Archiv pro rubriku: MORAVCI MIMO TRAŤ

Není to jen o závodech a tréninku…

I MORAVEC odstartoval!

Necelý týden po „Kohoutech“ i cyklistický oddíl MORAVEC Team oficiálně odstartoval do sezóny 2018. Prologem slavnostního čtvrtečního odpoledne byla Mše Svatá za MORAVEC, abychom se pak přesunuli na naši „mateřskou základnu“. Tou je už po léta, co je MORAVEC MORAVCEM restaurace Morava Benešov, kde jsme si řekli k nastávající sezóně, co bylo třeba a našemu údernému závodnímu šiku rozdali dresy – vzor 2018 + licence.

DSCN3522

Mše Svatá za MORAVEC Team pro sezónu 2018 proběhla slavnostně v Pavlovské kapli minulý čtvrtek v podvečer.

Že na prologu a na vlastním oficiálním zahájení sezóny na „Moravě“  byla naším milým hostem senátorka, ale především naše kamarádka a příznivkyně Mirka Vítková, nás moc potěšilo! O co jsme Pána Boha v Pavlovské kapli poprosili, si můžete připomenout zde: Mše Svtatá za MORAVEC Team 04-2018Bohužel jsme museli oželet přítomnost celebrujícího naší Mše, Pátera Pavla Koutníka na našem následném slavnostním setkání v reastauraci Morava Benešov, neb měl ještě další jiné důležité povinnosti.

DSCN3527

Společná fotka po skončení Mše Svaté.

Na „Moravě“ jsme následně zaplnili bývalou „nekuřáckou část“ této restaurace nejen, že beze zbytku, ale naopak – s přebytkem… Padesát připravených židliček nám bylo tentokrát  málo! Nesporná známka toho, že o dění v MORAVEC teamu je aktuálně zdravý zájem! Petr připoměl „noty“ podle kterých se letos bude v rámci oddílu „hrát“, přičemž důležitý dokument  „Status závodníka MORAVEC Teamu“ – podpsali rajdři při přebírání dresů a licencí  na letošní sezónu.

DSCN3544

Moc milým hostem slavnostního zahájení sezóny MORAVEC teamu byla naše kamarádka Mirka Vítková,

A když už jsme u těch dresů: líbivý vylepšený design nemá „na svědomí“ nikdo jiný, než Libor Bartoš a jsme pravděpodobně v historii České a možná i Evropské, nebojím se napsat že i světové cyklistiky prvním teamem, který velice vhodně a decentně rozlišil  designově (barvou kalhot) dívčí (ženskou) a chlapeckou (mužskou) verzi dresů! Že slavnostní podvečer byl završen společným fotem v „novém hávu“ připomínat už vůbec nemusím…  Zde mrkněte na fotogalerii Karla Všetuly…

Pohoda s „Kohóty“!

Zatím co MORAVEC oficiálně odstartuje novou sezónu tento čtvrtek, cyklisté Tatranu Kohoutovice si pospíšili a slavnostními výstřely zahájili sezónu na hřišti místního fotbalového oddílu  již minulou sobotu, když akce byla , jak už je zde po léta zvykem, spjata se jménem  bývalého občana Kohoutovic a našeho Patrona – Vlastimila MORAVCE . Na zahájení nás reprezentovali tři borci, kteří strávili ve společnosti  „Kohótů“ veskrze příjemný a pohodový den!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Početná sestava Zahájení cyklistické sezóny s Vlastimilem MORAVCEM v Brně – Kohoutovicích.

Jardou Blahou a jeho kamarády vzorně připravenou akci umocnilo takřka ideální počasí, takže tváře početné skupiny účastníků zářily úsměvy, stejně jako hřejivé sluníčko, které bylo v sobotu v „Kohótkách“ všem účastníkům věru velmi  příjemným „parťákem!

02

Holky (nejen) Moravcovy. Zleva Pavlína, „malá“ Eva – má v náručí Ladušku, „Velká“ Eva, Tobiáš a dole Zituška.

Milými VIP hosty se to zde jen „hemžilo“ i letos. Především nechyběly obě dcery Vlastimila MORVCE –  Pavla, kterou doprovázel manžel,  „malá“ Eva (manžel Vítek Bartolšic, dcery  Laduška a Zituška včetně),  nechyběla samozřejmě ani „velká“ Eva s vnoučkem Tobiáškem. No, s vnoučkem… Asi přesnější zápis bude: s vnukem Tobiášem… Od té doby co jsme ho viděli naposled, vyrostl nám hoch  jako z vody…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Společná fotka č.2 u kohoutovického vodojemu.

Dalším supr hostem byl zlatý olympionik z letní olympiády 1980 v Moskvě, střelec vítězného gólu finálového zápasu fotbalového turnaje (Československo – Německá demokratická republika 1:0), „kovaný“ Zbrojovák -  Jindra Svoboda! Cyklistické legendy pak zastupoval - při omluvenkách Jirky Dalera a Rudly Labuse - především několikanásobný Mistr světa na dráze – Ivan Kučírek.

03

Princezna Laduška…

Hned na úvod se nám „Blagyn“ pochlubil zbrusu novým praporem cyklistického oddílu Tatran Kohoutovice s důležitým upozorněním, že praporu požehnal v jihoamerickém Rio de Janeiru symbolicky sám Ježíš Kristus! Kdo nevěříte mrkněte na průkazné foto ve fotoglerii… Po startovním výstřelu a nezbytné první společné fotce jsme naskočili do sedel a vyrazili zdolávat do okolí Kohoutovic první jarní kilometry…

04

Princezna Zituška…

Pořadatelé trasu vyjížďky tentokrát – a nutno říct, že velmi vhodně a  citlivě – pozměnili. Na úvod jsme vystoupali k místní dominantě – vodojemu, odkud jsme teprve (opět po pořízení společné fotky), sjeli k místu tragického skonu Vlastíka MORAVCE, kterému vévodí jeho pomníček.  Kopírovali jsme tedy prakticky přesně poslední stovky metrů, které před 32 lety  česká cyklistická legenda najela… Silný zážitek…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Společná fotka č.3 u pomníčku.

Třetí společná fotka a druhý startovní výstřel do sezóny – to obojí se odehrálo u zmíněného pomníčku, odtud  docela početný peloton již zamířil  po tradiční trase směr – „prigl“, když i letos jsme zajeli (alespoň většina z účastníků)  až k lodní zastávce, která je vzdálená už jen 8km od Veverské Bitýšky. Zde se „cvakala“  společná fota s pořadovým číslem čtyři a následoval přesun na   “depo“ – do nábřežní restaurace „U čápa“.

06

Zcela krotký, přátelský a hlavně mlsný – jelen daněk.

Před „poslední etapou“ sobotní vyjížďky přišla nápojová regenerace vhod. „Údolím oddechu“ jsme ve společnosti hlavně Mirka Baksy projeli lesní oborou, ve které jsme i letos mohli obdivovat lidumilnost místních zvířat, které ji obývají. Tentokrát nás svou nebojácností k lidem překvapili především jeleni – daňci… Uctít památku padlého mladého ruského pilota, který byl v lese nedaleko Kohoutovic sestřelen v posledním roce války, jsme neopomněli na finálních kilometrech závěrečné „etapy“, ani letos…

07

Pomník ruského letce je asi 1km od Kohoutovic.

Že po návratu na „zákldnu“ (na hřiště Tatranu Kohoutovice) bylo pozornými hostiteli pro nás připraveno ještě jedno „depo“ nemusím nikterak zdůrazňovat… No a jako v minulých letech, ani letos se nám od „Kohoutů“, po – s nimi stráveném prima  dni - moc nechtělo… Z MORVCŮ byl hrdinou dne byl Karel Všetula, který si na první letošní jízdu „ukrojil“ docela velký „krajíc“, ale zvládnul ho s cyklistickou bravurou jemu vlastní… A i Franta Paděra zslouží uznání: vždyť z „Kohótek“ jel domů, do Drnovic, po vlastní ose! Zde mrkněte na tři hutné fotogalerie:

YETTI jak se patří!

Museli bychom  zalovit hodně hluboko v oddílových pamětech, než abychom našli naši tradiční oddílovou pátrací akci s podobnými luxusními sněhovými podmínkami, jako byly ta letošní! Moc nás potěšila i opětovná účast našich kamarádů z Brna tím více, že s sebou přivezli k našim dvěma sněžným přeludům do party dalšího malého YETTIHO! No a když k tomu připočteme, že pátračů se letos sešlo nebývalé množství, a že nálada byla na vrcholu  druhé nejvyšší hory Drahanské Vrchoviny výborná, byl letošní YETTI skutečně jak se patří!

IMG_4529

Hlavní úderná skupina vyrazila přesně ve 13.30 od restaurace Morava.

Třeskuté mrazy z minulých dnů o víkendu povolily a nedělní sluníčko dokreslilo pohodu dne. Ve stanoveném čase vyrazila první početná grupa, vstříc plánovanému setkání se dvěma YETTI. Ti byli na nás už hodně natěšení! Dokonce den před setkáním se byli za Petrem osobně ujistit, zda jsme nezapomněli a zda je po roce opět přijdeme navštívit. Tuhý mráz z minulých dnů jim jakoby  vlil krev do žil, což bylo jasně patrné v průběhu celého našeho společného odpoledne -  a i večera….

DSCN2276 (1)

Oba YETTI se na kontakt s námi těšili a byli už hodně nedočkaví…

Dvě auta s našimi kamarády z Brna se mírně zpozdila, Petr na ně ale počkal a společně vytvořili druhosledovou útočnou formaci. Protože sněhu bylo všude dostatek, stopy obou YETTI se tudíž snadno hledali a stopování bylo bezproblémové. Navíc oba lesní muži zanechali pátračům  pro jistotu tři navigační zprávy, takže krátce po druhé hodině odpolední došlo v plánovaném sektoru ke kontaktu! Po vzájemném se „očuchání“ přišla opět ke slovu tradiční pohostinnost dvou – původem nepálských – sněžných mužů.

DSCN2322

„Jeťátko“ z Brna překvapivě letos skvěle doplnilo dva zkušené „jeťáky“.

Zmínil jsem v předešlém odstavci tři navigační zprávy od YETTI. Je třeba objektivně uznat, že progres ve výuce čtení a psaní v českém jazyce není u nich po roce příliš znatelný… To ale nikomu ani trochu nevadilo. Kolem chaty Hanačka na kótě 734 m. n. m. jsme společně s nimi strávili moc fajn chvilky, vyplněné úsměvy, družnými debatami, to vše protknuto sluníčkovou náladou. I letos s námi byla ostře v akci i naše Maruška Zouharová, která si jízdou v hlubokém sněhu užila tentokrát asi podstatně více adrenalinu, než v minulých letech! V tomto okamžiku vysekáváme dík a hlubokou poklonu za bezchybné silácké výkony všem jejím nedělním „vozatajům“. Díky chlapi!

DSCN2385

Trio YETTI při závěrečném společném fotu pěkně „po kopě“.

S připozdívajícím se odpolednem se zvyšoval opět chlad a protože buřtíkový piknik byl zvládnut na jedničku, včetně poctivého pitného režimu, nastal čas přesunu na oddílovou „mateřskou základnu“ – tj. do útulné restaurace Morava. Zde jsme v „YETTI jízdě“ pokračovali, když hrdiny okamžiku byli opět  všichni tři naši sněžní mužíci! Ano, tři, protože letošní nováček, malé brněnské „jeťátko“ dva naše staré, zkušené a ostřílené „jeťáky“ výborně do party doplnil! Že se nám s večerem z tepla restaurace ani moc nechtělo, ani nemusím zdůrazňovat… Mrkněte na hned čtyři hutné fotogalerie (díky Lído a Karle!):