DSC_9523

„Lavice“ nám svědčila!

Třetí  MTB „Vrchovina“, která zavedla rajdry na obávanou protivanovskou „Irskou lavici“, se reprezentantům MORAVEC Teamu vydařila. Vzhledem ke skutečnosti, že trenéři před závodem registrovali poměrně hodně omluvenek svých svěřenců, je zisk celkem dvanácti medailí v pořadí OPEN velmi dobrým výsledkem uvážíme-li, že rovná polovina z nich byla z toho kovu nejvíc ceněného! Vysokou výkonnostní a výsledkovou laťku, pomyslně nastavenou závody v Benešově a Kořenci se bez problémů podařilo – byť v oslabené sestavě – udržet i v Protivanově!

DSC_9008

Filip Ecler splnil úlohu favorita závodu chlapců 7-8 let do puntíku!

Že se s absencemi roztrhnul borců a borek MORAVEC Teamu „roztrhnul pytel“, posuďte z tohoto výčtu chybějících: Leonka Eclerová, sestry Gottwaldovy, Maruška Bartošová, Barča Tlamková, táta a syn Šindelářovic, Klára Odehnalová, Tomáš Doušek, Karel Vinický… Co jméno – to potenciální kandidát na medaili! Jednalo se ale převážně o plánované / řízené absence a navíc zbylá skupina, která nás v Protivanově reprezentovala, dokázala „díru v sestavě“ výborně zacelit!

DSC_8992

Nová posila MORAVEC Teamu, Tonda Doskočil, výsledkově úročí soustavnou poctivou přípravu. V Protivanově zajel na „bednu“!

Hned v prvním ostrém startu dne, nás medilově „namlsal“ Toník Hanák, kterému skvělý finiš vynesl cenný bronz a Tonda tak obhájil pozici z Kořence. Parádně pro nás skončily starty kategorií dětí 7-8 let. Podobně jako Tonik Hanák, měl výborný závěr svého závodu Tonda Doskočil, díky kterému dosáhl na pro něho premiérovou „Vrchovinovou“ bronzovou „placku“! A určitě rád na „bednu“ později doprovodil Filipa Eclera, který tento start jasně vyhrál a je i celkovým lídrem v průběžném pořadí po třech závodech. Když Zitka Žerníčková následně bezpečně ovládla závod stejně mladých dívek, naše spokojenost s výkony a výsledky našich „mladých pušek“ minutu od minuty narůstala!

DSC_9043

Protivanovský „tygřík“ – Zita Žerníčková potvrdila vítězstvím na domácí trati svoje kvality!

To ale ještě zdaleka nebylo všechno! I druhý blok startů pro nás začal parádně, když Lucie Koudelková, Barča Janovská a Justýnka Novotná zcela ovládly závod dívek kategorie 9-10 let! Lucka je zatím letos na „Vrchovině“ k neporažení a její týmové kolegyně jí velmi zdatně sekundují! Matouš Lipenský pak svedl napínavý souboj o zlato s Tomášem Raškou (Short Bike Academy Opletal) v závodě stejně starých chlapců a byť mu v závěru nakonec podlehl, patří i jemu za výkon a výsledek od nás palec nahoru!

DSC_9256

Protivanov taky bolel…. Je tak patrno z výrazu v tváři vítězky kategorie dívek 9-10 let, Lucky Koudelkové.

Podobný „nervák“, jehož hlavními hrdiny byli Matouš s Tomášem, předvedli  divácké komunitě, v sobotu v Protivanově – i přes citelný chlad a vlhko – docela početné, mladší žákyně. O zlato svedly vyrovnaný souboj naše Anička Hanáková s výborně jedoucí Nikolou Bradáčovou (ACT leraK). Tentokrát cílovou čáru protnula o vteřinku dříve borka v našich barvách a  radost nám umocnil bronz, který po vyváženém výkonu po zásluze brala Adélka Zavřerlová!

DSC_9344

Anička Hanáková se svým „stínem“, Nikolou Bradáčovou. Souboj těchto dívek byl jedním z vrcholů protivanovské „race“.

Protože Patricie Srnská (SKI Cykloklub Polička) se v Protivanově na startu neobjevila, měla Eliška Hanáková ve startu starších žákyň cestu k vítězství v podstatě volnou  a na další bitvu těchto dvou vycházejících „hvězdiček“ českého bikingu si budeme muset počkat až do Bedřichova… Tři naši starší žáci startující v Protivanově, do bojů o medaile nezasáhli, jejich odstup je zatím od těchto pozic v řádu minut. O medaili se ale postarala  naše štafeta, když sestava sourozenci Koudelkovi + Adélka Zavřelová vybojovala cenné stříbro! Naši nestačili pouze na tým ACT leraK, jehož vítěznou štafetu rozjížděla Nikola Bradáčová, která si tak, spolu s naší Luckou Koudelkovou, odvezla z Protivanova hned dva cenné kovy – zlato a stříbro! Holky se tak staly nevyhlášenými princeznami sobotní Velké ceny městyse Protivanova! Pro pořádek připomenu, že naše druhá štafeta ve složení Barča Janovká, Justýnka Novotná a Jirka Zavřel vybojovali nepopulární „bramboru“, podobně jako ve svých startech Magdalénka Bartošová, Jirka Zaavřel ještě jednou a Monika Konečná… Zejména usměvavá „Majda“ měla k bronzové „bedně“ hodně blízko – 2 vteřiny..!

DSC_9537

K naší velké radosti naháněla děvčata z Hulína Elišku Hanákovou marně!

I po skončení posledního bloku startů jsme se radovali z medaile! Šestou zlatou vybojoval pro naše barvy Pavel Balák v závodě Masters II, který po rovinaté trati doslova létal a jako jeden ze sedmi rajdrů (kromě něho ještě pět prvních „eliťáků“ v čele s vítězem Alešem Zatloukalem a náš odchovanec, Tomáš Tlamka „Contador“, závodící aktuálně za NUTREND Specialized Racing, který vyhrál závod juniorů / kadetů) dosáhl v závodě průměrné rychlosti přes 26 km/hod. Ve velmi rychlém závodě mužů ELITE pak dokázal s nejlepšími držet krok Petr Šich. Díky všem našim rajdrům a jejich podpůrným rodinným týmům za vzorné repre oddílu, speciální díky patří Vlastíkovi Odehnalovi za bezchybnou traťovou režii, kterážto v Protivanově – byť se jednalo profilově o nenáročné tratě – není zdaleka snadná…

Rekapitulace medailistů MORAVEC Teamu - OPEN
  • Zlata vybojovali: Zita Žerníčková (7-8 let), Filip Ecler (7-8 let), Lucie Koudelková (9-10 let), Anna Hanáková (11-12 let), Eliška Hanáková (13-14 let) a Pavel Balák (Masters II)
  • Stříbra vybojovali: Barbora Janovská (9-10 let) a Matouš Lipenský  (9-10 let), štafeta ve složení Lucie Koudelková, Adéla Zavřelová a Matyáš Koudelka.
  • Bronzy vybojovali: Antonín Hanák (odrážedla), Antonín Doskočil (7-8 let), Justýna Novotná (9-10 let) a Adéla Zavřelová (11-12 let)
Rekapitulace medailistů MORAVEC Teamu - OBCE
  • První místa:  Lucie Koudelková (9-10 let), Matyáš Koudelka (11-12 let), Anna Hanáková (11-12),  Eliška Hánáková (13-14 let) a Lukáš Sedlák (13-14 let)
  • Druhá místa:  Antonín Hanák (odrážedla),  Klára Věrná (odrážedla), Barbora Janovská (9-10 let),  Dominik Ptáčník (9-10 let) a Adéla Kubinová (13-14 let)
  • Třetí místa: Jonáš Janovský (do 6 let), Justýna Novotná (9-10 let) a Veronika Ptáčníková (13-14 let)
DSC_9777a

„Letec – kosmonaut“ Pavel Balák splnil velice bystře letový plán a na mateřskou základnu se vrátil jako suverénní vítěz kategorie Masters II!

Zde studujte kompletní výsledkový servis a zde je už první „salva“ fotek:

DSC_9546

Muži Elite krátce po startu. Druhý zleva náš Petr Šich.

Napsat komentář