OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Žďárná: útok z jihu!

Sedmým závodem minulou sobotu ve Žďárné ukončila v bystrém tempu letošní MTB „Vrchovina“ svůj první poločas. Po Spešovské „bestovce“ nezústala svojí úrovní ani žďářenská „race“ nikterak po zadu! Parádní zázemí, ideální počasí, maximálně svědomití pořadatelé, výborně připravené a oproti loňsku ještě vylepšené tratě, opět nadprůměrná účast rajdrů podtržená jejich výbornými výkony… To vše a nejen to… Ve Ždárné mohli vidět v prostoru startu a cíle diváci historicky poprvé na velkoplošné obrazovce v rámci závodů Poháru Drahanské vrchoviny on-line přenos z tratě! A aby toho nebylo málo: po poledni okořenila závod sým vystoupením i hvězda české pop-music – Michal David!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Naší parádní kategorií je letos ta starších žáků. A i ve Žďárné jsme se mohli těšit díky Tomáši Tlamkovi „Contadorovi“, Honzovi „Džonymu“ Šindelářovi a Kubovi Tesařovi z hatricku!

I silná, takřka kompletní skupina MORAVEC Teamu (chyběl jen lehce zraněný Roman Šindelář a na silničním MČR reprezentující Dominik Prudek), se zde předvedla v tom nejlepším světle! Tři zlaté, šest stříbrných a pět bronzových medailí jsou toho důkazem a když k tomu připočteme, že z devíti borců a borek v rámci nejlepších štafet jich bylo z MORAVCE rovných sedm, je jasné, že bikeři MORAVEC Teamu si stále s přehledem drží formu a vysokou výkonnost! V našich parádních kategoriích,  kterými jsou starší žáci spolu s jniorkami a kadetkami jsme se opět dočkali dvou „hattricků“, to jest kompletního obsazení stupňů vítězů!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To v kategorii kadetek a juniorek obsadila děvčata z MORAVCE hned čtyři první místa!

Jedním ze zlatých hřebů dne byl popolední start juniorů a kadetů. Zatím co horký favorit Štěpán Stloukal (KC Kooperativa Jablonec) nenechal nikoho na pochybách o své suverenitě a trať, podobně jako na Okrouhlé doslova proletěl, svedli za ním jezdící čtyři borci zajímavý souboj o zbylé dvě medaile! Z „qarteta“ Michal Šmída, Matěj Mazánek,  Karel Vinický a Jan Šmída nakonec spurtovali v úžasném závěru o medaile posledně dva jmenovaní, přičemž ze stříbra se mohl v cíli radovat o pevěstnou „galusku“ zkušnější borec z Drahanského Sportteamu, Jan Šmída. Každopádně tento souboj zvedl diváky pomyslně ze sedadel a byl jedním z vrcholů žďářenské race! Stejně jako souboj Kubica – Kozel v závodě mužské elity. I tentokrát se nakonec radoval z vítězství Michal Kozel, který o svém triumfu rozhodl až v posledním, ze šesti 3000m dlouhých okruhů. I tento souboj nenechal diváky klidnými a poskytnul jim skutečný TOP sportovní zážitek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nejhodnotnější závod dne, start juniorů a kadetů byl ve znamení hlavně souboje borců z Drahanského Sportteamu a  MORAVEC Teamu.

Dále nemůžeme nezmínit narůstající počty útočících dětských závodníků z jižní Moravy, přesněji ze zlínska, jejichž velmi agylními reprezentanty jsou především borci a borky z týmu TUFO CZ Otrokovice (např. jejich  double v kategorii chlapců 11-12 let) , kteří jsou spolu s také soustavně početně rostoucím šikem FAVORITU Brno stále tvrdší konkurencí pro renomované regionální týmy, samozřejmě včetně toho našeho… To nám ale vůbec nevadí. Naopak: každý rytířský fair-play souboj s kvalitním soupeřem nás (a nejenom nás) může výkonnostně jenom dále posunout! Pojďme si tedy připomenout žďářenské medailisty z řad reprezentantů MORAVEC Teamu:

 • Odrážedla - 3. Jaňula – Maruška Lipenská
 • Dívky do 6 let – 3. Maruška Bartošová
 • Dívky 7-8 let - 2. Lucie Koudelková
 • Chlapci 7-8 let – 2. Matouš Lipenský
 • Starší žáci – 1. Tomáš Tlamka „Contador“2. Honza Šindelář3. Jakub Tesař
 • Starší žákyně - 2. Kristýna Kolářová
 • Juniorky, kadetky – 1. Jana Tesařová2. Anna Zemánková3. Kristýna Haasová
 • Junioři, kadeti – 3. Karel Vinický
 • Muži Masters III  - 2. Jirka Štěpaník
 • Muži Masters II - 1. Martin Gottwald
 • Štafety: 1. TÝPCI (Filip Kulha, Anna Zemánková, Patrik Kolář), 2. ČERNÁ PANÍ (Barbora Tlamková, Honza Šindelář, Karel Vinický), 3. RYCHLÍCI (Adéla Zavřelová, Tomáš Tlamka „Contador“, Michal Kozel).
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Černo-žlutí jezdci z týmu TUFO CZ Otrokovice se stávají pověsnými černými koňmi letošní „Vrchoviny“. A jsou její ozdobou!

Výše zmíněné převratné novinky byli pak skutečnou třešničkou na žďářenském sobotním MTB dortu. Kamera on-line přenosu byla umístěna na umělém skokanském můstku a velkoplošný monitor byl umístěn v zádveří sportovní haly, takže díváci, kteří povzbuzováním vyprovodili po startu závodníky na trať, se záhy přesunuli k momitoru s napětím očekávajíce, jak se závod vyvíjí na tomto atraktivním místě trati. Nemělo to chybu! Poděkování samozřejme patří – kromě pořadatelů –  firmě TOP-NET, která sponzorsky tuto techniku zastřešila a nemělo by, co se on-line přenosu týče, zústat pouze u žďářenského závodu… A Michal David? I on splnil očekávání! Svojí show roztleskal diváky a rozehřál je zrovna tak, jako ten den poctivě pracující, a už letními parametry se vyznačující naše nejbližší hvězda!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Muži ELITE vyráží na trať. Po necelé hodině boje se z vítězství radoval opět Michal Kozel (zcela vpravo).

Z borců a borek MORAVCE, kteří ve Žďárné sedly v sobotu líté souboje vyzvednu ještě dva: naše nová posila Barča Janovská z Knínic, se postavila na start kategorie dívek 7-8 let (dojela na osmém místě), aby ještě ten den dokázala vybojovat bronz na dětském duatlonu v Boskovicích! Bravo Barborko! V závodě Masters II měl určitě medailové ambice i výborně jezdící Honza Šindeář st.  Defekt přední pneu ho ale zbrzdil a posunul mimo medailové pozice. Honza ovšem předvedl famózní, nevídanou stíhací jízdu a ze zadních pozic zrychloval v extrémním horku tak, že ho v cíli od bronzu nakonec dělila pouhá minuta..! Klobouk dolů… A nebylo jen u Honzovy „brambory“… Stejnou, nevděčnou pozici  ještě pro MORAVEC ten den vybojovali Monika Konečná, Magdalénka Bartošová a Matěj Mazánek… Tak trošku předčasná bramborová kampaň..? Zde studujte kompletní výsledkový servis a zde je fotodokumetace:

 

Napsat komentář