IMG_3141

Cyklokrosové tažení…

Závodem v Lounech, který se jel ve sváteční den stoletého výročí vzniku samostatného Československa, se národní cyklokrosový pohár přehoupl do své druhé poloviny. V odjetých sedmi závodech zatím do bojů zasáhli čtyři MORAVCI a ve výborných výkonech nadále pokračuje především žákyně Eliška Hanáková, která dojíždí v kategorii kadetek pravidelně těsně za hranicí elitní desítky, když v Jičíně se do TOP 10 dokonce dokázala prosadit!

IMG_2892

Eliška Hanáková na startu závodu v Jičíně, kde zajela zatím svůj nejlepší výsledek.

Pojďme si po pořádku výsledky našich dočasných cyklokrosových reprezentantů zrekapitulovat. V Hlinsku „brala“ Eliška 15. místo a v tomto závodě ji ve startovních listinách doprovodili i bratři Jan a Roman Šindelářovi. „Džony“ dojel v konkurenci 37 juniorů s kolem ztráty na bodovaném, 27. místě, Roman měl soupeřů víc než 70 a v cíli byl klasifikován jako 45. V Rýmařově startovala z MORAVCŮ již opět pouze Eliška Hanáková a oproti Hlinsku si polepšila o tři příčky, na 12. místo.

IMG_3088

Anička Hanáková na trati ve Slaném, kde odjela svůj druhý cyklokrosový pohárový závod.

Do elitní desítky se prosadila v Jičíně, kde dojela 8. se ztrátou pouhé minutky na letošní suverénku společné kategorie žákyň a kadetek – Anetu Novotnou (Adastra Sokol Veltěž). Čtrnácté místo ze Slaného a 11. příčka z „mokrého“ závodu v Lounech dokládají, že Eliška Hanáková se letos svými výbornými výkony rázně zařadila do širší špičky v této dívčí kategorii, ve které se na startu objevuje pravidelně více jak 50 závodnic.

IMG_3156

Výběh schodů je častým prvkem cyklokrosových tratí, jako například té v Lounech.

Od závodu v Jičíně, od kterého „Ellis“ sedlá novou techniku ji navíc na startu pravidelně doprovází její mladší sestra Anna Hanáková. A přesto, že je Anička v této cyklistické disciplíně ryzím nováčkem, nevede si vůbec špatně o čemž svědčí například její 35. místo z Jičína. Po sedmi odjetých závodech patří Elišce průběžné 13. místo, když zatím vybojovala 133 bodů a díky tomuto jejímu tučnému bodovému profitu se v soutěži týmů drží MORAVEC na důstojné, 12. příčce. Elišce i Aničce budeme mačkat palečky i v dalších závodech,  nejbližší dva pohostí již o tomto víkendu Kolín a Čáslav. Zde najdete kompletní výsledkový servis, a zde mrkněte na tři fotogalerie:

Pro úplnost aktuality ještě doplním, že výborně jezdí letos cyklokrosy i náš odchovanec Tomáš Tlamka „Contador“ (Nutrend Specilized). Nejlepšího výsledku dosáhnul zatím v Rýmařově (4. místo) a po sedmi závodech figuruje v průběžném pořadí kategorie juniorů na 6. místě.

Napsat komentář