063

Protivanovské radosti!

Pátá MTB „Vrchovina“ v Protivanově byla jednou z posledních ostrých příprav na blížící se bikový národní šampionát, který pohostí o víkendu od 19. do 21. července východočeské Hlinsko. Forma všech  našich letošních  pohárových reprezentantů, monitorována úhlem pohledu dvou posledních přípravných závodů (XCE Boskovice a XCO Protivanov) se jeví jako velmi slibná a svádí nás před prvním vrcholem sezóny k opatrnému optimismu. Radostí pak pro nás z Protivanova je fakt, že hned tři naši rajdři, kteří nás budou v Hlinsku reprezentovat, a kteří se na medailové pozice v rámci „Vrchoviny“ zpravidla neprosazují, to v městysu „pod vrtulemi“ dokázali!

098

„Double“ pro MORAVEC Team vybojovali mladší žákyně Barbora Janovská a Lucie Koudelková.

Prvním z nich byl mladší žák Matouš Lipenský, který jistým vítězstvím potvrdil přetrvávající růst formy  z posledních týdnů. V závodě svedl vyrovnaný souboj s výborným Krištofem Friedlem (ACT Lerak), kterému se v posledním kole díky výtečné akceleraci  vzdálil a do cíle finišoval jako vítěz s náskokem osmi vteřin! Stejně mladým dívkám kralovala hned dvě naše děvčata: pracovitá Barbora Janovská šla do vedení hned po startu, když „záda“ jí od samého začátku zdatně kryla její týmová kolegyně Lucie Koudelková. V tomto pořadí projela děvčata po necelé čtvrthodince, kterou na trati strávila, i cílovým obloukem. První letošní „Vrchovinovou“ bednu tedy mohla slavit i v cíli druhá Lucie, navíc holky vyválčili pro MORAVEC Team i ceněné dvojité vítězství – „double“.

DSC_0139

Souboj Lipenský – Friedl o prvenství v závodě mladších žáků vyzněl v závěru závodu jasně pro borce MORAVEC Teamu!

V závodě mužů ELITE se po čase na „Vrchovině“ objevil Petr Šich a zatím co při premiéře ve Valchově na „bednu“ nedosáhnul (5. místo), v Protivanově dojel za Radimem Konečným (TÜV SÜD Rusava Bike Team) velmi těsně na druhém místě!  Jeho umístění ale hlavně výtečný závodnický projev také napovídají, že Petr je před Hlinskem ve formě, v pohodě a hlavně dost „nadupaný“…

DSC_0184

Petr Šich startuje! O necelou hodinu prohrál bitvu o zlato na cílové čáře s Radimem Konečným o galusku…

Ale i další naši reprezentanti dobře  “tvrdili“ ve svých startech protivanovskou „muziku“… Osmým místem ve startu odrážedel děvčat si vyrovnala svůj nejlepší letošní výsledek naše nejmladší závodnice – tříletá Barborka Vašíčková. Radost nám udělali i „reproši“ do 6-ti let. Všichni tři naši mladí mušketýři brali umístění v TOP10: 6. Jirka Vašíček, 7. Jonáš Janovský a 9. Toník Hanák. Po stříbrné Žďárné si jako na zlatý Protivanov bude pamatovat další naše spolehlivá reprezentantka v kategorii do 6 let - Leonka Eclerová, která vzhledem ke stabilní  a dobré formě zkusí i „mistrák“ v Hlinsku.

DSC_0097

Leonka Eclerová po pomalejším úvodu nakonec výborné sestry Poláčkovy porazila!

Zajímal nás samozřejmě hodně i start dívek 7-8 let, kde po medailových pozicích zpravidla pokukují jak Jana Maruška Lipenská, tak i Adélka Věrná. I když to tentokrát  těsně nevyšlo (od v cíli bronzové naší tréninkové parťačky Veroniky Šafářové oddělovala Janu s Adélkou půlminuta), myslím, že je otázkou času, kdy se obě dokážou také medailově prosadit. Pátým místem v kategorii 9-10 let (doposud letos nejlepší „Vrchovinový“ výsledek) výborně zabodoval i Filip Ecler, který také pravděpodobně v Hlinsku při mistrovském startu nebude chybět.

DSC_0130

Vyrovnaný souboj o zlato s borkami z Nového Města na Moravě svadla Lucie Gotwaldová.

Výborným výkonem se blýskli v Protivanově i naše reprezentantky ve stejné kategorii dívek. Souboj Lucie Gottwaldové a Magdalény Bartošové se dvěma rychlými borkami Bike teamu Nové Město na Moravě – Adélkou Kopřivovou a Natálkou Marešovou hodně diváky bavil a k naší velké radosti byla v cíli jako první Lucka Gottwaldová! Byť na „Majdu“ Bartošovou sice zbyla nepopulární „brambora“, za  předvedený výkon patří i jí plec nahoru! Vždyť holky z Vysočiny, závodící v krásných azurových dresech,  jsou fakt dost dobré…

100

Vítek Lipenský pokračoval v Protivanově v jízdě na ždářenské medeilové vlně!

Namlsaní předchozími „vrchovinovými“ vítězstvími starších žáků Lukáše Sedláka (Okrouhlá) a Víti Lipenského (Žďárná), jsem věřili v další podobný úspěch našich i v Protivanově. Nakonec to zlatě necinklo, ale mnoho k tomu nechybělo… Přesněji řečeno – 21 vteřin. Tento čas měl v cíli k dobru na Vítka Lipenského borec HEAD PRO Teamu Opava, Pepík Sýkora. Na pátém místě finišoval v konkurenci jedenácti borců Roman Šindelář (vzhledem k vývoji závodu ve sprintech v Boskovicích se stihl přesunout do Protivanova a i tento závod absolvovat), devátý dojel Matyáš Koudelka. Náš hodně sympatický projev v Protivanově potvrdil i závod štafet: členkou té vítězné, kombinované, byla kromě Dominika Horáka (Jaroslav Kulhavý Cycling Team) a Tomáše Rašky (Short Bike Academy Opletal) i naše Barbora Janovská a naše „full“ družstvo složené jen z MORAVCŮ (Matyáš Koudelka, Franta Paděra a finišmanka  Lucie Koudelková) bralo bronz!  Zde mrkněte na komplet souhrn našich medailistů:

Medailisté MORAVEC Teamu – pořadí OPEN:

  • Zlaté medaile vybojovali: Leona Eclerová (6 let), Matouš Lipenský (9-10 let) a Lucie Gottwaldová (9-10 let) a Barbora Janovská (11-12 let),
  • Stříbrné medaile brali: Lucie Koudelková (11-12 let), Vít Lipenský (13-14 let), a Petr Šich (muži ELITE)
DSC_0178

Trio MORAVEC Teamu v závodě štafet bronzové, Barča Janovská členkou vítězné štafety!

Medailisté MORAVEC Teamu – pořadí OBCE:

  • První místa: Jiří Vašíček (do 6 let),  Barbora  Janovská (11-12 let) a Matyáš Koudelka (13-14 let).
  • Druhá místa: Jonáš Janovský (do 6 let),  Adéla Věrná (7-8 let) a  Lucie Koudelková (11-12 let).
  • Třetí v pořadí byli: Antonín Hanák  (do 6 let), Klára Věrná (do 6 let) a Dominik Ptáčník (9-10 let).
DSC_0116

Filip Ecler se na MTB „Vrchovině“ lepší závod od závodu!

Bravo MORAVEC v Protivanově! Díky všem za vzorné repre oddílu a výkony na doraz! Zvláštní poděkování patří i Karlu Všetulovi, Jardovi Ptáčníkovi a Jirkovi Žerníčkovi za pomoc s přípravou tratí, závodu, ne jehož spolupořádání se MORAVEC Team, ve srovnání s jinými závody,  nadstandardně podílí. Zde studujte kompletní výsledky, a tři fotogalerie z „dílny“ Lidušky Adámkové a Karla Všetuly. Také díky moc oběma!

Napsat komentář