DSC_0237

Žďárná: smolař Roman…

Je tomu  docela nedávno, kdy jsme se mohli radovat z vítězství našeho borce na MTB „Vrchovině“ v prestižní kategorii starších žáků… Lukáši Sedlákovi se to podařilo na  na Okrouhlé a k naší velké radosti navázal na tuto  vítěznou nit i na další  „Vrchovině“ ve Žďárné Vítek Lipenský, který tak potvrdil vzrůstající formu, což je především v souvislosti s blížícím se bikovým národním šampionátem určitě dobrá zpráva! Každá mince má ale dvě strany… Na smolné vlně se  v současnosti  veze Víťův týmový parťák, Roman Šindelář. Po Okrouhlé nedokončil závod ani ve Žďárné… Věřme, a přejme mu, že si již penzum smůly  vybral, a že mu to ve zbytku sezóny „pofrčí“ podle jeho představ bez karambolů a technických trablů! 

DSC_0289 (1)

„Hvězdičkový“ byl start kategorie mlaších žákyň. A nás potěšilo, že byl plně v naší režii! Kromě vítězné Amálky Gottwaldové a stříbrné Anny Hanákové brala ještě Barča Janovská 6. a Lucie Koudelková 7. místo!

Žďárná byla pro nás hodně zajímavá, už i pro to, že na „bedně“ jsme zase mohli po čase vidět dva naše zkušené reprezentanty, Adélku Věrnou a Matouše Lipenského, kteří tak  sklidili zasloužený úspěch za soustavnou poctivou práci v přípravě. Pojďme ale rekapitulovat po pořádku.

DSC_0132

Naše „mladé pušky“ – Jirka Vašíček a Jonáš Janovský, ve Žďárné těsně pod „bednou“.

Deváté místo tříleté Barborky Vašíčkové v prvním startu dne, který obstarala děvčata na odrážedlech, nás dost pozitivně naladilo! Že se ve Žďárné objevila fůra neznámých „černých koní“, o tom se mohla přesvědčit ve startu děvčat do 6-ti let naše Leonka Eclerová, které cestu za zlatem rázně zkřížila na „Vrchovině“ letos doposud neznámá, Sofie Drongová ze Zlína. Dobře zajeli ve stejné kategorii chlapců i dva naši reprezentanti – Jonášek Janovský a Jirka Vašíček, kteří skončili sice pod „bednou“, ale umístění v TOP 5 se určitě počítá: start sedmnácti chlapců byl početně jením z nejvydatnějších…

DSC_0110

Pro bronz uhání Adélka Věrná! Že by nám z ní rostla „Adys 2″?

V předposledním závodě prvního bloku, který obstarala děvčata 7-8 let, nám udělala velkou radost Adélka Věrná, která si po vyrovnaném výkonu dofinišovala pro bronzovou medaili! Na trati jí zdatně sekundovala i další naše reprezentantka, v cíli šestá, Jana Marie Lipenská. V průběžném pořadí OPEN figurují naše holky na 3. (Věrná) a 4. místě (Lipenská), když před nimi jsou jen dvě dosavadní suverénky této kategorie – Sára Škubalová (TUFO Cyklozákladna Otrokovice) a Tereza Hrazdilová (Aspire SCM Brno).

DSC_0283

Zlato a bronz vybojovali pro MORAVEC Team v kategorii dívek 9-10 let Justýna Novotná s Luckou Gottwaldovou. V TPO10 dojeli v tomto závodě ještě Magdaléna Bartošová (7.) a Maruška Bartošová (9.).

V prostřední třetině žďářenské bikové Velké ceny jsme se už dočkali medailí nejcennější a to hned v počtu tří kusů! Zlatou žeň zahájila v kategorii dívek 9-10 let Justýna Novotná, které byla sice v první polovině závodu znatelným stínem její tradiční soupeřka, Žaneta Kupská (Drahanský Sport Tým), ale naše „Džastyn“ jakoukoli zápletku kategoricky odmítla. Ve druhé polovině dokázala zrychlit a v cíli měla na Žanetu k dobru 8 vteřin. V nejpočetnějším startu dne (23 závodníků) stejně mladých chlapců se pak dokázal prosadit do TOP10 Filip Ecler.

DSC_0163

„Prvoročák“ Filip Ecler se prosadil v závodě třiadvaceti chlapců kategorie 9-10 let na 7. místo, druhý nejrychlejší byl pak mezi chlapci svého ročníku.

I další dva starty, kterými žďářenská race pokračovala, nás hodně zajímaly.  Mladší žákyně Amálka Gottwaldová a Anička Hanáková, které jsou „hvězdičkami“ v této kategorii i v letošním Českém poháru, potvrdili svoje kvality i ve Žďárné a vybojovali pro MORAVEC Team cenný „double“! Jejich zalto a stříbro doplnil o půl hodinky později Matouš Lipenský, 3. místem ve stejné kategorii chlapců. O bronz svedl vítězný souboj s výborným Martinem Haluzíkem (Cyklo Team Kolárna), kterého nakonec dokázal udolat o 8 vteřin.

DSC_0285 (1)

Určitě rád byl na stupních vítězů ve společnosti Kryštofa Friedla (ACT Lerak) a Lukáše Rašky (Short Bike Academy Opletal) Matouš Lipenský, ve Žďárné třetí nejrychlejší mladší žák.

Jedním z vrcholů dne byl bezesporu i závod devatenácti starších žáků se třemi našimi borci na startu. Dost brzy byl bohužel „ze hry“  smolař měsíce června, Roman Šindelář, kterému vystavil stopku v závodě přetržený řetěz… V úvodu to vypadalo, že Lukáš Sedlák zopakuje svůj nedávný triumf z Okrouhlé. Pak se ale do čala závodu prosadil Víťa Lipenský a svoji šanci již nepustil. Dokázal „setřást“ i výborně jedoucího Honzu Hudečka (TUFO Cyklozákladna Otrokovicde) a v cíli mohl radovat ze zaslouženého cenného prvenství! Lukáš Sedlák bral 5. místo, Matyáš Koudelka dojel osmý.

DSC_0248

Jako ohař šel za zlatem v závodě starších žáků Víťa Lipenský.

Očekávané další zlato, které pravidelně do oddílové pokladnice dodávala na závodech „Vrchoviny“ Eliška Hanáková, se tentokrát nekonalo. Naše mladá šampionka závod na domácí trati vynechala, majíc před sebou důležitou úlohu olympijské reprezentantky za Jihomoravský kraj na nastávající Olympiádě dětí a mládeže v Liberci (těch omluvených MORAVCŮ bylo ve Ždárné víc a i to ovlivnilo určitě náš konečný výsledek). Přesto nám to „v době oběda“ ve Žďárné ještě jenou cinklo: naše štafeta ve složení Justýna Novotná, Anna Hanáková  s finišmanem Jirkou Vašíčkem si dospurtovala v dramatickém závodě deseti týmů pro bronz!

DSC_0298

Naše štafety tentokrát podlehly tlaku jihomoravských týmů… Přesto bronz sestavy Justýna Novotná – Anna Hanáková – Jirka Vašíček má svoji cenu!

Finální starty kadetů – juniorů a dospělých se odhrály už za účasti pouze tří rajdrů MORAVEC Teamu. Klára Odehnalová vybojovala bronz, když nestačila na dvojici děvčat Cyklotýmu MXM Hulín – Šimoňuková – Malošíková a Veronika Ptáčníková čtvrtým místem uzavřela výsledkovou listinu tohoto ne příliš početného startu. Trochu jiný „level“ mělo stejné umístění juniora Víti Suchánka, kterého ve společném startu šestnácti juniorů-kadetů  dělila od bronzu půlminutka… Snad to vyjde příště! Náš ždářenský medailový sumář je tedy tento:

Medailisté MORAVEC Teamu – pořadí OPEN:

  • Zlaté medaile vybojovali: Justýna Novotná  (9-10 let), Amálie Gottwaldová (11-12 let) a  Vít Lipenský (13-14 let) .
  • Stříbrné medaile brali: Leona Eclerová (do 6 let), a Anna Hanáková (11-12 let)
  • Z bronzu se radovali: Adéla Věrná (7-8 let), Lucie Gottwaldová (9-10 let), Matouš Lipenský (11-12 let) a Klára Odehnalová (juniorky / kadetky).
DSC_0175

Krátce po startu kvartet našich dívek 9-10 let: zleva Magdaléna Bartošová, Marie Bartošová, Lucie Gottwaldová a Justýna Novotná.

Medailisté MORAVEC Teamu – pořadí OBCE:

  • První místa: Jonáš Janovský (do 6 let), Klára Věrná (do 6 let), Adéla Věrná (7-8 let), Anna Hanáková (11-12 let) a Lukáš Sedlák (13-14 let).
  • Druhá místa: Jiří Vašíček (do 6 let) a Barbora Janovská (11-12 let).
  • Třetí v pořadí byli: Lucie Koudelková (11-12 let), a Matyáš Koudelka (13-14 let).
DSC_0091

Honza Lipenský startoval tentokrát bez svého týmového parťáka, Jakuba Doskočila. V závodu dojel na 12. místě.

Díky všem za „podlahové“ výkony, k medailistům letí – samo, že – naše gratulace! Všem našim, kteří „potáhnou“ o předposledním červencovém výkonu na Hlinsko, přeji pro tyto dny akorátní doladění formy, ke kterém určitě přispěje i další „Vrchovina“, kterou uspořádá 13. července Protivanov, a která bude národnímu šampionátu bezprostředně předcházet. Zde studujte  kompletní výsledkový servis, přečtěte si případně i oficiální reportáž a mrkněte taky na čtyři fotogalerie o které se pro Vás zasloužili Lída Adámková a Karel Všetula.

DSC_0291

Věru má být čersvý starosta Žďárné, Honza Hanák, na co pyšný..!

Napsat komentář