Smůla z Hujibergenu…

Na neuvěřitelných třech (!) frontách byli MORAVCI akční ať už pasivně (Sport Life Run Brno) nebo závodnicky aktivně (Hujirbegen, Stará Ves nad Ondřejnicí) první listopadovou sobotu… Nejvzdálenější „štací“ (a asi nejsledovanější) byl holandský Hujibergen, kde se jel kontinentální šampionát v cyklokrosu. Druhou „Evropu“ si zde zažila i naše odchovankyně Adéla Šafářová.

imge03c2a7213d0dd2346343a5a60cb97b2Borka, která toho času hájí barvy „Rudých ďáblů“ trenéra MTB reprezentace Viktora Zapletala, a která v současnosti figuruje na 2. místě v průběžném hodnocení Českého cyklokrosového poháru, si tentokrát vybrala vrchovatou míru sportovní smůly… Po výborném startu měla hned v prvním kole při „loktovačce“ (ta bývá u děvčat často drsnější než u kluků) pád a poškodila kolo. To znamenalo běh na depo a i když je Adéla v této disciplíně také excelentní,  po výměně kola byla beznadějně poslední… A tady se ukzaly  její bezprecedentní, morálně – volní vlastnosti… Adys se pustila do nevídané stíhací jízdy, postupně ztrátu dohnala a „válcovala“ soupeřky jednu za druhou! Po brilantním výkonu z toho bylo v cíli neskutečné 23. místo! Bravo! Přičemž pět a půl minutová ztráta na vítězku je za dané situace nicotná… Takhle bojuje budoucí šampionka! Pro Adélu byl Hujirbergen pravděpodobně posledním závodem sezóny, nastal totiž ten pravý čas k odpočinku a regeneraci. Budeme se na ni těšit v rámci našich úterních / pátečních „Prudkové“ kapek, přičemž její letošní zimní příprava bude jednoznačně směřovat k vrcholu, který má poněkud delší název: Mistrovství světa horských kol 2016 v Novém Městě na Moravě: Klapne-li vše a Adéla Šafářová NMnM pojede, uděláme jí na trati takovou atmosféru, že ji medaile „tuty“ nemine! Zde mrkněte na detaily z dnešního závodu v Nizozemsku.