DSC_0076

YETTI mezinárodní!

Letošní pátrání po stopách tajemných tvorů YETTI, kteří se z vysokohorského pomezí mezi Nepálem a Indií odstěhovali již před lety do kopců Drahanské vrchoviny, mělo mezinárodní účast. Mezi pátrači byli hned čtyři specialisté na tuto mysterickou záhadu, občané daleké Indie – Keerthy, Jayram, Shiva a Adarsha. A k naší velké radosti po dalším úspěšném kontaktu s těmito tvory nám naši indičtí specialisté na tématiku sněžných mužů jednoznačně potvrdili pravost těchto tvorů, žijících ve dvojici v lesních hvozdech asi 3km jižně od Benešova u Boskovic!

01a

Skupiny čtyř Indických expertů z OSN se ujal hned po startu akce vysoce odborně Karel Všetula!

Stejně, jako máme většinou členů souboru Divadla Járy Cimrmana potvrzenou pravost rukopisu Járy Cimrmana (Rukopis Járy Cimrmana), který našla legendární výprava MORAVEC Teamu v r. 2007 pod vrcholem kopce Sýkoř, nedaleko městečka Lomnice u Tišnova, tak je ověřena čtyřmi indickými specialisty (na inspekci do Benešova  je vyslala samotná OSN, sekce Územních a regionálních  abnormalit), že dva naši chlupatí chlapíci, kteří mají zpravidla jedenkrát ročně zájem o kontakt výhradně a pouze se členy cyklistického oddílu MORAVEC Team a jejich přáteli, jsou tedy pravými, jedinečnými a skutečnými YETTI!!!

02

Skupina pátračů asi v polovině cesty po nalezení jedné ze zpráv od YETTI.

Letošní tuhá zima šla dvěma jmenovaným bájným bytostem bezesporu vysloveně k duhu. Jejich srst se sjednotila do tmavě bílé až šedé barvy a též se zároveň zjemnila – což jsme mohli pocítit při důvěrném kontaktu s nimi, který se uskutečňoval zpravidla při  úvodních vítacích procedurách, spočívajících ve vzájemném  srdčném objímání! Ani jejich pohostinost se léty nemění: křupky, brambůrky byli od našich pozorných hostitelů pro dětské pátrače opět připraveny v hojné míře!

03

YETTI s pracovním jménem ALFA. Je možná naší chybou, že jsme kluky doposud nepojmenovali… Vyhlašuji tímto veřejnou oddílovou soutěž na jména pro YETTI! Oni sami se asi už nepokřtí… Termín soutěže: do roka a do dne! Autor vítězného návrhu bude odměněn!

Pravda, stopovat jsme je letos moc nemohli… Zmrzlý a zledovatělý sníh, jakož i  marazem ztuhlý okolní terén bohužel neumžňoval vysledovat otisky jejich paranormálních šlépějí, ale oba YETTI prokázali opět nejen známku vysoké inteligence, ale i dobrou znalost pravopisu českého jazyka, konkrétně Horáckého dialektu: abychom je bez potíží i letos vyhledali, zanechali nám na klíčových místech orientační šipky a po celé tříkilometrové distanci celkem pět psaných zpráv, kterými nás naváděli správným směrem!

04

YETTI s pracovním jménem BETA… Taky sympaťák…!

Nejlepšími hledači těchto směrových indicií byli samozřejmě dětští stopaři, přičemž sourozenci Honzík a Jana Lipenští, spolu s nebojácnou Leonkou Eclerovou a Barčou Janovskou projevili největší postřeh při hledání zpráv a pozemních směrových šipkových ukazatelů. Buřtový piknik ve společnosti našich bájných hostitelů za důsledného dodržování pitného režimu, stejně jako finální fáze tradiční akce, která následovala po přesunu většiny stopařů (YETTI včetně) v restauraci Morava Benešov, kde už na nás čekala i předsedkyně našeho FAN Klubu, Maruška Zouharová – to vše nemělo v poslední únorovou neděli opravdu chybu..!

05

Krátce před rozchodem ze druhého nejvyššího vrcholu Drahanské vrchoviny – Skály 734 m.n.m. a před ústupem do předem připravených pozic v restauraci Morava.

A chcete vědět, co bylo na zapsáno na pěti zprávách YETTI? Zde je doslovný přepis jejich originálních textů:

  1. AHOJ! DETE DOBRE FURT ROVNO! YETI (zpráva na cca 0,5 km)
  2. TESIME SE NA VÁS JSME DVA YETA (zpráva na cca 1,0 km)
  3. OŽ SE BLIŽITE JESTE 7 KRÁT 100 YETI KROKU (zpráva na cca 1,8 km – je otázkou, jak dlouhý je YETTI krok?)
  4. AHOJ MÁME PRO VÁS DÁRKE! POSPĚCHÉTE! YETI (zpráva na cca 2,3 km – viz níže fotka)
  5. AHOJ! OŽ NÁS VIDITE? YETI (zpráva na ca 2,7 km)
06

Tak takhle vypadá originální rukopis YETTI..!

A zde jsou ještě dvě vydatné fotogalerie ze stopovačky:

Napsat komentář