DSC_0139

I Bedřichov ve zlatě!

Také po předposledním závodě Českého poháru horských kol, který pohostil léty již tradiční pořadatel Bedřichov u Jablonce, zůstala nepřerušena letošní pozoruhodná vítězná série naší šikovné starší žákyně – Elišky Hanákové! Pravda, tentokrát se na zlato nadřela možná víc, než jindy, ale svoje výjimečné postavení dokázala uhájit a již s předstihem se stala jistou celkovou vítězkou Českého poháru ve své kategorii! A opět k naší velké radosti nezůstala se svojí medailí osamocena: na „stříbrnou bednu“ se dokázali prosadit ještě další dva naši reprezentanti: Amálka Gottwaldová (mladší žákyně) a Petr Šich (muži EXPERT). Blahopřejeme! Bravo MORAVEC!

DSC_0225

Pohled, který se neokouká… Eliška Hanáková zůstala i v Bedřichově mezi staršími žákyněmi neporažena!

Eliška Hanáková potvrdila formu už v sobotu dopoledne při zdolávání technických sekcí, na kterých si vyjela nadprůměrných 40 bodů. Podobně se dařilo na technice i Lukáši Sedlákovi (40 bodů) a ještě lépe zvládli tuto záludnou disciplínu Roman Šindelář a Vít Lipenský (oba 45 bodů). Ani ostatní naši na technice  nepropadli a předvedli svůj současný standard.

DSC_0075

Cennou „bramboru“ dovezla z „Jizerek“ Judtýnka Novotná!

Souběžně s technickými sekcemi sváděly – již na okruzích – urputné souboje děti kategorií MINIME včetně čtyř našich reprezentantů. Ze tří  holek  v kategorii 9-10 let se dařilo nejvíce Justýně Novotné, která opět rázně „zaklepla na dvířka“ od medailových pozic a nechala nám tak vzpomenout na první dva letošní pohárové závody v  Kutné Hoře a Městě Touškově, ve kterých vybojovala shodně druhá místa.  Její aktuální „brambora“ z Bedřichova je cenná  a před Hlinskem nás svádí k opatrnému medailovému optimismu! I její týmové kolegyně Lucka Gottwaldová s Magdalenkou Bartošovou odvedli v Bedřichově poctivou práci, stejně tak, jako v kategorii chlapců 5-6 let náš elév, Jonášek Janovský.

DSC_0114

Loňskou sezónou se Petr Šich doslova protrápil… Letos je ale – k jeho i naší velké radocti – všehno úplně jinak! V Bedřichově vybojoval další cenné stříbro!

V odpoledním sobotním programu odstartoval tradičně jako první náš EXPERT, Petr Šich. Od samého začátku závodu se pohyboval na čele startovního pole a v cíli z toho byla pro Petra další, cenná medaile, stejně jako minule na Zadově ve stříbrném lesku. Petra Šicha v následném startu mladších žákyň výsledkově supr okopírovala Amálka Gottwaldová, která si tímto výsledkem nadále drží pozici vedoucí závodnice v celkovém pohárovém hodnocení! Kvalitní výkon odvedla i Anna Hnáková, které umístění v TOP „five“ uniklo jen velmi těsně a svůj doposud nejlepší pohárový výsledek zajela v Bedřichově pracovitá Barča Janovská. Ta ve výsledkové listině uzavřela elitní dvacítku. Navíc si Barča zajela před tím svoje letošní maximum i v technických sekcích (20 bodů).

DSC_0219

Další naší letošní spolehlivou sběratelkou medailí je z Bedřichova stříbrná Amálka Gottwaldová!

Jeden z nejpočetnějších startů, závod mladších žáků (84 borců na startu), byl i v Bedřichově díky Matouši Lipenskému za naší účasti. Matouš zjel velmi dobře a i když nepřekonal svůj letošní nejlepší výsledek z prvního závodu v Kutné Hoře, umístění  v elitní  třicítce mu určitě patří po zásluze. Zdá se, že optimální forma přichází v pravý čas…I jeho o „level“ starší týmoví kolegové Roman Šindelář, Lukáš Sedlák a Vítek Lipenský museli čelit bezmála cca 90-ti soupeřům a nejlepšího výsledku z nich dosáhl Roman Šindelář (34. místo). V páté (Lukáš Sedlák), resp. šesté desítce (Víťa Lipenský) výsledkových listin dokončili závod další dva naši borci. Zlatou tečku úspěšného dne pro MORAVEC Team udělala Eliška Hanáková. Souboj o prvenství byl tentokrát hodně napínavý, když Elišce byla po celý závod zdatnou soupeřkou Adéla Pernicová (Bike Pro Racing). V cíli obě děvčata dělilo něco přes 11 vteřin a k naší velké radosti to bylo ve prospěch naší závodnice.

DSC_0142

Krůček za krúčkem se výkonnostně posunuje vpřed Barča Janovská. Bedřichov tento její současný trend potvrdil!

V neděli jsme fandili nejdříve dopoledne juniorovi Víťovi Suchánkovi. Ten měl úlohu v závodě skutečně těžkou. Rajdrů startovalo více jak 70 a především ze zahraničí dorazila závodit skutečná kvalita… Němci, Poláci, Mexičané, Slováci… Skutečně to vypadalo, že se v Bedřichově koná juniorské Mistrovství světa, či světový pohár…. Za dané situace odvedl „Suchoš“ svoje maximum, stejně tak, jako v poledním startu kadetek  náš druhý nedělní reprezentant, Klára Odehnalová. I ona zajela na hranici svých možností a v této souvislosti ještě podotýkám, že jak kadetky tak junioři absolvovali závody v dešti resp. po dešti, na mokrých tratích… Dobře víme, jak je Bedřichovská trať těžká za sucha… Natož, když je mokrá…

DSC_0176

Eliška Hanáková měla v Adéle Pernické zdatnou soupeřku.

Bedřichov – výsledky MORAVEC Teamu

  • Kluci 5-6 let: 10. Jonáš Janovský / (celkové 8. místo po pěti závodech)
  • Holky 9-10 let: 4. Justýna Novotná / (4.), 19. Lucie Gottwaldová / (14.), 24. Magdalena Bartošová (26.), nestartovala Marie Bartošová (zranění) / (celkově je 44.)
  • Mladší žákyně: 2. Amálie Gottwaldová / (1.), 6. Anna Hanáková / (6.),  20. Barbora Janovská / (21.), nestartovala Barbora Tlamková (zranění) / (33.) a Lucie Koudelková (Kolo pro život) / (celkově je 39.)
  • Mladší žáci: 28. Matouš Lipenský / (30.)
  • Starší žákyně: 1. Eliška Hanáková / (1. – vítězka Českého poháru)
  • Starší žáci: 36. Roman Šindelář / (37.), 43. Lukáš Sedlák / (43.), 53. Vít Lipenský / (48.), nestartoval  Matyáš Koudelka (Kolo pro život) / (celkově je 87.)
  • Kadetky: 34. Klára Odehnalová / (32.)
  • Junioři: 60. Vít Suchánek  / (celkově je 50.)
  • Muži EXPERT: 2. Petr Šich / (2.)
DSC_0216

Petr Šich sice Jaroslava Vondráčka (ČS Specialized Jinior Team) v závodě nedohonil, v Hlinsku ale může být všechno zase jinak…

Bedřichov znovu potvrdil kvalitu našeho úderného šiku, medailové zisky jsou letos skutečně nebývalé, po této stránce se jedná bezesporu o TOP sezónu v celé oddílové historii! Zbývá už jen jediné: potvrdit dosavadní výkony a výsledky na prvním  vrcholu letošní sezóny, na MTB mistrovství ČR v Hlinsku. Vůbec nepochybuji o tom, že všichni naši rajdři pro to udělají maximum… Budeme držet palce… Mrkněte na výsledkový servis a na čtyři kvalitní fotogalerie (díky Karle!).

DSC_0261

Víťu Suchánka spolu s ostatními juniory postihla nepřízeň počasí. vydatná dešťová přeháňka velmi rychle proměnila tra´t k nepoznání…

 

Napsat komentář