prostudovat výsledkový servis a níže mrkněte i na dvě kvalitní fotogalerie Karla Všetuly. Díky Karle!

Napsat komentář