start

Obhajoba pozic.

Druhá MTB „Vrchovina“ v Bukové byla  – co se klimatických podmínek týče – opakem té první v Benešově. Horké, letní slunečné počasí přivítalo celkem 230 bikerů z nichž jich 14 závodilo v dresech MORAVEC Teamu. Solidní výsledky z prvního blátivého závodu se nám v Bukové, na suchých a rychlých tratích  podařilo více – méně obhájit což svědčí nejen o univerzálnosti našich rajdrů, ale také o jejich stabilní výkonnosti.

DSC_0164

Vedoucí dvojice závodu mladších žákyň. V čele Barča Janovská, za ní Justýna Novotná. V cíli bylo nakonec pořadí obrácené.

Oproti „benešovské“ sestavě chyběl v Bukové jen devítiletý Ondra Krajíček. Ostatní naši reprezentanti vybojovali v Olomouckém Kraji stejný počet medailí, jako v premiérovém závodě, dokonce i jejich hodnoty byly identické, ba dokonce i ty dvě „brambory“ z Benešova, se nám v Bukové podařilo „okopírovat“…

vojta

Vojta Ullrich v „koňské“ pasáži tratě.

Zlatým výkonem se prezentovala v závodě mladších žákyň Justýna Novotná. Se svojí týmovou parťačkou Barborou Janovskou – podobně jako v Benešově – nedaly zbytku dívčího startovního pole šanci a připsaly pro MORAVEC Team další cenný „double“. Stříbrnou sobotu slavili o prvním srpnovém dnu určitě u Janovských. Ještě před Barčou stihl v závodě chlapců do 6-ti let vyválčit stříbro i její mladší brácha, Jonáš Janovský, když opět nestačil pouze na boskovického Martina Hrudu. Třetí stříbro pro naše barvy „zařídíl“ v Bukové  „eliťák“ Petr Šich. I on svedl opakovaný souboj v duchu úvodního závodu v Benešově s cyklokrosařským šampionem Emilem Hekelem, i on, byl znovu v pozici těsně poraženého. Každopádně jak Jonda, tak Peťa mají do dalších závodů dobrý motiv a určitě budou chtít svoje – prozatím nedostižené soupeře – porazit. A já věřím, že se jim to – dříve nebo později – podaří!

DSC_0101

Pravidelný sběratel medailí – Jonášek Janovský.

Nepopulární „bramborová“ čtvrtá místa obsadili ve svých startech Matěj Kalina (7-9 let) a Barbora Tlamková (starší žákyně).  Matěj s Barunkou ale nebyli od cenných kovů daleko a i v jejich případě je dobrý předpoklad, že se do konce sezóny na „Vrchovině“ na „bednu“ ještě dokáží prosadit. V letošním roce máme po čase i reprezentanta  v kategorii odrážedel. Janík Štefl se statečně porval s těžkou konkurencí po benešovském úvodu i v Bukové a posbíral  zde další cenné zkušenosti. Stejně jako jeho starší sestra, již zkušenější závodnice, Klárka Šteflová, která se v kategorii dívek do 6-ti let dokázala prosadit do elitní desítky výsledkové listiny! Umístění v TOP 10 výsledkových listin stíhali v Bukové i další dva naši nováčci: Vojta UllrichBarborkou Tesařovou (oba kategorie 7-8 let). I oni závodí v našem šiku se svými – v tomto případě staršími sourozenci. Vojtův starší brácha a mladší žák Jakub Ullrich finišoval v konkurenci více jak dvaceti  soupeřů na konci druhé desítky a Jolana „Jolanda“ Tesařová, starší sestra Barunky  v Bukové zažila smolný závod. Po defektu v traťové pasáži protipovodňového poldru byla nucena dokončit  závod „po svých“… Druhý díl bukovské „race“ byl završen  dramatickým závodem štafet, a součástí té bronzové byla Barča Janovská s Matějem Štindlem (do trojky je doplnil „šorťák“ Lukáš Raška), takže ještě dvě „placky“ navíc nám „hodil“ štafetový zhávod…!

DSC_0337

Petr Šich v tomto okamžiku ještě drží Emila Hekeleho za zády.

Reprezentanty jsme měli i v závěrečném bloku startů bukovské „race“. Kromě stříbrného již zmíněného Petra Šicha jel „elitu“ i Víťa Suchánek a do umístění v TOP 10 mu v konkurenci 14-ti borců moc nechybělo. Tuto metu se podařilo docílit junioru Matěji Štindlovi, který čelil hned dvěma tuctům kvalitních soupeřů a znovu tak prokázal pozoruhodný výkonnostní vzestup. Pro naše pravidelné účastníky na závodech Českého poháru byla Buková dobrou přípravou, kterou budou moci zúročit už za týden, na šumavském Zadově.

DSC_0257

Matěj Štindl a Barča Janovská na „štafetové bedně“!

Výsledkový souhrn našich z Bukové:

Chlapci odrážedla: 11. Jan Štefl

Chlapci do 6 let: 2. Jonáš Janovský

Dívky do 6 let: 9. Klára Šteflová

Chlapci 7-8 let: 4. Matěj Kalina, …10. Vojtěch Ullrich

Dívky 7-8 let: 9. Barbora Tesařová

Chlapci 11-12 let: 18. Jakub Ullrich

Dívky 11-12 let: 1. Justýna Novotná, 2. Barbora Janovská, …10. Jolana Tesařová

Dívky 13-14 let: 4. Barbora Tlamková

Junioři-kadeti: 10. Matěj Štindl

Muži ELITE: 2. Petr Šich, … 11. Vít Suchánek

Barbora Janovská s Matějem Štindlem byli navíc členy bronzového týmu ze závodu štafet! Doplňoval je Lukáš Raška (Short Bike Academy Opletal). Zde studujte kompletní výsledkový servis, tuť je oficiální reportáž ze závodu a tady jsou bohaté a hlavně kvalitní fotky Karla Všetuly...

suchánek

„Little Mitas Choice“ v podání Vítka Suchánka.

Napsat komentář