OLYMPUS DIGITAL CAMERA

MORAVCI se překonávali!

I ve čtvrtém závodě MTB Poháru Drahanské vrchoviny, který vzorně pohostil minulou sobotu Protivanov, se rajdři MORAVEC Teamu překonávali… V parném dni na tvrdých, rychlích a často i záludných tratích dokázali vybojovat celkem 18 (!) medailí jenž jsou v tomto hodnotovém rozlišení: 7 zlatých, 7 stříbrných a 4 bronzové! A to ještě zde naše sestava byla zeslabena o pět elitních rajdrů (Jana Tesařová, Anna Zemánková, Kristýna Haasová, Jan Šindelář, Tomáš Tlamka „Contador“), kteří „potili krev“ na silničním etapáku v okolí Lanškrouna…

DSCN8086

„Nejmladší pušky“ MORAVEC Teamu se v Protivanově činily a na dálku udělaly určutě svému trenéru Milanovi Tlamkovi radost!

Kvalitní a poctivá zimní příprava našich, na kterou plynule navázali jarní tréninky v „sedle“, zdravá týmová pohoda a soudržnost, to vše dohromady přináší pro MORAVEC zasloužené výsledkové ovoce… Pojďme se dnes podívat na Protivanovské účinkování našich z trochu jiného  - řekl bych rodinného úhlu… Hned pět „rodinných týmů“, kteří jsou kmenově příslušní našemu oddílu, zde dokázalo vybojovat vícenásobná medailová umístění. V případě „famílií“ Lipenských, Šindelářů a Gottwaldových to byl trojnásobný medailový zisk, co se týče rodin Koudelkovic a Bartošovic, to byl v též pozoruhodný dvojnásobný medailový příspěvek do oddílové pokladnice. Takže pojďme po pořádku:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Bednu“ v Protivanově „okupovali“ hlavně MORAVCI!

Na šikovné sourozence Lipenské se přijel podívat jejich taťka a možná i proto se Matoušek (zlato ze závodu chlapců 7-8 let), Víťa (stříbro v kategorii mladších žáků) a Jaňula (bronzová v odrážedlech) – překonávali! Po zadu nezústali v sobotu ani výborní Šindelářovi: Roman Šindelář se dál aktuálně veze v pohodě na vítězné vlně, když jako přes kopírák zopakoval svoje zlatá umístění z Kořence: I v Protivanově ovládl suverénně jak svůj závod mladších žáků, tak rozjel v cíli nakonec vítěznou štafetu „Týpků“… Fakt se těšíme na další radostná překvápka, které nám pohodový Romča ještě letos připraví! Svého synka medailově doplnil jeho táta Honza Šindelář. Ten byl v závodě v kategorii Masters II dlouho ve hře o zlato, nakonec sice zacinkal „bronz“, ten má ale v kvalitní konkurenci, která se na startu sešla, vysokou cenu. Dalšími rodinnými trojnásobnými „plackáři“ ze sobotního Protivanova, kteří reprezentují MORAVEC Team, byli Martin a Katka Gottwaldovic. Martin ovládl závod mužů Masters II a byl členem bronzové štafety, no a jeho manželka Katka střibrem ze závodu žen potvrdila, že emancipace je i v cyklistice na razantním postupu..!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Závod štafet byl opět vydatným kořením… Na předávku čekají finišmani.

V dětských kategoriích úřispěly dále značnou měrou do oddílové medailvé pokladnice i sourozenci Lucinka a Matyášek Koudelkovi a dvočátka Maruška s Magdalénkou Bartošovic. Lucka ve své kategorii děvčat 7-8 let dokázala s jistotou obhájit prvenství z Kořence! Pobdobně zdatně si vedl i její brácha Matyáš: byl dlouho lídrem závodu kluků 9-10 let a až v závěru podlehl o rok staršímu soupeři… Byl to ale „Maty“, kdo „udělal“ tento dramatický závod! No a holky Bartošovic? I ony nás svým výkonem v závodě holek do 6 let velmi potěšily… Nestačily sice na Lucku Gottwaldovou ze Spešova, ale spurtovaly za ní s nevelkou ztrátou v „sestrovražedném“ souboji o stříbro! O úlomek vteřinky byla v cíli dříve „Majda“, bronz si z Protivanova veze mocně finišující Maruška. Zkrátka klobouk dolů před výše posanou rodinnou souhrou a vysokou výkonností! V sobotu večerem bylo v těchle pěti cyklisticky agylních rodinnách asi hodně co slavit. No a my jsme samo že moc rádi, za jejich týmovou příslušnost k MORAVCI!

DSCF7595

Monika Konečná si v Protivanově dojela pro zasloužené prvenství v kategorii juniorek a kadetek.

Starší žák Jakub Tesař zpravidla též medailově boduje se svojí sestrou Janou. ta ale bojovala na silnicích v okolí Lanškrouna, takže Kubovo zlato z Protivanova bylo pro tentokrát osamoceným příspěvkem do rodinné medailové pokladnice. Stejně tak jako junior, další náš zlatý medailista z Protivanova, Dominik Prudek se nemohl spoléhat na to, že ho „plackou“ podpoří táta, který „kočíroval“ pětku našich snajprů na již zmíněném etapáku v Orlických horách. Zlatou sbírku z pod protivanovských větrníků pak završila v závodě kadetek a juniorek naše spolehlivá reprezentantka - Monika Konečná.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

K medailovým hodům v Protivanově významě přispěli „hattrickem“ i naši „mástři dvojkaři“.

Stříbrnými zásahy se mimo rodinné sestavy MORAVCŮ z Protivanova můžou dále z našich pyšnit Kristýna Kolářová (starší žákyně), Jirka Štěpaník st. (Masters III) a na tratě PDV se navrátivší především skvělý cyklikrosař Pavel Balák (Masters II). Medailové posvícení z městyse Protivanov pak doplnil bronzem po zajímavém tradičním souboji borců dobře se znajících již z předešlého závodu na Kořenci (Vinický-Hudeček-Mazánek) právě Karel Vinický, který nejlépe dokázal rozvrhnout síly a rovnoměrným tempem si vyjel zaslouženou bednu… Pojďme rekapitulovat naše pozoruhodné výsledky:

  • Zlato pro MORAVEC vybojovali: Lucinka Koudelková, Matouš Lipenský, Roman Šindelář,   Jakub Tesař, Dominik Prudek, Monika Konečná, Martin Gottwald, štafeta ve složení Roman Šindelář, Adéla Šafářová, Patrik Kolář.
  • Stříbrnými medailemi se můžou těšit: Magdalénka Bartošová, Matyáš Koudelka, Vítek Lipenský, Kristýna Kolářová, Jirka Štěpaník st., Leoš Balák, Katka Gottwaldová, štafeta ve složení Lukáš Gregor, Matěj Mazánek a Eliška Hanáková.
  • Bronzem do oddílové pokladny přispěli: Jana Marie Lipenská, Maruška Bartošová, Karel Vinický, Honza Šindlář st. a štafeta ve složení Barbora Tlamková, Martin Gottwald a Jakub Tesař. 
DSCF7591

Dominik Prudek ovládl s jistotou závod juniorů a vybojoval pro MORAVEC jednu ze sedmi zlatých medailí.

Závod elite mužů se stal podle očekávaní kořistí favorita favoritů, Pavla Boudného. Nicméně nenáročná a rychlá trať ho donutila nic v závodě neošidit a jet v podstatě „na doraz“. Nemůžeme opominout, že se ztrátou necelých tří minut dojel za Pavlem Boudným, na výbornén čtvrtém místě na „Vrchovině“ nás reprezentující Jirka Štěpaník ml. I u Štěpaníků tedy moc nechybělo k rodinné medailové oslavě!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pavel Boudný (zcela vpravo) na startu závodu v Protivanově. Osm 2400 m dlouhých okruhů zvládl vítězně za úctyhodných, bez vteřiny rovných 40 minut.

Zápis MORAVCŮ v kronice protivanovského závodu je tedy i letos po zásluze a zcela legitimě  vyveden zlatými literami… Blahopřejeme všem medailistům, dík patří všem našim rajdrů, kteří zde na medaile sice nedosáhli, ale jejichž výkony byla opět vzorné a  “na doraz“… Dík patří i těm z našich řad, kteří se postarali o zdárný průběh akce, vřdyť tentokrát jsme se museli – především v rámci přípravy tratí – činit víc, než bývá obvyklé. Výsledek toho všeho společného úsilí, myslím, stál za to: Protivanov po všech stránkách potvrdil vysoký kredit letošní „Vrchoviny“  a my společně s ostaními účastníky závodu zažili další sluníčkový, pohodový den, který olemovaly vesměs spokojené úsměvy všech přítomných… Takže teď: směr PDV Okrouhlá! Zde studujte komplet výsledkový servis a stručný report z Protivanova, a protože naši fotoreportéři se fakt činili, mrknětaena fotogalerii č. 1 a fotogalerii č.2 (celkem více jak 700 fotek..!). No a důležitá pozámka závěrem: o klidné nebe na jednotlivými závody letošní „Vrchoviny“,  bez jakýchkoli narušitelů, se bude starat letec – stíhač Lubobír „Neil Armstrong“ Haluza ze Skalice nad Svitavou. A že svůj úkol plnil po Kořenci i v Protivanově zodpovědně!

Napsat komentář