„Šumperák“ 2021: zlato!

Podobně, jako MTB „Vrchovina“, byla kvůli COVID19 v r. 2021  redukována i další populární biková série na Moravě – Šumperský pohár. Ne ale o tolik: z plánovaných 11-ti závodů se jich nakonec odjelo celkem 8 a nás moc, moc těší, jak výrazně se dokázali prosadit – jak v jednotlivých závodech, tak v celkovém hodnocení – hlavně mladí rajdři MORAVEC Teamu! Jejich letošní pomyslná stopa v Jeseníkách má vskutku zlatý lesk! Vždyť v celkovém hodnocení vybojovali borci a borky ve žlutých dresech dva zlaté, dva stříbrné a dva bronzové poháry!  Navíc v oficiálním hodnocení týmů, které se v rámci této série vyhodnocuje,  jsme posbírali v tomto prestižním seriálu nejvíce – celkem 778 bodů! Bravo MORAVEC! Skvělá týmová práce!

_DSC0032
Eliáš Maivald si vede letos výborně i na MTB „Vrchovině“!

Celkem 15 závodníků a závodnic MORAVEC Teamu zasáhlo loni na „Šumperáku“ do bojů a to v celkem osmi kategoriích. Pojďme tedy svižně po stopách našeho účinkování a to chronologicky   – od té nejmladší kategorie:

Benjamínci (do 4 let – holky, kluci dohromady)

V této kategorii držel hodně vysoko náš prapor nejmladší z bratrů Maivaldů – Eliášek Maivald. Vyhrál první a poslední závod seriálu (Velké Losiny a Uničov) a díky druhým příčkám v Červené Vodě a Hrabenově a taky třetímu místu v Mohelnici a „bramboře“ z Hynčic je zcela po zásluze jedním z šesti našich držitelů pohárů. Ten jeho je stříbrný, a celkovédruhé místo vybojoval ziskem 149 bodů! Na prvním závodě ve Velkých Losinách mu na trati zdatně sekundovali i jeho bratranci: dvojčata Štěpán a Tomáš Pospíšilovi. Za 7. místo (Štěpánek) a 12. místo (Tomášek) posbírali 23 bodů a i oni tedy přispěli svým dílem k celkovému triumfu MORAVCŮ v týmové soutěži.

DSC_0100
Jonáš Janovský se rozloučil s dresem MORAVEC Teamu výborným výsledkem!
Předžáci (5 až 7 let – holky, kluci dohromady)

V této kategorii nás velmi zdatně reprezentovali dva šikovní stíhači: Jonáš Janovský a „prostřední“ z bratrů Maivaldů – Sebastián Maivald. Jonáš se postavil na start pěti závodů a pokaždé vybojoval „bednu“: Dojel druhý ve Velkých Losinách, V Mohelnici, Hrabenově a Uničově. A když k tomu připočteme bronzovou medaili z Hynčic, bylo z toho celkem 121 bodů a pro Jonáška zasloužený bronzový pohár! Sebík Maivald za ním o mnoho nezaostal. Blýskl se bronzovými příčkami v Červené Vodě a Uničově a protože i v dalších čtyřech závodech skončil nejhůř na 7. místě, vybojoval celkem 108 bodů a bral celkové 5. místo!

DSC_0171
Nejlepší „malý žák“ z „Šumperáku“ 2021 – Matěj Kalina!
Malí žáci (8 až 10 let – holky, kluci dohromady)

Toto byla pro nás na letošním Šumperském poháru vskutku parádní kategorie! Jak by ne, když v ní naši mladí rajdři obsadili první dvě místa! Celkovým vítězem se stal se ziskem 181 bodů Matěj Kalina. Vyhrál závody v Kolčově a Leštině, druhý dojel v Červené Vodě, Hynčici, Hrabenově a Uničově a bronzová placka mu cinkla  ve Velkých Losinách. Matyáš Maivald startoval v seriálu celkem pětkrát a všech pět startů (Červená Voda, Hynčice, Mohelnice, Hrabenov a Uničov) proměnil ve vítězství! On je tedy zcela po zásluze se ziskem 175 bodů dalším (čtvrtým z našich  řad) držitelem prestižního Šumperského poháru, v jeho případě má tento pohár stříbrný lesk. Oba naši malí žáci přinesli do celkového hodnocení týmů nejvyšší počet bodů: celkem 356, tj. 45,8% z našeho celkového bodového profitu! Tyto „Mladé pušky“ se předvedly letos na „Sumperáku“ v tom nejlepším světle!

DSC_0206
Stříbrný z loňského „Sumperáku“ – Matyáš Maivald.
Mladší žáci (11-12 let)

Ondra Širuček byl naším jediným reprezentantem v této kategorii. Byť zasáhl do bojů jen ve dvou závodech (Velké Losiny a Uničov), 6. a 4. místo mu vyneslo 33 bodů a celkové 7. místo. Výborně zajel především „Uničovský pedál“, kde sahal po bronzové medaili a souiboj o ni nakonec prohrál o jednu vteřinku!

Mladší žákyně (11-12 let)

Jednou jedinkrát se na startu objevila na startu“Šumperáku“ v této kategorii Justýna Novotná. Bylo to 24. července na závodě v Hynčici a svoji kategorii suverénně ovládla. Ve společném startu s chlapci dojela absolutně dokonce na 2. místě, když rychlejší byl pouze Martin Rous (Unikovo MTB Team). Získaných 30 bodů za vítězný závod jí stačilo na dělené 6. až 7. místo v celkovém pořadí. O tři týdny později se stala – možná, že i díky tomuto přípravnému závodu v Hynčici – Mistryní ČR!

Starší žáci (13-14 let)

Podobně jako na MTB „Vrchovině“ stihl i na Šumperském poháru David Blažek jen jeden start: Hned na úvod seriálu, 12. června ve Velkých Losinách vybojoval stříbrnou medaili, když nestačil jen na suverénního Lukáše Hrelandera (CykloTeam Kolárna). S pětadvaceti bodíky obsadil celkové dělené 7. až 10 místo. Připomenu jen, že  svůj jediný start na MTB „Vrchovině“o 3 měsíce později   proměnil ve Velenově v zasloužené prvenství!

DSC_0318
I Barča Janovská se rozloučila s naším dresem parádním výsledkem!
Starší žákyně (13-14 let)

Další naše parádní „číslo“ ze Severní Moravy! Reprezentovala nás zde zpravidla silná trojka dívek – Barbora Janovská, Eliška Širučková a Barbora Tlamková, které doplnila na úvodním závodě ve Velkých Losinách i Justýna Novotná (věkem ale ještě žákyně mladší). No a právě na tomto závodě obsadila naše děvčata kompletní bednu! Za vítěznou Justýnou dojela na 2. místě Barbora Tlamková, bronz vybojovala Eliška Širučková! Hattrick pro MORAVEC Team!

DSC_0323
Eliška Širučková se postupně stává významnou oporou MORAVEC Teamu.

Celkově tuto kategorii ale ovládla Barbora Janovská, která v Losinách pro nemoc nastartovala. Od závodu v Hynčicích už ale své soupeřky „válcovala“… Kromě tohoto závodu vyhrála ještě i v Mohelnici, Hrabenově a Uničově a se ziskem 120 bodů brala po zásluze celkové prvenství! Třetí místo patří nakonec Elišce Širučkové, která kromě bronzu z Losin brala i dvě stříbra v Hynčicích a Uničově a její bronzový pohárový součet čítal 71 bodů. Barča Tlamková se od Velkých Losin na startu“Šumperáku“ už neobjevila a 25 bodů jí nakonec vystačilo celkově na dělené 5. až 6. místo. Před ní skončila na celkovém „bramborovém“ místě Justýna Novotná se 30 body za vítězný závod ve Velkých Losinách. A v této souvislosti  jeden postřeh: kdyby Justýna startovala ve Velkých Losinách ve své kategorii mladších žákyň, kterou by, jak pevně věřím, vyhrála,  mohla se i ona – v součtu s vítězstvím v Hynčicích – radovat ze zisku Šumperského poháru…

Muži A (19 – 29 let)

Dva naši „ostří hoši“ stihli při maximálním sezónním vytížení stihnout po dvou závodech na Šuperském poháru. Velké Losiny a Hynčice jel Petr Šich a při obou startech prokázal svoje kvality! Bylo z toho v obou případech 2. místo a především V Hynčicích bylo zlato na dosah! Po více jak hodinovém souboji na trati zaostal Peťa v cíli o pouhou vteřinku za Lukášem Elčknerem (Ústí nad Orlicí)… V celkovém hodnocení skončil Petr Šich se ziskem 50 bodů na 9. místě.

I Matěj Štindl, který letos zažíval mezi dospělými premiérovou sezónu, stihl odjet dva závody: Ve Velkých Losinách  finišoval na 12. místě a Mohelnici dojel 6. V konečném sumáři to znamenalo se ziskem 24 bodů  dělené 14. až 15. místo. jenom ještě doplním, že v této elitní kategorii mužů bylo v celkovém pořadí klasifikováno celkem 38 borců.

Závěrem zdůrazním náš parádní výsledek – vítězství MORAVEC Teamu v týmové soutěži. Na Šuperský pohár jezdíme od r. 2012 a do letoška bylo naším nejlepším umístěním 28. místo ( a to hned 3x v letech 2012, 2017 a 2018). Letos našich výše vyzdvižených vítězných 15 rajdrů vyválčilo v konkurenci 95(!) týmů celkem 778 bodů a za sebou jsme nechali taková týmová ESA jako například: CykloTeam Kolárna, Ethic Sport, HEAD Pro Team Opava, Drahanský Sport Team… Pohár je náš!!! Bravo MORAVEC! Dík všem za vzorné repre oddílu, podpůrné rodinné týmy nevyjímaje! Zde si můžete odkontrolovat kompletní, pro nás okulibé  výsledky… 

Napsat komentář