Archiv pro rubriku: MORAVCI MIMO TRAŤ

Není to jen o závodech a tréninku…

Tradice nepřerušena!

Na novoroční vyjížďku, která nám tradičně zjišťuje „nakroucení“ prvních novoročních kilometrů, už několik let jezdíme na stabilní místo, za našimi přáteli Ladou  a Břéťou Usnulovými, kteří v – od Benešova nedaleké – malé vísce Repechy provozují penzion Lada. Že Lada Usnulová byla za svobodna Kozlíková a že se jedná o bývalou cyklistickou světovou šampionku, nemusím, tuším,  nijak zvlášť zdůrazňovat. Tradice nebyla porušena ani letos, byť počasí bylo podle úsloví, „že bys psa nevyhnal“… Chladno, sychravo, deštivo, větrno…

IMG_7778

Nová rozhledna Kopaninka je velmi vhodně situována poblíž Honzíkova kříže a její architektonické řešení velmi citlivě ladí s okolní krajinou…

Přesto z Benešova vyrazila dvojice odvážných cyklistů, aby se posléze v teple útulného srubu penzionu sešla s docela početnou skupinou MORAVCŮ a jejich příznivců, jejíž „páteř“ tentokrát tvořil silný a loni velmi úspěšný Hanákovic rodinný Team. Že nechyběli ani naši kamarádi a příznivci z Kolína, manželé Jana a Ivan Juránkovi, skoro už taky MORAVCI (veteráni oddílového cykloputování v r. 2018 na Třeboňsku), nás taky moc potěšilo!

IMG_7786

Budoucí další opora MORAVEC Teamu? Rtuťovitý a vitální Matoušek Usnul zatím potvrzuje všechny předpoklady…

Už při příjezdu k penzionu jsme uznale pokývali hlavou nad novou dominantou bezprostředního okolí srubu, čerstvě otevřenou rozhlednou Kopaninka.  Protože viditelnost za moc nestála, výstup na novou dominantu jsme odložili prozatím na pozdější termín (na jaře formou společné cyklovýpravy). Velmi rádi jsme pak sledovali, jak nám povyrostl jeden z našich nejmladších členů, Matoušek Usnul, který dle referencí tatínka, skutečně po svých rodičích zdědil evidentně nejeden gen… A s blonďatým andílkem bychom se měli již letos pravidelně setkávat na závodech MTB Superior Poháru Drahanské vrchoviny.

IMG_7785

Když po sobě „střílejí“ fotografové…

Že se nám od teplého krbu zpět do venkovní nepohody nechtělo, bylo pochopitelné… Je zajímavé, že v přítomnosti lidí, které máte rádi a kterých si vážíte, utíká čas jakoby – tak nějak rychleji… I možná proto jsme oficiální otevírací dobu  překročili, aniž bychom se toho nadáli, o rovnou půlhodinu..! Každopádně - prima novoroční odpoledne..! Zde je  fotogalerie z první  aktivity MORAVEC Teamu v r. 2019.

Honza a Eliška!

Honza „Džony“ Šindelář a Eliška Hanáková jsou od posledního  pátku loňského roku čerstvými držiteli hlavních oddílových cen „Borec MORAVEC“ za r. 2018. Oba se dokázali letos výrazně prosadit především na národních šampionátech: kadet Honza bral na silničním mistrovství mládeže v Račicích bronz v časovce jednotlivců, starší žákyně Eliška se na MTB „mistráku“ v červenci v Peci pod Sněžkou blýskla,  pátým místem a navíc velmi důstojně reprezentovala MORAVEC Team i v letošním cyklokrosovém TOI TOI Cupu.

DSC_4373

TOP MORAVEC mezi chlapci v r. 2018: Honza „Džony“ Šindelář! Mačkáme slzu v oku s vědomím, že v r. 2019 bude závodit za jiný tým, a že se s námi na „výročce“ loučil…

Věřte -  nevěřte, ale již po šestnácté se výroční oddílové ceny letos udělovaly… Jako první se z bronzové dózy (Vlastimil MORAVEC ji vybojoval v květnu 1975, když spurtoval v etapě Závodu míru z Berlína do Magdeburgu na 3. místě), radovala v r. 2003 někdejší oddílová opora, Petr Švancara. A když už vzpomínáme, bude asi na místě připomenout ty MORAVCE, kteří se z držení prestižních cen radovali nejčastěji: jsou to šestinásobný laureát trofeje Radim Kovář (v letech 2006 až 2011) a čtyřnásobnou vítězkou pak byla Nikola Hlubinková (v letech 2008 až 2011). Trojnásobnými držiteli hlavních trofejí jsou z nedávné minulosti Adéla Šafářová (2012-2014) a Tomáš Tlamka „Contador“ (2014-2016).

DSC_0480

Trpělivě, krok za krokem, stoupá na cyklistickém orbitu Eliška Hanáková. Z ceny „Borec MORAVEC“ se radovala poprvé!

DSC_2532Vraťme se ale do současnosti. Poslední prosincový pátek v podvečer byli v restauraci Morava Benešov  nově oceněni  též tři doposud nejpilnější v rámci probíhajícího přípravného období -  Magdaléna Bartošová, Matouš Lipenský a Matyáš Koudelka. Bravo a velká DSC_0094pochvala za pilnost! Odměnu brali též další čtyři MORAVCI, kteří se s velkou jistotou dokázali v r.2018 medailově prosadit v cyklistických disciplínách –  v jejich pohárových sériích či na národních šampionátech: benjamínek Jonášek Janovský (kategorie MINIME do 4 let – vítěz MTB ČP a druhý na MTB MČR v Peci pod Sněžkou), Lucie Koudelková (kategorie dívky 9-10 let – 3. místo v závodě MTB ČP minime v Bedřichově), Amálka Gottwaldová (kategorie dívky 11-DSC_306012 let – 2. místo v závodě MTB ČP na Zadově a 2. místo na MTB MČR v Peci pod Sněžkou) a Honza „Džony“ Šindelář (již zmíněný třetí dejlepší kadet z mistrovské silničářské časovky). No a na slavnostním podvečeru  nechyběl ani  pasovaný do jednotky MORAVEC „Rangers“: držitelem originálního  “očazeného“ diplomu je zcela po zásluze náš významný podporovatel  a příznivec Jirka Vašíček!

Sluší se připomenout také jména čerstvých držitelů dalších tří prestižních výročních oddílových cen, o jejichž předání se podělili  naši v současnosti tolik svědomití trenéři s  milými hosty, na slavnostním večeru přítomnými. Objevy roku jsou Toník Hanák ml. a Barborka Vašíčková, skokany roku se stali Roman Šindelář s Amálkou Gottwaldovou a z ceny „Dravec MORAVEC“ se můžou aktuálně těšit Lucie Koudelková a Matouš Lipenský.

DSC_2875

Jednou z hvězdičkou večera byla bezesporu Amálka Gottwaldová: je „Skokankou roku“ za r. 2018, navíc vicemistryní ČR v závodech horských kol mezi mladšími žákyněmi!

Sami můžete vytušit, že se v pátek večer hodně slavilo u Koudelků, Gottwaldů, Šindelářů… U Šindelářů možná nejvíc! Vždyť absolutní vítězkou tipovací soutěže, kdy náročné otázky se dotýkaly opět cyklistické aktivní kariéry Vlastimila MORAVCE, se stala Hanka Šindelářová!

DSC_0336

I Lucka Koudelková má za sebou úspěšnou sezónu. Čerstvý „Dravec MORAVEC“ mezi děvčaty vyhrál nejen MTB „Vrchovinu“, ale cenný je i bronz ze závodu MTB ČP Minime v Bedřichově!

Slavnostní podvečer ozdobili již tradičně milí hosté. Staronový starosta obce Benešov, p. Antonín Rus dekoroval hned na úvod DSC_2893programu nejlepší benešovské cyklisty za r.2018, kterými jsou vedle sourozenců Lucinky a Matyáše Koudelkových letos i nové nadějné talenty: Petr Kolář a Veronika Kolářová.

Z Brna – Kohoutovic za námi přijeli naši kamarádi, kteří se osobně znali s Vlastimilem MORAVCEM: Vašek Kurdík, Mirek Baksa a Jarda Blaha. A od spřátelených „Kohoutů“ jsme dostali móc, moc milý dárek: repliku žlutého trikotu, ve kterém jezdili v jeho mnohaleté historii lídři Závodu míru!  No a díky našim novým kamarádům z daleké Indie – Keerthimu a Jayremovi (z města Bangalore v provincii Karnataka) měl slavnostní večer i punc mezinárodnosti.

DSC_2579

Jonášek Janovský, hvězdička letošních závodů MTB ČP Minime – kategorie do čtyř let.

Že nechyběla ani předsedkyně našeho fan klubuMaruška Zouharová, nemusím připomínat…

DSC_0107

Mezinárodní návštěva na Výročním ro(c)kování: Keerthy a Jayrem (vlevo) – naši příznivci z daleké Indie, z města Bangalore.

No a jak už bývá zvykem, loučili jsme se neradi a z objektu restaurace jsme odcházeli jako jedni z posledních návštěvníků… Zde mrkněte na bohatou fotogalerii z akce.

DSC_0199

Od milých „Kohoutů“ jsme dostali nejen dres lídra Závodu míru, ale i stylové kohoutí čepičky!

No a možná je na místě při této příležitosti zavzpomínat na všechny dosavadní držitele a držitelky nejprestižněší oddílové ceny – „Borec MORAVEC“: Držitelé ceny Vlastimila MORAVCE. Oceněných není jich zas tak mnoho…

IMG_8706 (1)

Ať i v r. 2019 se můžeme těšit z podobných zážitků! (ČP MTB Zadov 2018, závod mladších žákyň, Amálka Gottwaldová – 2. místo!)

Drakec v optimu!

Sobotní dušičkové počasí (deštivo, mlhavo, chladno) nezavdávalo příliš optimismu na zdar letošní Drakiády, které je MORAVEC Team, už nevím kolik let, pravidelným pořadatelem. Že by po loňské vichřici bylo počasí opět proti pořádání této dětmi oblíbené akce? Ještě v neděli po ránu to tak vypadalo… Pak ale – jako už v minulosti několikrát – významně zaintervenoval v cyklistickém Nebi náš patron – Vlastimil MORAVEC!

IMG_7270

Matyáš Koudelka předvedl letos na Drakecu zbrusu nového létavce!

Už kolem deváté hodiny dopolední sluníčko cílenou intenzitou svých paprsků proděravělo mlhový příkrov a kolem poledne již  zcela opanovalo oblohu první listopadové neděle. Stále ale chyběl ten hlavní, pro drakiádu potřebný prvek: vítr… Ten se začal zvedat kolem půl druhé hodiny odpolední a foukal následně ve správném optimu, potřebném pro zdar akce! Zkrátka, podmínky jako na objednávku! Však taky letový prostor u Pavlovské kaple se začal velmi rychle zaplňovat draky a dráčky, kteří si v nastálých povětrnostních podmínkách v pravdě lebedili… Jako úplně první startovali svého dráčka sourozenci Jonášek a Barča Janovští, polní „letiště“ se ale záhy zaplnilo docel hojně, takže málem bylo nutno jmenovat vedoucího letového provozu…

IMG_7415

Neoficiální stříbrnou medaili vybojoval v neděli tento krasavec!

Draky a dráčky přijela okouknout i předsedkyně našeho FAN klubu, Maruška Zouharová, která, stejně jako ostatní přítomní odborníci v oboru „drakologie“, musela obdivovat výkony veterána několika Drakeců z předchozích let, malého Šafářovic dráčka z Boskovic, o jehož řízení se dělili Milan, Adélka a Verunka. Tento dráček postupně vystoupal tak vysoko, že jsme ho skoro až neviděli a tím pádem se hodně přiblížil letovým hladinám leteckého koridoru, který se nad Benešovem nachází, a kterým se po dobu Drkecu prohnalo pěkných pár dopravních letadel. K žádné kolizi naštěstí nedošlo a tak po více jak půldruhé hodině létání vyhlásila odborná letecká komise Králem Drakceu, resp. Královnou Drakecu, resp. Princeznou Drakecu – Verunku Šfářovic, protože její dráček lítal opravdu NEJ!

IMG_7344

Vítěz Drakecu, „Šesterák“ Verunky Šafářové při pozvolném přistávacím manévru.

Díky Dominiku Vičarovi jsme opět mohli, tak jako v minulosti, navštívit interiér Pavlovské kapličky a při finálním regeneračním pobytu v restauraci Morava došlo i na gratulovačku… Letošní první listopadová neděle byl totiž ve jménu Karla! A když už jsem v úvodu zmínil, kdo byl prvním drakovodem, tak si pojďme připomenout i toho posledního, přesněji řečeno, tu poslední – drakovodkyni, kterou byla Eliška Dokoupilová. Spolu se svým tatínkem ale nemusela ale svého pozdního příchodu nijak litovat. Odměna byla stejně, jako kopec dětí před ní… Mrkněte na bohatou fotogalerii č.1 a taky fotogalerii č.2

IMG_7313

Letka dráčků pod ochranou zkušeného stíhače…