IMG-20200302-WA0013

Drogar „four“.

Vzhledem k okolnostem, že původní termín prvního závodu  MTB Českého poháru byl letos předsunut již na první dubnový víkend, na finální přípravu do chorvatské Puly docela pospícháme. Pouhých čtrnáct dnů oddělilo zimní a jarní soustředění… Tyto dny byly samozřejmě využity k pravidelným tréninkovým procedurám „pod střechou“. A i letos nám dělali – ať už v Jeseníkách, či v Chorvatsku – (víc než) „garde“ naši kamarádi z týmu Short Bike Academy Opletal a toto partnerství se s postupem času vyjevuje, jako veskrze šťastné: s „Academiky“ jsme stejná „krevní skupina“ ve věci přístupu k dětem s důrazem na to, aby se „mlaďoši“ byciklem hlavně bavili! (A nikoli stresovali…). 

IMG-20200302-WA0008

Cyklistický Napoleon určuje směr hlavího úderu!

S odstupem několika dnů a týdnů jsou už ale některé skutečnosti trochu jinak… Svět zasáhla rána jménem „Covid 19″ a tak info, že první MTB Český pohár bude posunut až na konec letošních prázdnin, je skutečnost, o které jsme na startu operace „Drogar 4″ neměli tušení… Ať tak či tak: přípravu se podařilo naplnit, aniž by ji ovlivnily blížící se dramatické okolnosti (ty nastaly v souvislosti s šířením epidemie prakticky až po návratu našich), a ať už bude závodní sezóna z důvodu koronviru jakkoli redukována, soustředění  v Pule nikomu z účastníků v žádném případě nikterak neuškodilo. Naopak..! Každý si u moře stihnul ověřit, jak na tom, po absolvování dosavadní přípravy, na prahu sezóny  ve skutečnosti je a co je třeba jetě zlepšit, na čem je třeba ještě intenzivně zapracovat… A že je pořád co zlepšovat, to každý moudrý cyklista ví moc dobře…

IMG-20200304-WA0064

Některé fotky si zaslouží přívlastek: „umělecké“!

Klíčový faktorem bývá vždy počasí a to i letos naší invazi na Balkán přálo. Deštivo bylo jen v úvodu a závěru  pobytu, v průběhu přípravného týdne  bylo klima na plnění „letového plánu“ docela optimální. Trenéři rajdry rozdělily do tří úderných skupin a tyto  postupnými odvážnými a ráznými výpady dobývaly pro MORAVEC Team na Balkánském poloostrově další významná územní teritoria! Jsou to například destinace: Fažana, Istra, Brijuni, Rovinj a Limský kanál... Bravo MORAVEC!

IMG-20200304-WA0012

Tato dobytá pevnost poslouží na přesrok jako výchzí základna pro útok na Řecko!

Úspěšná každodenní tréninková tažení, která se často protáhla až do severních partií Bosny a Hercegoviny, Černé Hory, či východního Srbska, by nebyla možná bez bezchybně fungujícího týlového zázemí, o které se vzorně postaraly hlavné po gastronomické stránce Petra s Lenkou. A bylo by vskutku zajímavé, porovnat hmotnostní parametry jednotlivých rajdrů před a po akci. Na kuchařský a pečovatelský servis  obou děvčat pro „účastníky zájezdu“ jsem nezaregistroval jediné výtky a při nejbližší příležitosti bude jim a trenérům, pod Vláďovým vedením, kteří při každodenních výpadech „řídili palbu“, uděleno slavnostně – před nastoupenou  jednotkou a vztyčenou bojovou zástavou, nejvyšší oddílové vyznamenání – Řád Vlastimila MORAVCE! Bravo a díky moc za bezva práci!

IMG-20200305-WA0001

MORAVCI pod taktovkou Vlastíka.

Co bude dál, to se časem uvidí, každopádně „Covid 19″, byť titěrný a neviditelný – obrazně řečeno – v podstatě úspěšně a docela snadno zadřel všechny byciklové převody a způsobil a dál způsobuje – více  / méně – znehybnění (nejen) všech biků světa… Trpělivost a disciplína, to jsou asi dva nejdůležitější faktory, kterými bychom se měli v současné době vyzbrojit… A samozřejmě neztrácet smysl pro humor… Ale o ten strach – v případě borců a borek MORAVEC Teamu a Short Bike Academy Opletal – vskutku nemám! Stačí níže omrknout tři fotogalerie z Puly, a hned bude každému jasné, že to byl týden nejen odpovědné práce, ale hlavně srandy a dobré nálady! Týden  tužení supr party, která se začíná zřetelně rýsovat! „Covid 19″ či jiné elementy, proti tomu můžou protestovat, můžou s tím dokonce nesouhasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat..!

IMG-20200306-WA0049

Díky Jonáškovi má MORAVEC Team v majetku už i tuto lokomotivu..!

Napsat komentář