První medaile, body..!

Minulý víkend byl už ve znamení rozbíhajících se cyklistické sezóny, kterou i letos v jejím úvodu přibrzdil COVID 19. Jak jsem očekával, závodění chtiví jezdci MORAVEC Teamu se už tu a tam objevili ve startovních listinách a jejich vesměs úspěšné účinkování potvrdilo v úvodu sezóny jejich pozoruhodnou výkonnost! Tři premiérové zlaté „placky“ jsou toho jasným důkazem!

peťa
Petr Šich na zadovské trati závodu mužů ELITE.

Retrospektivu minulého závodního víkendu začneme nejdříve na Šumavě.  Na Zadově se uskutečnil první závod MTB Českého poháru horských kol za „tuplované“ účasti reprezentantů MORAVEC Teamu. Pro Petra Šicha a Matěje Štindla to byla velká premiéra mezi elitou a nutno dodat, že ji oba zvládli na blátivých zadovských tratích velmi dobře! V „nařízlé“ mezinárodní konkurenci takřka osmdesáti rajdrů bral Peťa výborné 29. místo a Matěj  69. místo. Bravo MORAVEC! Na nadcházejícím pokračování ČP v Brně, naše dospělé mušketýry doplní do „trojky“ ještě Jirka Štěpaník, no a my budeme opět mocně mačkat palečky! Ze zadovské premiéry si můžete zde ověřit výsledky.

barunky
České Petrovice: naše madailové Barunky!

České Petrovice v Orlických horách  pohostily jeden z prvních MTB  závodů v době „pocovidové“. Měl vypsány též dětské kategorie a v oficiální výsledkové listině závodu  o distanci 8,5 km, který se jel metodou intervalových startů,  figuruje celkem šest MORAVCŮ, které na místě výtečně okoučoval trenér Vlastík Odehnal. A výsledkem  toho jsou hned čtyři medailová umístění! Zlato brala mladší žákyně Justýna Novotná, tři naše starší žákyně se ve své kategorii seřadily na 2. (Barbora Tlamková), 3. (Barbora Janovská) a 4. místo (Eliška Širučková) a úspěšné vystoupení našich podtrhl 3. místem v prestižní kategorii starších žáků David Blažek! A bylo by chybou nezmínit kvalitní 5. místo Mirka Širůčka, který zase po čase pozvedl prapor „mladšího dorostu“ MORAVEC Teamu! Suma-sumárum: Bravo MORAVEC podruhé! Zde je výsledkový sumář našich z Českých Petrovic. A tady i fotogalerie!

david
České Petrovice: David Blažek se uvedl v novém týmu jak se patří!

Nezahálí už ani seriál Kolo pro život,  který měl minulý víkend své, už druhé pokračování v jihomoravských Hustopečích. Ve výsledkových listinách závodu, který se jel – stejnou metodou, jako ten v Českých Petrovicích – jsem našel našeho „mladšího veterána“, Pavla Baláka, jako vítěze kategorie „muži 50-59 let“ na trase „C“. Zde si výsledek Pavla Baláka můžete odkontrolovat. Pavel Balák nebyl ale na druhém Kole pro život naším samojediným reprezentantem. Více než zdatně mu sekundovaly dvě naše čerstvé posily, sourozenci Chlubnovi z Rouchovan. Šimon Chlubna bral v kategorii kluků 8-9 let cenný bronz (startovalo 19 chlapců) a jeho mladší sestra Ella Chlubnová finišovala v holčičí kategorii 6-7 let na 5. místě (ve svém ročníku 2015 byla nejrychlejší). Připomenu z Hustopečí ještě výsledek Lukáše Brabence (kategorii 6-7 let, *2015), který obsadil „bramborové“ 4. místo. Vám zatím neznámý závodník  je také z Rouchovan, v současnosti trénuje s MORAVEC Teamem a možná – po vzoru Elly a Šimona Chlubnových –  také „zakotví“ v našem oddíle. Takže i za Hustopeče je nutno zvolat: Bravo MORAVEC! Zde jsou k ověření výsledkové listiny dětských kategorií.

justýna 2
České Petrovice: Dekorace nejlepších mladších žaček – zlato pro naši Justýnu Novotnou!

Možná, že minulý víkend do bojů zasáhli i další MORAVCI, kteří se pořadatelům, často díky svému útlému věku a kvůli úsporným a omezujícím opatřením (které si současná stále ještě nestandardní doba vyžaduje),  do výsledkových listin nevešli. V tomto případě to vůbec nebojte udělat, tak jako Radek Kalina, který mi sdělil stručnou SMS zprávou toto: „Jesenický šnek Matěj první místo, boj do posklední zatáčky..!“ (Sobota 22.5. 2021, 11.13 hod.). Takže Matěj Kalina je tedy určitě ten třetí zlatý z minulého víkendu, byť to nemáme černé na bílém… Takže ještě jednou: Bravo MORAVEC! Díky všem za vzorné repre oddílu o minulém víkendu, podpůrné rodinné teamy nevyjímaje! Jen tak dál!

věnek
Věnek Valenta – vítěz Českého cyklotrialového poháru ve Znojmě.

P.S. Ještě jedna gratulovačka: závod Českoho poháru v cyklotrialu, který také minulou sobotu pohostilo Znojmo, vyhrál v kategorii „benjamin“ další nováček MORAVEC Teamu – Věnek Valenta. Blahopřejeme! V této disciplině ale Věnek reprezentuje svůj dřívější oddíl, Biketrial klub Olomouc. No a my pevně věříme, že dříve nebo později dobude tento šikovný cyklistický univerzál nějaký podobný výsledek na nějaké MTB race i pro MORAVEC Team! Pohárové Věnkovo vítězství ve Znojmě můžete omrknout zde.

mirek
České Petrovice: Mira Širuček vyráží do závodu, ve kterém vybojoval ve své kategorii umístění v TOP FIVE!

Napsat komentář