IMG-20210502-WA0009

Tak jo, jdeme na to!

Všichni jsme si  (více / méně)  na vlastní kůži ověřili, že po nějakou dobu  diktoval  pomyslné „tempo závodu“ záludný a nevyzpytatelný  soupeř s pochybnou licencí  a bez startovního čísla,  jménem koronavirus. Vše ale nasvědčuje tomu, že tento rádoby „borec“ přepálil start, a že mu začíná docházet dech…  A nám všem se nyní vyplácí, že jsme ho – byť se značnými ztrátami, ale přece jen – „uviseli“ , že nám „neujel“, že nás nezválcoval…  Nadešel tedy čas  přejít razantním útokem zpět do čela závodu, do trháku a záludného prevíta nechat někde hodně, hodně za sebou… A, na už – doufejme -  věčné časy a nikdy jinak..!

MORAVEC Team samozřejmě v době „covidového temna“ nikterak nelenil. Přechod do ilegality rodinných teamů, v rámci kterých probíhaly individuálně  jednotlivé sekvence přípravného období, rajdry MORAVEC Teamu ale nijak zásadně neoslabil, opak je spíše pravdou. Alespoň tak soudě podle stavu připravenosti našich rajdrů, kterou jsme si už mohli na prahu další, COVIDem deformované sezóny, ověřit.

širučkováZcela konkurenceschopná je tréninková skupina Vlastíka Odehnala, který po velmi důležitém  zimním soustředění zvládl s naší elitní údernou skupinou absolvovat i neméně důležitou jarní přípravu v tradiční chorvatské destinaci. Zde měl kromě tréninku chtivých  svěřenců i dva významné pomocníky: Hanka Odehnalová se velmi svědomitě postarala o týmové zázemí a Mirek Širuček zvládl neméně zdatně post trenérova sekundanta širučekv silničních terénech  teritoria Balkánského poloostrova. Všem třem jmenovaným patří  velký dík za výborně a nezištně odvedenou práci! Zde mrkněte na chorvatskou fotogalerii. Po kvalitní jarní přípravě jsme si s Vlastíkem odsouhlasili, kdo tedy že z našich bude poctěn vyhotovením UCI závodní licence? Pro r. 2021 jsou to tato jména:

  • Justýna Novotná, Ondřej Širuček, Věnek Valenta (mladší žáci)
  • Barbora Janovská, Barbora Tlamková, Eliška Širučková, David Blažek (starší žáci)
  • Matěj Štindl, Petr Šich, Vít Suchánek, Jirka Štěpaník ml., (muži)
  • Pavel Balák, Leoš Balák (veteráni – specializace cyklokros)

valentaUž výše v textu jste si mohli všimnout jména Mirek Širuček a následně i v seznamu rajdrů nacházíme jména, která nebyla dříve spojována s MORAVEC Teamem. Ano, jedná se o významné posily, které si k nám našly cestu, a kterým se budeme snažit pomoci v jejich dalším výkonnostním růstu. Díky rozenému bikerovi  Davidu Blažkovi budeme mít tedy letos „reproše“ v prestižní kategorii starších žáků, šikovná a pracovitá Eliška Širučková doplní na bitevních bikových polích duo našich starších žákyň – Barborky Janovskou a Tlamkovou. No a těmi  nejmladšími licencovanými  nováčky jsou dva mladší žáci: bojovník k pohledání – Ondřej Širuček a excelentní technik, kovaný biketrialista, Věnek Valenta. 

michalCo se posil MORAVEC Teamu týče, není to zdaleka pro sezónu 2021 konečný výčet. Radost máme, že si k nám našli cestu další kvalitní bikeři ve věku vskutku často hodně „mladých pušek“. V této souvislosti musím trochu zabrousit do minulosti a tím nastínit okolnosti: Vskutku výrazně se do oddílové historie zapsal náš někdejší kvalitní reprezentant Michal Vyroubal (28. místo na MTB MČR 2008 ve Velkých Losinách v závodě, ve kterém se Michal popasoval s Ondrou Cinkem, který zde odstartoval ziskem titulu juniorského Mistra ČR svou pozoruhodnou kariéru). V Michalových šlépějích pokračuje hned 5(!) jeho synovců: už loni se stali pravidelnými účastníky MTB „Vrchoviny“ a z výsledkových listin si můžete ověřit, že se nejedná o žádná „ořezávátka“. Novými posilami MORAVEC Teamu Z „Vyroubalovic větve“ jmenovitě jsou: bratři Matyáš (*2011), Sebastián (*2014) a Eliáš (*2017) Maivaldovi z Koclířova a dvojčata Štěpán a Tomáš Pospíšilovic (*2018) z Radiměře! Zatím  to skutečně vypadá, že „jablka nepadla daleko od stromu“ a my jsme rádi, že jsou tito pohodáři v našem šiku, včetně jejich prima rodičů a dalších příbuzných (hlavně tety Vlasty a tety Jiřiky)!

maivaldovic

Zleva Matyáš, Sebastián a Eliáš Maivaldovi. Snad jsem to nepopletl…

Dalšími nadějnými nováčky pro sezónu 2021 jsou sourozenci Ella (*2015) a Šimon Chlubnovi (*2012). I oni se už do horních řádků  výsledkových listin „Vrchoviny“ v nedávné minulosti  hodně tučně propsali, i z jejich přítomnosti, jako i z přítomnosti jejich starostlivých rodičů u nás, máme  radost! No a oficiálně jsou v našem šiku už i Klárka (*2014) a Honzík (*2017) Šteflovi, kteří zase po čase zvedají skomírající prapor rajdrů z obce, ve které má MORAVEC Team své kořeny: Benešova u Boskovic. Takže všem nováčkům a jejich rodičům, prarodičům…: ať je Vám s námi fajn a ať to Vašim rajdrům v dresu MORAVEC Teamu  šlape! A protože odchod z týmu nikdo v přestupovém období  neohlásil, můžeme se i letos opřít o loňskou úspěšnou sestavu, která bude – jak pevně věřím – s vyjmenovanými posilami opět klíčovým hráčem v bikových kláních všeho druhu!

ella-klára

Další ze dvou dívčích posil MORAVEC Teamu: Ella Chlubnová (vlevo) a Klára Šteflová.

peťaA protože COVID je aktuálně České kotlině hodně v defenzívě, můžeme se už nejen že scházet v rámci pravidelné společné přípravy v terénu, ale za dveřmi jsou (mimo jiné) první dvě vystoupení našich reprezentantů na závodech  v rámci úvodních dvou podniků MTB ČP, které pohostí ve druhé polovině května Zadov a Brno. Program těchto dvou závodů je ale – logicky – značně deformován: pojede se bez diváků amatěj 2 závody jsou vypsány pouze pro starší věkové kategorie: kadeti-kadetky, junioři-juniorky, muži U23, ženy U23, muži ELITE a ženy ELITE. Ze čtyř našich dospělých zasáhnou do bojů na Zadově dva: „třiadvacítkáři“ Matěj Štindl a Petr Šich. Jirka Štěpaník, který se sympaticky po čase vrací na závodní tratě,  je omluven  z rodinných důvodů, omluvil se i náš „čtvrtý dospělý mušketýr“, Víťa Suchánek – ten pro změnu ze studijních důvodů (maturant). Matějovi i Petrovi ale tuto sobotu určitě zmáčkneme mocně palečky! Jak jsme se s konkurencí na Zadově popasovali loni, můžete zavzpomínat…

cink

Fotka stará 13 let. Velké Losiny 2008 a první velké vítězství Ondry Cinka. Tak jako tehdy Michal Vyroubal, v sobotu s ním svedou na Zadově souboj jiní MORAVCI: Petr Šich s Matějem Štindlem.

Napsat komentář