IMG_7016

Lucie vítězná!

Věřící Křesťané si jistě při čtení nadpisu této aktuality vzpomenou na kultovní  píseň, oslavující Svatou dívku – Matku Marii… Aniž bychom chtěli jakkoli -  nedej Bože – tuto poutní píseň parafrázovat, jedno je po sobotní osmé MTB „Vrchovině“ jisté: naše Lucie Koudelková (kategorie dívky 9-10 let) je letos první celkovou vítězkou 17. ročníku MTB Superior-Colorprofi Poháru Drahanské vrchoviny! Bravo MORAVEC! Blahopřejeme! Kromě její velenovské zlaté medaile jsme se mohli ještě v pořadí OPEN radovat z dalších třinácti medailí! Bylo našlápnuto na medailový  rekord, ten ale nepadnul, neb náš úderný závodní Team nebyl ani ve Velenově zdaleka kompletní…

Že forma našich rajdrů nadále osciluje i v této pokročilé části sezóny v hodně vysoké amlitudě, potvrdily už první ranní závody odrážedel. Dva starty a díky Tondovi Hanákovi a Leonce Eclerové – dvě zlata! Radost byla určo především asi i Hanáků ve Žďárné, vždyť šikovný Toník se k zaslouženému zlatu proodrážel letos premiérově! No a věci znalá celebrita na závodě přítomná, fenomenální český silničář minulých let a náš kamarád – Ján Svorada - mě hned po Tondově vítězství  seznámil se svým tipem: tři zlata dnes pro rajdry z hanákovic biového klanu! Jak se později ukázalo, nebyl nakonec  tento cyklistický odborník na slovo vzatý, daleko od pravdy…

Na zlato si brousila zcela legitimně zuby i dvojka našich šikovných děvčat, reprezentujících MORAVEC Team v kategorii 7-8 let. I když po čtvrté v řadě byla v cíli vítězná Sára Škubalová (TUFO Cyklozákladna Otrokovice) nakonec nad jejich síly, Zita Žerníčková i Lucie Gottwaldová splnily v závodě úlohu „honících psů“ do puntíku a Sáře v závodě nedarovaly ani milimetr tratě (v cíli od sebe dělily všechna tři děvčata pouhé tři vteřiny…). V kategorii stejně mladých chlapců vybojoval bronz pro MORAVEC Filip Ecler a i po Velenově udržel post celkového lídra v této kategorii. Vítězný Sam Mucha (SK Jiří Team) bude ale ve zbývajících třech závodech v boji o celkové prvenství pro našeho „Fildu“ hodně zdatným  soupeřem..! O „flíček“ lepšího umístění pak dosáhla ve svém druhém startu dne v kategorii dívek do 6 let Filipova mladší sestra Leona Eclerová a zkompletovala tak rodinnou medaiilovou velenovskou sbírku…

Hned tři borci svedli zajímavý souboj o stříbrnou a bronzovou medaili v závodě chlapců kategorie 9-10 let. A k naší velké radosti byl mezi nimi i náš – v cíli nakonec bronzový – Matouš Lipenský! Na suverénního vítěze Kubu Tesaříka (Cyklotem Kolárna) a stříbrného Pepíka Kuchaře (ACT Lerak Blansko) sice nestačil, ale o medaili svedl ve finiši vítězný souboj s Péťou Douděrou (Jaroslav Kulhavý Cycling Team), jehož skalp Matouše asi docela těší! V kategorii stejně mladých děvčat jsme už vítěznou Lucii Koudelkovou pochválili, bronz brala navíc Justýna Novotná, zisk hattricku nám překazila letos výborně „Vrchovinu“ jezdíci Agáta Slámková (Cykloch Team), která brala ve Velenově stříbro a díky tomu zústala další naše zdatná borka, Barča Janovská , nekonec „bramborová“ a těsně pod „bednou“…

Na naše mladší žákyně je medailový spoleh! To se potvrdilo i minulou sobotu. V souboji s Annou Hudečkovou (TUFO Cyaklozákladny Otrokovice) nepřipustila letošní vicemistryně republiky Amálka Gottwaldová žádnou zápletku a s přehledem si dojela pro prvenství! Bronz v tomto závodě vyjela pro MORAVEC Anna Hanáková a „pokazila“ tak ranní odhad „Jančího“ Svorady o třech zlatech pro rodinu Hanákovic… Honza se ale o mnoho nespletl… Eliška Hanáková zvládla na jedničku a spřehledem vítězně ztávod starších žákyň, takže ke zlatu Toníka a bronzu Aničky přidala do rodinné velenovské pokladničky druhou zlatou! Blahopřejeme! Finálně uzavřel druhý blok startů ve Velenově závod štafet a ani zde se, v konkurenci deseti (!) Teamů MORAVEC neztratil… Za silnými sestavami TUFA a „Academiků“ finišovali naši v sestavě Barbora Tlamková, Anna Hanáková a Franta Paděra jako bronzoví! Bravo MORAVEC!

I v posledních popoledních, početně hodně prořídlých startech (zde se souběh  „Vrchoviny“  s Blanenským Golemem přece jen projevil), se MORAVEC mohl znovu  radovat ze zisku dalších  dvou „placek“…. Nejdříve jsme potleskem přivítali v cíli bronzovou juniorku / kadetku -  Kláru Odehnalovou, aby se pak letos poprvé z „Vrchovinové“ bedny radoval náš zkušený a osvědčený „reproš“ – Franta Paděra! I v těchto startech mohlo být pro nás líp, ale defekty zmařili úsilí a možnost lepšího výsledku především našim juniorům – Tomovi Douškovi a Víťovi Suchánkovi… Mrkněte na okulibý medailový souhrn z pořadí OPEN:

  • Zlata vybojovali: Antonín Hanák (odrážedla) – 2., Leona Eclerová (odrážedla) – 1. , Lucie Koudelková (9-10 let) – 1., Amálie Gottwaldová (11-12 let) – 2., Eliška Hanáková (13-14 let) – 1.
  • Stříbra vybojovali: Leona Eclerová (do 6 let)  – 2., Zita Žerníčková (7-8 let) – 2., a František Paděra (Masters II) – 3.
  • Bronzy vybojovali: Filip Ecler (7-8 let) – 1., Lucie Gottwaldová (7-8 let) – 3., Matouš Lipenský (9-10 let) – 4., Justýna Novotná (9-10 let) – 3.,  Anna Hanáková (11-12 let) – 1.,  Klára Odehnalová (juniorky/ kadetky) – 1., štafeta „Bafíci´“ ve složení Barbora Tlamková, Anna Hanáková a František Paděra.

Zde studujte kompletní výsledkový servis  a já ještě „vyseknu“ poklonu všem našim zúčastněným rajdrům za jejich výkony „na doraz“! Poděkování patří, samo-že, též svědomitým rodinným týmům! A ještě se pojďte mrknout na naše medailisty v pořadí OBCE:

  • První místa vybojovali :  Antonín Hanák (odrážedla), Zita Žerníčková (7-8 let), Dominik Ptáčník (9-10 let), Lucie Koudelková (9-10 let), Anna Hanáková (11-12 let), Lukáš Sedlák (13-14 let) a Eliška Hanáková (13-14 let).
  • Druhá místa Klára Věrná (odrážedla),  Adéla Věrná  (7-8 let),  Justýna Novotná (9-10 let),  Barbora Tlamková (11-12 let)  a Veronika Ptáčníková (13-14 let).
  • Třetí pozice: Jonáš Janovský (do 6 let) a Barbora Janovská (9-10 let)

V souvislosti s celkovým pořadím OBCE je na místě sdělit důležitou „čerstvou“ informaci: i nejlepší závodníci v tomto pořadí budou odměnění v rámci závěrečného závodu letošní MTB „Vrchoviny“, 28.9. 2018 v Novém Městě na Moravě. Fotogalerie z Velenova  od Karla je již  ke zhlédnutí…

Napsat komentář